Emlak Piyasası: Slovenya

Slovenya Satılık Ev Fiyatları

Slovenya Satılık Ev Fiyatları

Yurt dışında yaşayan öğrenciler için masrafların minimum seviyede ilerlemesi en çok talep edilen durumlar arasında yer alır. Slovenya bu anlamda çok sayıda öğrenci bulunduğu için kişileri çeken noktalar arasında yer alır. Sadece üniversite harçlarının değil, aynı zamanda konaklama ve ulaşım gibi konularda da avantaj sağlaması büyük önem taşır. Ülkede öğrenci olarak hayatını sürdüren bir kişi her konuya maddi anlamda dikkat etmektedir.

Slovenya satılık ev fiyatları konusunda da her ülkede olduğu gibi farklılıklar gösteriyor. Büyüklüğüne, oda sayısına ve konumuna göre farklılıklar gösterir. Evlerin yapısı gereği sağlam olması güvenlik açısından deprem ve buna benzer olaylarda evin zarar görmesi engellenir. Bu evde yaşayan kişilerin kendilerini daha rahat hissetmesini sağlar. Ülkeye turistik amaçlı gelip, sonrasında üniversite öğrencisi olarak devam eden çok sayıda kişi bulunuyor. Hatta ülkeden yatırım amaçlı ev alarak öğrencilik hayatları boyunca kalacak yer ile ilgili sorun yaşamazlar. Hatta büyük olan evlerde birkaç arkadaş birleşerek o şekilde kalınabilir. Böylece her türlü masraflar da bölüşüleceğinden daha uygun fiyatlara masraflar karşılanmış olur. Yiyecek ve içecek alışverişleri için de bölge halkının da büyük oranda tercih ettiği semt pazarları ve marketler bu anlamda en doğru yerlerdendir. Dairelerin yapımı sırasında her türlü yasal prosedüre uyulduğu için evlerin dış ve iç cepheleri muhafazalıdır. Bu nedenle kış aylarında ısınma konusunda asla sorun yaşanmaz. Elektrik, su ve doğalgaz fatura tarifeleri de oldukça uygun rakamlar üzerinden gerçekleşir. En soğuk aylarda dahi makul faturalar gelmesi öğrencilerin yüzünü güldürmektedir.

Slovenya satılık ev fiyatları metrekare şeklinde ücretlendirilir. Şehir merkezindeki evlerin metrekare fiyatı 2.500 dolar civarında olup, merkezden uzak noktalarda ortalama 1.900 dolar civarında fiyat bulunmaktadır. Öğrencilerin yoğun olduğu noktalar genellikle tek odalı evlerin olduğu bölgelerdir. Her konuda öğrencilere büyük avantaj sağlayan bu tek odalı evlerin fiyatları da son derece ucuzdur. Üniversite yakınında olan evler ulaşım ile ilgili sorunu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Zaman ile ilgili sıkıntı yaşamadan kısa sürede derse gidilebilir. Bir öğrencinin en yüksek ücretli gideri kuşkusuz kiradır. Eşyalı olarak kiralanan bir evde eşya alışverişi yapılmayacağından ötürü bu konuda son derece ideal seçenekler arasındadır. Bölge halkı da yabancı kişilere son derece saygılı ve sevecen davrandıkları için iletişim konusunda asla sorun yaşanmaz. Huzurlu bir şekilde evlerinde öğrencilik sürelerini geçirirler.

Slovenya satılık ev fiyatları konusunda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması öğrencileri ve ailelerini en doğru şekilde yönlendirmektedir. Yetkililer bölgeye hakim olduğu için fiyat ve lokasyon konusunda özel isteklere bağlı olarak yardımcı olurlar. Sadece ev konusunda değil öğrencilerin farklı konulardaki sorunlarına da en doğru şekilde çözüm bulurlar. Modern ve eğlenceli hayatın olduğu bu ülkede öğrenci olarak yaşamak son derece eğlenceli olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1