ABD’de Eğitim İçin En İyi Burslar

Amerika dünyadaki en çok talep gören iş alımında öğrenciye en iyi referansı oluşturan üniversitelere bulundurmaktadır. Bu üniversitelerden mezun olduğunuzda Avrupa ülkelerinde Asya ülkelerinde hiçbir engel olmayacaktır. Bütün üniversitelerinde en iyi imkânları kullanarak öğrenci yetiştirmeye çalışan akademisyenler dünyada isimleri duyulacak kişileri de göstermektedir. Uluslararası çalışabileceğiniz bir diplomanız ve her ülkede geçerliliği olan bir mezuniyetiniz olacaktır. Denklik kavramını burada düşünmenize gerek bile yok.

ABD’de eğitim için en iyi burslar

Fulbrigt Eğitim bursu, Amerikan Üniversitesi Kadınlar Derneği bursu, Berea College bursu, Amerikan Üniversitesi bursları, Hubert Humphrey bursları, Clark Üniversitesi bursu, Illinois Wesleyan bursu, Japonya Dünya Bankası yüksek lisans bursu, Corcodia ve Colombia bursları olarak söyleyebiliriz. Bu bursların verilme şartları kimler tarafından verildiğini ve ne kadar ücret alabileceğinizi öğrenmek için EuroStar danışmanlarımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Mesleki grup ayrımına göre kendilerini gösterilecek proje karşılığında verilmektedir. Karşılıksız olarak verildiği için öğrenciler hem projede yer alırlar hem de burslarını alarak bütün eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Lisans yüksek lisans ve doktora sonrası programları için ayarlanmış olan burslar miktar olarak değişmektedir. Belea College bursları uluslararası Eğitim alan öğrencilere Amerika’da verilen tek burstur. Bu öğrencilere yıl içinde çalışmaları için iş bulma imkânı sağlayarak kendi bütçelerini kazanma şansı sunmaktadır. Bursların verilmesindeki ortak amaç en iyi dereceye sahip olan öğrencileri destekleyerek yurt dışında okuma imkânlarını para konusunu dert etmeden çözmektir.

EuroStar Eğitim danışmanlığımız yurtdışı bağlantıları mezun olduğu bütün merkezlerimizde öğrenciler için verilen bursları takip ederek hizmet almalarını sağlamaktadır. Amerika gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler için de ayrı bir burs ödeneği açmıştır. Üniversitelerin vermiş olduğu bursların yanında ihtiyaç dâhilinde açılan burs bütçeleri de görülmektedir.

ABD’de eğitim için en iyi burslar için erken başvuruda bulunmanız iyi olacaktır. Bursların verilmesinde ayrıcalıklı olan bir diğer grup ise bayan gruplarıdır. Okuyan bayan öğrenciler için ayrı burs imkânı sunabilen ABD diğer ülkelerden de ne kadar farklı olduğunu göstererek eğitimde bayanları ön plana çıkarmıştır. İlk defa bayan ayrıcalığı göstererek burs veren üniversitelerinin olması yurt dışı eğitiminde kız öğrencilerine de destek sunmaktadır. Dil eğitimine giden öğrenciler için de uygulanan prosedürler ülkeye sadece İngilizce dilini öğrenmek için gelenlere gösterilmektedir. Bu arada dil sınavlarından iyi not alanlar içinde burs seçenekleri artmaktadır.

Bazı burslar yardım paketi kapsamında verilmektedir. Öğrencinin yeme içme kalma barınma okul masraflarının karşılanması gibi ihtiyaçlarının giderilmesinde verilecek olan miktardır. Yardım niteliğinde verilen bir burs olduğu için karşılık beklenmemektedir. Vakıflar olarak gösterilen burslarda ise yarı yarıya ödeme koşulu vardır. Bu burslar lisansüstü programları için geçerlidir. Her yıl hangi bursların verildiğini tekrar öğrenebilmek ve ABD’de eğitim için en iyi burslar konusunda imkânlarınızı görebilmek için EuroStar danışmanlıklarımızdan yardım alabilirsiniz.

 

ABD’de eğitim için en iyi burslar

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1