Vize uzatma işlemleri

Öğrenci İzni İle Giriş

Öğrenci İzni İle Giriş Yaptıktan Sonra Vizemi Uzatabilir Miyim?

Sevgili öğrencilerimiz, yurtdışında eğitim alma hayallerinizi ertelemenize kesinlikle gerek yok. Günümüzde, son derece ekonomik rakamlarla yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Orta halli bir ailenin de evlatlarını yurtdışında üniversitede okutması mümkündür günümüzde. Yılların tecrübesi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak en cazip ve kaliteli eğitim seçenekleriyle sizlerleyiz.

Hem ABD, Kanada gibi ülkelerin üniversitelerinde, hem de Avrupa Birliği ülkelerinde, Balkan ülkelerinde ve Ukrayna gibi ülkemize yakın olan ülkelerde üniversiteler eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Elbette aklınızda seçim yapma noktasında birçok soru olacaktır ve bunların yanıtlarını öğrenci danışmanlarımızdan alacaksınız. Bu şekilde, ülke ve üniversite ile bölüm seçimi yapma noktasında mükemmel kararlar verebileceksiniz. Öğrenci vizesi ve kayıt ile tüm işlemlerinizde sizlerleyiz. Sorularınız da olacaktır.

Öğrenci izni ile giriş yaptıktan sonra vizemi uzatabilir miyim dahil birçok sorularınız doğal olarak aklınızda olabilir.

Öğrenci vizesi ile giriş yaptıktan sonra vize uzatma elbette mümkündür. Her ülkede farklı uygulamalar olsa da genel anlamda bunun olası olduğunu belirtmemiz yanlış olmaz. Öğrenci vizesi almak için, okulunuza kayıt ve kabul işlemlerinden sonra, belgelerinizi temin ederek ilgili elçilik ya da konsolosluktan başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci vizenizi almanızı takiben, ülkede, üniversitenizde eğitiminize başlayabilirsiniz. Öğrenci vizenizin süresi ne kadar ise, o süre içinde, ülkede kalışlarınız kesinlikle sorunsuz olacaktır. Bu süre zaten, eğitiminizin öngörüldüğü süre kadar geçerlidir. Bundan sonra, örneğin, yeni bir okula geçmeniz durumunda, bu okula kabul belgenizle birlikte yeni bir vize başvurunda olmanızdır. Lisans eğitiminizi tamamladığınızda, vizeniz sona erecektir ve bundan sonra, lisans üstü eğitim için vize uzatma başvurunuzu, kabul belgenizle birlikte yapabilirsiniz.

Hali hazırda devam eden vizenizle yeni okulunuza da devam edebilirsiniz. Sınır kapılarında, gümrük memurlarının bu noktada çok fazla sorun çıkarmadıklarını belirtelim. Ancak, yine de resmi makamlarda zor durumda kalmamak için, yeni bir okula geçmeniz nedeniyle, yeni okul kabul belgenizle, vize uzatma işlemleri için başvurmanız yerinde olacaktır. Bu noktada,önemli bi detayı da dikkate alalım. Öğrenci vizenizin bitmesinden sonra, eğitim aldığınız ülkeden çıkmanız, artık yeniden vize almanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun başvurularını da kendi ülkenizde yapmalısınız.

Mezun olduktan sonra, bulunduğunuz ülkede çalışmak istiyorsanız, bunun için her ülkede farklı şartlar olduğunu belirtelim. Bazı Avrupa ülkeleri öğrencilerine mezun olduklarında iş aramaları için belirli bir süre tanımaktadır. Ayrıca, mezun olduktan sonra çalışma olanaklarından yararlanmak için uygun bir iş bularak, oturma izni başvurusunda yapmanız yerinde olacaktır. Bu şekilde, ülkede kalmak ve oturma izni ile hayatınızı sürdürebilirsiniz. Gerekli işlemleri zamanında yapmanız ve belgelerinizin eksiksiz olması durumunda, ülkede kalışınız açısından bir sorun olmayacağını belirtelim. Bu şekilde, hem hayalini kurduğunuz mesleğin eğitimini alabilir, hem de kariyerinize yeni ufuklarda odaklanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1