Vize Almak İçin Bankada En Az Ne Kadar Bir Param Olmalı?

Yurtdışında Nakit İşlemleri

Eğer yurt dışında kaliteli ve Avrupa standartlarında bir eğitim almak istiyorsanız seçeceğiniz ülkeler konusunda titiz araştırmalar yapmalısınız. Konforlu bir eğitim süreci için tercih edeceğiniz ülkede vize uygulaması olmaması da son derece önemli bir kriterdir. Gençlerimiz vize uygulamaları konusunda tedirginlik yaşadıkları gibi, vize başvuruları için de banka hesaplarında ne kadar para olması gerektiğini de bilmek istiyorlar. Bu açıdan öncelikle eğitiminizi Bosna Hersek, Ukrayna, Moldova, Kosova ve Gürcistan gibi ülkelerde almak isterseniz hiçbir şekilde vize uygulamasına tabi tutulmayacağınız için bankada herhangi bir paranızın olması da koşul olmayacaktır.

Yani bu ülkelerde okumak için banka hesabınıza ilişkin bir bilgi beyanında bulunmak zorunda değilsiniz çünkü vize uygulamasından muaf olursunuz. Vize uygulayan ülkeler için bu durum değişiklik göstermektedir. Yani hangi amaçla vize alındığına göre banka hesabındaki tutar da değişkenlik gösterecektir. Bu konudaki en doğru ve güncel bilgileri almak için size en yakın bir Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gidebilirsiniz. Vize uygulamaları ve bankada bulunması gereken tutarlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışında Banka İşlemleri

Bankacılık sektörü o kadar kazançlı ve dünya ekonomisinde o kadar büyük bir itici güç haline geldi ki, bankacılar bazen finansal krallar olarak anılıyor. Bankacılık son derece karmaşık bir endüstridir ve iç işleyişi, düzenlemeler ve yasalarla daha da karmaşıktır. Bu nedenle birçok insan, bankaların pervasız veya ahlaksız davranışlara yenik düşmeden nasıl çalıştığını anlamakta güçlük çekiyor. Ancak, tecrübesiz kişilerin bankaların nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olabilecek bazı temel gerçekler vardır.

Bankalar doğrudan para kazanmazlar. Yatırımcılara sattıkları krediler yaratırlar. Bu kredilerin bankanın kendi varlıklarından indirimli olarak satın alındığını belirtmek önemlidir. Bu iskonto bankanın sermayesi olarak adlandırılır ve tüm işletme giderlerini ve hissedarlarının kârını karşılamalıdır. Bu kurulum başlangıçta mantıklı olsa da verimsizliklerin nasıl ortaya çıkabileceğini görmek kolaydır. Bankaların para kazanması gerekiyor yoksa iflas edecekler. Bu karlar gerekli olduğu için, bu mantıksal muamma bankacılık endüstrisini çevreleyen gri alanları vurgulamaktadır.

Bankalar, büyük meblağlarda parayla uğraşırken ek bir sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Dolandırıcılık ve hırsızlığı önlemek için bankalar, müşterilerinin mevduatlarını kendi tesislerinde fiziksel olarak güvende tutmalıdır. Bu, bir bankanın alt satırına zarar verebilecek güvenlik risklerine ve artan maliyetlere yol açabilir. Ek olarak, büyük miktarlarda parayı yerinde tutmak, biri onu çalmaya çalıştığında onları yüksek bir başarısızlık riskine maruz bırakır. Bu, ahlaki bir tehlike olarak bilinir ve bankacılık sektöründeki herkesin büyük meblağlarda parayla uğraşırken farkında olması gereken bir şeydir.

Düşük faiz oranları, bankalara yatırım karlarını artırmak için çok az teşvik sağlayarak bu verimsizlikleri şiddetlendirir. Bankalar, kendileri kredi yaratarak elde ettiklerinden daha yüksek oranlarda borç vererek çok daha fazla para kazanabilirler. Bu kulağa cazip gelse de, bankaların borç para verirken yüksek getiri elde etmelerine izin vermek kendi risklerini de beraberinde getiriyor. Bunlar, mali suçlulara yüksek faiz oranlarıyla onları ifşa etmeden geniş bir faaliyet alanı sağlamayı içerir. Düşük faiz oranları ayrıca bankaları faiz dışı gelirlerini artırmaya teşvik eder, çünkü ücretlerden müşterilerinin mevduatlarından elde edecekleri faizden daha fazla para kazanırlar.

Esasen, bankacılık çoğu insanın fark ettiğinden çok daha karmaşık bir sistemdir. ; katılan herkes için adil ve istikrarlı bir ekonomi sağlamaya yardımcı olan birçok yasa ve düzenlemeyi içerir; ve herkesin refahı pahasına kişisel kazanç peşinde koşmak yerine bir bütün olarak ülke için para yaratır. Bankacılıkla ilgili gerçek mutlaka güzel değildir, ancak insanlara bu karmaşık endüstrileri geliştirmek için çalışmaları için ihtiyaç duydukları bağlamı verir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1