Askerlik Erteleme – Fransa

Fransa Askerlik Tecili (Bedelli Askerlik)

Türk vatandaşı olan 20 yaşına gelmiş tüm erkek bireyler askerlik ile yükümlüdür. Askerlik yaşına geldikten sonra eğitimleri veya çalışma yaşamları el vermediği müddetçe bu bireylerin askerliklerini erteletme hakları bulunmaktadır.

da farklı işlemler ile gerçekleştirilirken Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız askerlik tecil işlemlerini hızlı bir şekilde askerlik şubelerinden gerekli evraklarını beyan ederek gerçekleştirmektedirler. Erteleme işlemleri tüm ülkelerde Türk vatandaşları için benzer evraklar ve benzer kriterlere uygun bir şekilde yapılmaktadır. Fransa Askerlik Tecili (Bedelli Askerlik) da işlemler açısından burada yer alan konsolosluklarımız ile gerçekleştirilmektedir. Liyon Başkonsolosluğu lyon.bk.mfa.gov.tr/, Marsilya Başkonsolosluğu marsilya.bk.mfa.gov.tr/, Paris Başkonsolosluğu paris.be.mfa.gov.tr/, Nant Başkonsoluğu nant.bk.mfa.gov.tr/ ve Strazburg Başkonsolosluğunda strazburg.bk.mfa.gov.tr/ askerlik erteleme başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başvuru tarihinden önce başvuru gününü belirlemek için başkonsolosluğun sitesinden randevu al bölümünden uygun bir zamana randevu oluşturmamız gerekmektedir.

İşçi, işveren, gemi adamı statüsünde kişilerin veya bir sanat ya da meslek erbabı olan bireylerin askerlik erteleme işlemleri ile ilgili esaslar 1111 sayılı Askerlik Kanunu’nun 35/g maddesi ile Milli Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan yurtdışı Askerlik İşlemleri Esasları Hakkında Özel Talimatlar bölümünde yer verilmiştir. Askerlik çağı hesaplaması yapılırken gün ay yıl baz alınmazken yalnızca doğum yılı esasına bağlı olarak askerlik yaşı hesaplaması yapılır.

 Fransa Askerlik Tecili (Bedelli Askerlik)

da bulunan vatandaşlarımız için diğer ülkelere benzer bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Oturum ya da çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren veya sanat mensubu sıfatı ile yabancı ülkelerde bulunan bireylerin çalışma yükümlülüklerini ispata yarayan belgeleri eklenir. Bağlı bulundukları dış temsilciliklerimize başvuru yapmaları halinde çalışma izinleri sürelerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar erteleme başvuruları ilk seferde şahsen ikinci ve sonraki seferlerde şahsen veya posta ile gerçekleştirilebilmektedir. Ancak gemi adamı statüsünde olanların ilk ve sonraki gerekli olan tüm erteleme başvurularını şahsen yapma zorunlulukları bulunmaktadır.

Yükümlülüklerin müteakip erteleme başvurularını tekrar etmeleri için ilk erteleme bitiş tarihinden en az bir ay önce yeniden erteleme başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşçi, işveren, sanat mensubu veya bir meslek sahibi statüsündeki kişilerin erteleme başvurularını bağlı bulundukları dış temsilciliklerimiz olan konsolosluklarımız veya büyükelçiliklerimize yapmaları gerekir. Gemi adamları, askerlik işlemlerini yapmaya yetkili dış temsilciliklerimiz adlı listedeki dış temsilciliklerimize yapmaları esası bulunmaktadır.

 Fransa Askerlik Tecili (Bedelli Askerlik)

oturum almış olan vatandaşlarımız için aile birleşimi antlaşmaları kapsamında da yapılabilmektedir. Yabancı bir ülkede kendilerine ikamet hakkı ve çalışma hakkı verilmesi taahhüt edilenlerin askerlik erteleme süreleri de belirtilmiştir.

Askerlik erteleme işlemleri ve diğer Türk vatandaşlığı hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız www.konsolosluk.gov.tr adresinden bu konuda detaylı araştırma yapabilirsiniz. Bunun dışında askerlik erteleme işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirecek profesyonel bir ekip arıyorsanız online adresimiz üzerinden destek talep edebilirsiniz.

Fransa Askerlik Tecili

#fransadaaskerliktecili #fransaaskerliktecili

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1