Yurtdışı Eğitim Sigortası Neleri Teminat Alır?

Üniversite Kılavuzu

Yurtdışına eğitim için giden öğrencilerin en büyük problemleri arasında gidecekleri ülkelerdeki sağlık sorunlarıdır. Sağlık sorunlarına karşı nasıl bir işlemin yürütüleceği, ne gibi sağlık hizmetlerinden yararlanacakları hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara göre ilerleyen zamanlarda kendilerini güvenceye almak istemeleri en doğal haklarıdır. Çünkü sağlık sorunlarından dolayı eğitimin aksaması kişinin kendi sorumsuzluğundan kaynaklanan bir sorun olacaktır. sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınmadan gerekli tedbirlerin mutlaka alınmış olması gerekmektedir. Bu konuda hizmet veren Türkiye’de birçok firma ve sigorta acentesi bulunmaktadır. Bu yazımızda yurtdışında eğitim gören öğrencilere yurtdışı eğitim sigortası neleri teminat altına alır sorusunun cevabını vermekteyiz.

Yurtdışı eğitim seyahat acentelerinin vermiş olduğu başlıca teminatları şunlardır;

 • Yurtdışına nakit avans,
 • Ceza davalarında kefalet ödemesi,
 • Tıbbi tedavi teminatı,
 • Sigortalının daimi ikametgaha nakli,
 • Sigortalının nakil ve seyahat giderleri,
 • sigortalının cenaze nakli,
 • Bagajın sigortalıya ulaştırılması ve bulunması,
 • Gecikmeli bagaj çalınması ve kaybı,
 • Aile bireylerinden birini seyahati,
 • Tıbbi danışmanlık,
 • Acil mesajların iletilmesi,
 • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin vefatı nedeniyle geri dönüş seyahati bileti,
 • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklama giderleri.

Yurtdışı eğitimi seyahat teminatlarındandır. Coğrafi alan olarak verilen teminatlar her poliçeye göre değişiklik gösterebileceği gibi genel olarak dünyada belli belli bölgelerde kıtalarda gideceğiniz yerlere göre fiyat değişikliği göstermektedir. Poliçenin avantajları arasında söylenebilecek şeyler sigorta yapacağınız tarih aralığını ve suresini belirlemeniz, sigorta poliçesinin hem Türkçe hem de İngilizce olarak düzenlenebilmesi gerekir. Sigortanızın standart seyahat sigortası ürünlerine nazaran seyahat ve eğitim süresi boyunca geçerli olması hasara katılım uygulanmaması muafiyet uygulamasıdır.

Yurtdışı eğitim sigortası neleri teminat altına alır?

Yurtdışında ailelerinden uzak binlerce kilometre gurbette yaşarken eğitim durumunuzun devamlılığını sağlamaya çalışır. Aynı zamanda yalnız bir hayat alışkanlığını edinmeye çalışırken, sağlık sorunları ile de ve maddi sıkıntılar çekmemeniz için yurtdışı eğitim sigortası yaptırmanız size ve eğitim hayatınıza büyük yararı olacaktır. Sigorta denince ülkemizde akla, gitmediğin, harcamadın, yapmadığın bir kazanın parasını önceden vermek gibi görünse de sonuç olarak gidecek olduğunuz ülkenin kendi ülkeniz olmaması nedeniyle herhangi bir genel sağlık sigortanız da bulunmayacaktır. Öğrenciler olarak bu ülkelerde hastane masraflarını veya hasta nakil gibi hastanede yatma gibi durumların ücretlerini kendiniz karşılamanız mümkün olamayacağı için eğitim için yurtdışına çıkmadan önce yurtdışı eğitim sağlık sigortasının mutlaka yaptırmalısınız.

Sağlık sigortanızı yaparak eğitim hayatınızı garanti altına almalısınız. Seyahat eden iş adamı veya bir bürokrat olmadığınız için sağlık giderlerini anında yurtdışında karşılama imkanınız sizlerin maddi imkan olarak biraz zor olacaktır.  Bu nedenle sağlık sigortası yapan en uygun acenteleri ziyaret etmeniz, fiyat almanız sizlerin yararına olacaktır. Bu konuda internet adresimiz üzerinden sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak, bu konularda yılların bilgi beceri ve tecrübesi ile hareket eden internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

#yurtdışıeğitim #eğitimsigortası #sigortateminatları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1