Pasaport Başvuru

Pasaport Başvuru ve Fiyatları – Berlin

Berlin Türk Konsolosluğundan pasaport almak için konsolosluğun online adresinden bilgi sağlayabileceğiniz gibi online adresimizden de detaylı bilgiye erişebilmeniz mümkün olacaktır. Yeni pasaport ücreti ve başvuru işlemleri kayıp pasaport, süresi geçmiş olan pasaport ve geçici pasaport düzenleme hakkında detaylı bilgileri paylaşmaktadır. Öncelikli olarak Almanya Berlin başkonsolosluğu pasaport randevusu almak için Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileriniz ile konsolosluk online adresi üzerinden randevunuzu gerçekleştirerek gerekli belgeler ile şahsi olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Yeni pasaport başvurusu gerçekleştirecek olan vatandaşların pasaport suresi bitmeden birkaç ay önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir başvuru esnasında her pasaport türü için ayrı ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Berlin Türk Konsolosluğu yeni pasaport başvuru işlemleri nasıl yapılmalıdır?

Başvuru esnasında her pasaport için farklı bir form doldurulur ve pasaport için konsolosluktan alınan başvurular elektronik ortamda Türkiye’de bulunan pasaport merkezine gönderildi. Burada hazırlanmış olan pasaport, posta ile başvuru yapılan konsolosluğa veya büyükelçiliğe gönderilir. Başvuruyu yapan kişi ya da başvuru esnasında belirtilen kişi tarafından ilgili konsolosluktan pasaportun teslim alınması sağlanır. Berlin Başkonsolosluğu pasaport başvuru harcı 2018 yılında konsolosluk veznelerinden nakit olarak tahsil edilmekte idi 6 ay için belirlenen ücret 44 Euro, bir yıl için 52 Euro, 2 yıl için 66 Euro, 3 yıl için 82 euro ve 4 ile 10 yıl arasında 104 Euro olarak belirlenmiştir. Defter Bedeli için ise 28 ve posta ücretin içinde 4 Pro fiyatın içerisinde eklenmektedir.

Yeni Pasaport Harç Ücretleri

Nüfus müdürlüğünden aldığınız pasaportunuzun süresi dolmadan önce pasaport harcı yatırmanız gerekmektedir. Harç ücretini döviz kuruyla birlikte yıldan yıla değişkenlik göstermektedir. Örneğin, 2019 yılı pasaport fiyatları 100euro ile 600euro arasında değişirken, 2022 yılı itibariyle fiyatlar güncellenmiştir. Pasaport harç bedeli her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından güncellenmektedir. Güncellenmiş bilgiler için sitemizde yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Harç bedellerinin ödenmesinden sonra ilçe nüfus müdürlüğünden diğer işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Sürücü belgesi, pasaport işlemleri ücretleri, umuma mahsus pasaportlarda yeni düzenlemeler yapmak için ikame ettiğiniz yerin ilçe nüfus müdürlüğünden faydalanabilirsiniz.

Berlin Türk konsolosluğu yeni pasaport ücreti ve başvuru işlemleri konusunda yapmamız gereken işlemler bulunmaktadır. Başkonsolosluğa e-pasaport başvurusunu gerçekleştirmek için öncelikle başvuru sahibinin şahsi olarak buraya müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaport nüfus cüzdanı 1 adet biyometrik fotoğraf, 18 yaşından küçük olan kişiler için pasaport işlemleri ebeveynler tarafından yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu kişilerin anne ve babaları ayrı ise Türk mahkemelerinde tanınmış olan velayet kararı da pasaport başvuru sırasında istenen evraklar arasında yer almaktadır. Başvuru sırasında yanınıza almanız gereken diğer evraklar ise şöyle %100 özürlü hastaların e-pasaport işlemleri doktor raporu ile vasilik kararıdır. Beraberinde bu kişilerin müracaatı halinde yapılabilmektedir. 18 Yaşından küçük olan kişilerde yeni pasaport en çok kısa süreli olarak düzenlenebilmesi için bunun için de okuldan alınmış olan ıslak imzalı veya mühürlü öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Yeni pasaport işlemleri 1 ile 3 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Pasaport işlemleri ve harçları ile ilgili detaylı bilgi almak bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştirmesini talep etmek istiyorsunuz online adresimiz bu konuda sizlere gerekli desteği sağlayacaktır. Pasaport ve vize işlemlerinizi eksiksiz evrakların tamamlanması ile daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesini istiyorsanız sizler de ekibimizden destek alabilirsiniz.

Berlin pasaport ücreti ve başvuru

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1