Döviz Özellikli Kredi Kartı Nedir?

Yurtdışında kredi kartı kullanımı

Döviz Özellikli Kredi Kartı Nedir? Yurtdışına gidecek ve orada çeşitli eğitimler çerçevesinde, konaklama yapacak öğrencilerimizin yurtdışına gitmeden önce birtakım hazırlıklar yapması gerekmektedir. Hazırlıklarınızı doğru yardım alarak, eksiksiz şekilde yaparsanız, sorun yaşamadan eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.  Her konuda yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerimiz, internet sitemiz ve çağrı merkezimiz yardımcı olmak üzere sizleri beklemektedir. Öğrenci danışmanlarımız her noktada siz değerli gençlerimize yardımcı olmaya hazırdır. En güncel ve kapsamlı yardımı deneyimli ve işini severek yapan danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Ülke seçimleriniz, üniversite ile fakülte tercihlerinizle başlayan yolculuğumuz, eğitiminiz süresince de desteğimizle de devam etmektedir. Üniversite ve bölüm seçimlerinizi yaptıktan sonra, gerekli kabul işlemleriniz için başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.

Kayıt işlemlerinden sonra, zaman geçirmeden, danışmanlığımız eşliğinde öğrenci vizenizi almalısınız. Bu noktada, sağlık hizmetlerinden devlet eliyle yararlanma imkanı olan ülkelerde bile, öğrencilerimizin sağlık sigortası yaptırmalarını öneriyoruz. Uçak bileti için gerekli işlemleri yapmak ve önceden biletinizi almanız da gerekmektedir. Bundan sonra artık yolculuk için hazırlıklarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Yurtdışında, hangi ülkeye gidecekseniz, o ülkenin para biriminde bir miktar para alarak, yanınızda bulundurmanız yerinde olacaktır. Ayrıca yanınızda en az bir adet limiti olan kredi kartının olması da gerekir.

Dövizli kredi kartı nedir, bu noktada akla gelen yerinde bir sorudur. Dövizli kredi kartı, Türk Parası yanında, yurtdışında, döviz üzerinden kullanıma açık olan kredi kartıdır. Bu kredi kartının uluslararası özellikleri bulunur, bu şekilde kullanıma açıktır. ABD’de Dolar üzerinden, İtalya’da Euro üzerinden, her ülkede, kendi para birimleri üzerinden kartı kullanmak mümkündür.

Dövizli kredi kartı

ile yurtdışında bulunduğunuz ülkede, kolayca harcamalarınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde bir kartınız yoksa, dövizli bir kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Öte yandan, aile bireylerinden birinin bu kartı varsa, örneğin anne ve babanızın, size bir ek kart çıkarmasını isteyebilirsiniz. Elinizdeki kredi kartı, bankanıza başvurmanız ile dövizli kredi kartı olarak dönüştürülebilirse, bu şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlemleri, yolculuk tarihinizden önce yapmanız yerinde olacaktır.

Bavulunuzu hazırlamanız da özenmenizi gerektirecektir. Eğer ABD gibi uzak mesafe bir ülkeye gidecekseniz, bavulunuzu mümkün olduğu kadar özenli ve planlı yerleştirin ve çok fazla eşya almaya özen gösterin. Bu ülke gibi mesafeli ülkeler için, hemen ailenizin size eşyalarınızı, arkanızdan yollaması mümkün olmayabilir. Öte yandan, kısa mesafe bir ülkeye gidecekseniz, önerimiz mevsime uygun kıyafetlerinizi almaya öncelik tanımanız. Öncelikle, mevsimde giyebileceğiniz kıyafetleri almanız, çok daha pratik olacaktır. İnternet bağlantınızla kullanmanız için, cep telefonu ile taşınabilir bilgisayarlarınızı yanınıza almaya dikkat etmelisiniz. Kimlik, pasaport, sağlık sigortası gibi önemli ve göstermeniz gereken belgeleri de yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Dövizli kredi kartı ve diğer belgelerinizi, nakit paranızı yanınızda bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde, yurtdışında, eğitim alacağınız ülkede sorun yaşamadan adımınızı atabilirsiniz.

Döviz Özellikli Kredi Kartı

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1