Eğitim Süresince Hasta Olursam Ne Yapacağım?

Üniversite ve Sağlık Problemleri

Sağlık varlığımız için son derece önemli. Gelirimiz iyi olabilir, son derece huzurlu bir hayat yaşamakta olabiliriz ama sağlığımız olmazsa bunların hiçbir anlamı kalmaz. Hiç beklemediğiniz bir anda sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Yurtdışında olan öğrencilerimiz için de bu durum geçerlidir. Bilmediğiniz bir ülkede ve şehirde devamlı yaşamaya başlamak, bünyemizin zamanla alışmasını kılar. Bu nedenle sağlık sorunları olabilir.  Elbette, yurtdışında eğitim alan gençlerimiz için de herhangi bir sağlık sorununda yapmaları gerekenleri bilmeleri önemlidir. Yurtdışında eğitim almak isteyen birçok gencin aklına eğitim süresince hasta olursam ne yapacağım sorusu gelmektedir. Sonuçta, kendi ülkenizden uzakta, bilmediğiniz bir düzende senelerinizi geçirmeye başlayacaksınız. Her ülkenin düzeni, başta sağlık sistemi olmak üzere farklıdır. Bu sistemleri önceden bilmek ve buna göre hazırlanmak doğru olandır.

Eğitim süresince sağlık sistemleri hakkında detaylı bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz ve buna göre de kendinizi hazırlayabilir, gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Tabi bu işlemleri yaparken, öğrenci danışmanlarımız da sizinle olacaktır.

Eğitim süresince sağlık sistemleri açısından, ülkelere göre birtakım farklılıkların olduğunu belirtelim. Bu son derece normaldir, çünkü her ülkenin sistemi ve sosyal hakları farklıdır. ABD öğrenci vizesi alacak öğrencilerin özel sağlık sigortası yaptırmasını zorunlu tutmaktadır. Zaten, ABD bünyesinde bir sağlık sigortası sistemi bulunmamaktadır ve sağlık hizmetleri daha çok özel sağlık sigortaları üzerinden yürütülmektedir. Öğrenci vizesi ile başvurduğunuzda, özel sağlık sigortası da yaptırmanız gerekmektedir. Avrupa Ülkeleri ve İngiltere sağlık sistemleri açısından sosyal hakların daha yaygın olduğu ülkelerdir. Aile hekimlerinden ve devlet hastanelerinden yararlanabilirsiniz. Kamu hastanelerinde temel bakımlar ve tedaviler yapılmaktadır.

Eğitim süresince sağlık sistemleri noktasında, yeni bir ülkeye gidecek ve burada eğitim alacak öğrencilerimizin özel sağlık sigortası yaptırmalarını önermekteyiz. Bunu da danışmanlığımızı yaptığımız öğrencilerimize belirtmekteyiz ve kayıt işlemleri yapılırken, öğrencilerimizin özel sağlık sigortası yaptırması için de yardımcı olmaktayız. Bundan başka, öğrenci vizesi işlemlerinde de özel sağlık sigortası evrakını da eklemekteyiz. Bu şekilde, bulunduğunuz ülkede, özel sağlık kurumlarında çok daha özenli ve kaliteli bir şekilde rahatsızlığınızla ilgili tedavilerinizi görebilirsiniz. Özel sağlık sigortası olan öğrenciler tedavi masraflarını sigorta şirketlerinden alabilirler. Buna göre, hastane idaresi sizin tedavinizi tamamladıktan sonra, faturayı sigorta şirketinden tahsil edecektir.

Belirli miktarlarda sigorta poliçesi ödemeleri yaparak, hiç beklemediğiniz bir anda, son derece kapsamlı ve belki de o sırada bütçenizin karşılamayacağı bir tedavi masrafını da sigortanız sayesinde karşılamış olacaksınız. Eğitiminizi alma noktasında, hazırlıklar yapmak ve tüm belgelerinizi eksiksiz şekilde, kurumlardan temin etmek için öğrenci danışmanlarımızla temas içinde olacaksınız ve bu sayede eksik bir işleminiz olmayacak. Kayıt başvurularınız, kontenjanlardan yararlanmanız, öğrenci vizesi alımları, konaklama gibi tüm hazırlıklarınızı eksiksiz şekilde yapabileceksiniz. Yeni bir ülkede, güvenle eğitim alma şansını yakalayacaksınız.

Hasta Olursam Ne Yapacağım

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1