Üniversite için gerekli vize hangisi?

Turist Vizesiyle Eğitim

Turist Vizesiyle Ne Kadar Süre Eğitim Görebilirim?

Yurtdışında, birbirinden seçkin üniversiteler öğrencilerimize kapılarını açmış ve tamamen sınavsız olarak öğrencilerimizi beklemektedir. Erken kayıt imkanlarından yararlanın ve kontenjanlarda yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin. Yurtdışında eğitim seçeneklerini değerlendirmek için yurtdışı eğitim kurumları profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Haklı olarak, öğrencilerimizin aklında, yurtdışı eğitim noktasında birçok soru yer almaktadır. Bunları tek tek öğrenci danışmanlarımız sizin için yanıtlar ve en doğru şekilde bilgilenmenize yardımcı olur. Merak edilen konulardan biri de vize durumudur. Yurtdışında uzun süreli olarak kalmak ve bu sürede eğitim almak için  öğrenci vizesi ile mümkün olmaktadır. Öğrenci vizesi almak için ne yapmanız gerektiğini, hazır etmeniz gereken belgeleri ve başvurusu süreçlerini detaylı olarak anlatacak ve başvuru aşamasında her zaman sizinle olacağız. Sorulardan biri de turist vizesiyle ne kadar süre eğitim görebilirim? sorusudur.

Turist vizesiyle eğitim imkanları en merak edilen konulardan biridir.

Turist vizesi, bilindiği gibi, bir ülkeye iş ya da gezme amaçlı gidilmek üzere alınan, genellikle maksimum şekilde 6 ay süre için verilen bir vize türüdür. Bu süre farklı ülkelere göre bir yıl da olabilir. Turist vizesi ile yurtdışında uzun süreli eğitim almanın genel olarak tanımlamak gerekirse, mümkün olmadığını belirtmek gerekir. Tabi her ülkede uygulamalar farklıdır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, B1 ile B2 vizesine sahip olan öğrenciler, maksimum 3 ay olmak üzere, yani 3 aydan uzun olmamak üzere, haftalık olarak ise, 18 saatten daha uzun olmayacak şekilde, eğitim almak mümkündür. Buradan, bu sürenin daha çok kurs programları için olduğunu anlamaktayız. İş eğitimleri, dil eğitimleri ya da oyunculuk eğitimleri gibi kurslar bu kapsamda düşünülebilir.

Turist vizesiyle eğitim, belirli ölçüde, geçmişteki düzenlemelerinin aksine, İngiltere’de de mümkün olmaktadır. Buna göre, dil kursları için eğitim almak isteyen öğrenciler, 6 aylık turist vizeleri ile belirli koşullara haiz olmak halinde eğitim alabilirler. Görüldüğü gibi, bu vize ile eğitim, sadece dil kursları için geçerli olmaktadır.

Turist vizesiyle eğitim, elbette belirli ölçüler dahilinde eğitim için kullanılabilir. Ancak, bu izinler genellikle kısa süreli dil kursları için geçerlidir. Bununla birlikte, öğrenci danışmanlarımızdan size olan önerimiz öğrenci vizenizi almanız olacaktır. Üniversite bünyesinde, lisans, yüksek lisans, lisans tamamlama, doktora gibi eğitimleri alma niyetinde olan öğrencilerimizin, uzun yıllar o ülkede kalacakları malumdur. Bu nedenle, gittiğiniz ülkede bir sorunla karşı karşıya kalmamak için, öğrenci vizesi başvurusunu almak ve vizenizi aldıktan sonra ülkeye giriş yapmak en doğru olandır. Öğrenci vizesi almak, daha önce vize almamış gençlerimiz için zorlayıcı olabilir. Ancak, bu konuda aslında yanıltıcı korkularınızın olduğunu, öğrenci danışmanlarımızdan destek aldığınızda göreceksiniz. Hangi belgeleri hazır etmeniz gerektiğini, destek de alarak uzmanlarımızdan öğreneceksiniz. Başvurularınızda da her zaman yanınızda olacağız. Tüm süreçlerde, hem ön bilgi ve bilgilenme sürecinde, hem de başvuru işlemlerinizde sizinle olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1