Yurtdışı Eğitim Sigortası Nedir?

Üniversite Kılavuzu

Bu sigorta çeşidi yurtdışına eğitim için giden öğrencileri kapsayan bir sigorta türüdür. Yurtdışında eğitim faaliyetlerini aksamaması için sağlık sorunlarının üstesinden gelinmesi için yapılmış olan sigorta şeklidir. Eğitim süreleri belirtilen tarihler arasına göre sigorta poliçesi hazırlanır ve bu teminata göre Avrupa ülkelerinde ve Asya ülkelerinde, Amerika Kıtası’nda çeşitlilikler göstermektedir. Genel olarak 30 bin Euro ile 50 bin Euro arasında değişmektedir. Öğrenciler eğitimleri esnasında belirtilen tarihler sırasında kronik hastalıkları dışında geçirecek oldukları rahatsızlıkları karşılamak amacıyla yurtdışı eğitim sigortası yaptırmaktadırlar. Kimi ülkeler yurtdışından yabancıların ülkelerine girişi esnasında sağlık sigortasını zorunlu hale getirirken, kimi ülkelerde örneğin İngiltere’ye gibi ülkeler devlet bütçesinden eğitim amaçlı gelen kişilerin sağlıklarını karşılamaktadırlar.

Yurt Dışı Eğitim Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ve hangi şartları kapsamaktadır gibi sorular yurt dışında eğitim görecek öğrencilerin en çok sorduğu ve internette aradığı sorular arasındadır. Yurtdışında eğitim görecek olan öğrencilerin yurt dışı sigortaları yurtdışında iyi kazandıran eğitim kadar süresi olacaktır. Yani 4 yıl eğitim görecek olan bir öğrenci 4 yıllık sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Kimi ülkeler, ülkeye giriş yaptıktan sonra eğitimlerine başladıkları esnada bu sağlık sigortasını yaptırabileceklerini teklif olarak sunmaktayken kimi ülkeler ülkeye giriş yapmadan sağlık sigortalarını yapmaları gerektiği konusunda bize de şart sunmaktadırlar. Eğitim için giden öğrencilerimiz bulundukları ülkede eğitim süreleri tamamlandıktan sonra sigortalarının bitmesi durumunda aynı ülkede kalmaya veya okulları bitmeyip uzatma gibi durumlarda sağlık sigortalarını yenilemek zorundadırlar.

Yurtdışı eğitim sigortası 

Sağlık sigortası bittikten sonra sağlık acentesi sizler için hiçbir yardımda bulunamaz, süresi bitmiş sağlık sigortası sonrası ülkede kalmaya veya yaşamaya devam ederseniz herhangi bir oturum veya vatandaşlık almadıysanız sağlık giderlerini kendi cebinizden karşılamak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle sağlık sigortalarını mutlaka yaptırmalısınız. Özellikle öğrenciler eğitim faaliyetlerinin son bulmaması için gerekmektedir. Kimi ülkeler Avusturya gibi sağlık sigortasını yenilemeyen öğrencilerin vizesini dahi iptal etmektedirler. Sağlıkla ilgili eğitim de bir aksaklığın meydana gelmemesi için sağlık sigortası yapılmalıdır.

Yurt dışındaki bütün ülkelerde ki vatandaşlarımız için geçerli olan bir sağlık sigortası değildir. Eğitim için gidilen ülkede yaşanabilecek olaylar için yapılan sağlık sigortasıdır. Örneğin; Avrupa’dan Almanya’ya eğitim için gittiyseniz, Almanya’da eğitim ve öğretim süresi içinde başınıza gelebilecek ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda, acil, nakil, ölüm nakli, hasta nakli gibi nedenler içerisinde ödemeler eğitim sigortası tarafından karşılanır. Bunun dışında gezmek amacıyla Almanya’dan İngiltere’ye, Almanya’dan Fransa’ya, Almanya’dan İtalya’ya gittiğiniz zaman eğitim sağlık sigortanız buralarda meydana gelecek kaza, kayıp hastalık gibi durumları masraflarını karşılamayacaktır.

Yurtdışı eğitim sigortası nedir ve neleri kapsar gerekli bilgileri detaylı olarak almak istiyorsanız bu konuda yıllardır hizmet veren sitemizi ziyaret edebilirsiniz öğrencilerin eğitim faaliyetlerinin en iyi şekilde sonlandırılması için gerekli hizmet profesyonel ekibimiz tarafından sağlanacaktır.

#yurtdışıeğitim #yurtdışıeğitimsigortası #eğitimsigortasınedir

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1