Yurtdışı Seyehat Sağlık Sigortası

Üniversite Rehberi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin yurtdışında eğitim almaları için en seçkin üniversiteler ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Avrupa Ülkeleri ve komşu ülkelerimiz başta olmak üzere, en kaliteli üniversitelerde, en avantajlı şekilde eğitim almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Yeni bir ülkede, eğitim almak demek, elbette en az bir sene olmak üzere, o ülkede yaşamak anlamına gelmektedir. Bu süreyi en iyi şekilde geçirmek için, hem zorunlu, hem de ihtiyari olarak bazı hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Bunlardan biri de yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleridir.

Eurostar İle Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası İşlemleri:

Avrupa Ülkeleri’nde, ABD ve birçok ülkede, hem turistik gidişlerde, hem iş seyahatlerinde, hem de eğitim amaçlı gidişlerde vize başvurularında, konsolosluklar yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu sigorta, yurtdışında, gidilecek ülkede ya da ülkelerde sağlık hizmetlerinin sigorta kapsamında alınmasını kapsamaktadır. Bu sigorta kapsamında, kişinin ülkede yaşayacağı sağlık sorunlarında tedavi masrafları karşılanmaktadır.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

içerik olarak neleri kapsamaktadır? Bir seyahat sağlık sigortasının içinde, detaylı olarak saymak gerekirse, ayakta ve yatarak (hastane bünyesinde) tıbbi anlamda tedavi hizmetleri, cenaze nakli, sigortalı kişinin tıbbi nedenlerle naklinin yapılması ya da seyahatinin karşılanması temellerinde şekillenmektedir. Bu hizmetler, temel şekilde paketlerin içinde yer almaktadır. Ayrıca, sigorta primleri eklenerek, tıbbi bilgi ile danışma hizmeti alınması, refakatçi nakli yapılması, gerekli ilaç sevki, acil mesaj iletimi ile tıbbi seyahatler için bilgi hattı gibi hizmetler de alınabilir. Bütçenize uygun şekilde, kapsamlı ya da temel hizmetleri alabileceğiniz sağlık sigortası paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Sigorta işlemlerini öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak ve onların desteği ile en doğru şekilde yapabilirsiniz. Temel bir sigorta paketini senelik 100 euro ödeyerek, 10.000 euro teminatı kapsayacak şekilde alabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları olabilir ve en güncel bilgiyi şubelerimizde almanız mümkün olacaktır. Yurtdışında, ülkeden ülkeye sağlık hizmetleri değişmektedir. ABD’de sadece özel sigortalar üzerinden sağlık hizmetleri verilmektedir. Kamu hastaneleri ve ücretsiz olarak bunlardan yararlanma şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır. Avrupa Ülkeleri’nde sosyal haklar üzerinden biraz daha fazla durulduğundan, halkın sağlık gibi kamu hizmetlerinden yararlanmalarına dikkat edilmektedir. Ancak, yurtdışından eğitim amaçlı gelen gençlerin, ülke vatandaşları kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmaları söz konusu değildir. Bu nedenle, sağlık sigortası çok önemlidir.

Seyahat sağlık sigortasını ülkede bulunacağınız süreye göre yaptırmalısınız. Üniversite eğitimi alma sürenize göre, her sene yenilemeniz gerekir. Bu sayede, eğitim yıllarınızda, herhangi bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda, sigortanız devreye girecektir. Bir sıkıntı yaşamadan, sigortanızın teminatı altında, tüm ödemelerinizin sigortadan karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Yurtdışında sağlığınız anlamında sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Ummadığınız bir anda, birçok farklı nedenle sağlığınız olumsuzluk olabilir. Sağlık harcamalarına yüksek ödemeler yapmak yerine, sağlık sigortası ile güvence altında olmak çok daha uygundur.

#sağlıksigortası #yurtdışısağlıksigortası #seyahatsigortası  #seyahatsağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1