Acaba Vize Alabilir miyim?

Vize alma şansım var mı?

Yurt dışında lisans eğitimi almak için ülke tercihinde bulunurken gençlerimizin ve ailelerinin dikkat ettiği hususlardan biri de bu ülkelerde vize uygulaması olup olmadığıdır. Pek çok kişi için sorun olabilen vize uygulamaları ailelerin çocuklarını eğitimleri esnasında ziyaret etmelerini de sıkıntıya düşürebilmektedir. Bu süreçte “acaba vize alabilir miyim?” sorusu çoğu insanın aklını karıştırmaktadır. Eğitim sürecinin daha rahat geçmesi ve elbette vize işlemleri ile uğraşmamak için vize istemeyen ülkelerden yana tercihte bulunulabilir. Örneğin Bosna Hersek, Ukrayna, Moldova, Kosova ve Gürcistan gibi ülkelerde eğitim alacaksanız herhangi bir vize sorunu da yaşamayacaksınız demektir. Çünkü vize alma süreci bu ülkeler için çok kolaydır.

Öğrenci Vizesi Nedir, Nasıl Alınır? 

Ülkemizde liseyi bitirip, yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen veya yüksek lisans, doktora yahut lisans tamamlama eğitimi için başka bir ülkeyi tercih eden gençlerimiz vize sorunları ile uğraşmamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret edebilirler. Vize istemeyen ülkeler dışında bir tercih yapacaksanız, Eurostar danışmanları sizin için eğitim vizenizi kolaylıkla alacaklar ve tüm işlemlerinizi de profesyonel şekilde yürüterek sorunsuz bir eğitime başlangıç yapmanıza yardımcı olacaklardır. Vize ile ilgili veya ülkelerle alakalı merak ettiğiniz konularda size en yakın ofislerimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Vizesi Alma Süreçleri 

Yurt dışında okumak isteyen birçok öğrenci vize işlemleri aşamasının zor olduğunu düşündüğü için kararından vazgeçebiliyor ya da vizesiz kabul eden ülkelerdeki üniversiteleri tercih edebiliyorlar. Kendi ülkeniz haricinde yurt dışında farklı bir üniversitede okumak istiyorsanız bazı ülkeler için yabancı öğrenci vizesi almak gereklidir. 

İstediğiniz yurt dışı üniversitesi için vize almak artık daha kolay. Gerekli belgeleriniz olduğu takdirde danışmanlarımız bu süreci sizin için en basit şekilde halledecektir. Sürecin başında gerekli adımların atılması, sorunsuz bir başvuru ve daha fazla hızlı onay alınmasına yardımcı olur. 

Yurt dışında öğrenim görmek isteyen aday öğrenci, eğitim ve fiziksel sağlık gerekliliklerin, karşıladıktan sonra, kayıt olmak istediği üniversiteden davetiye almaktadır. Üniversiteden gelen davetiye ile konsolosluğa giderek başvuru yapabilmektedir. Yabancı öğrenci vizesinde eksiksiz bir şekilde bütün belgeleri hazırlayan öğrenciler, sorunsuz bir şekilde yabancı öğrenci vizesi alabilmektedir. 

Öğrenci vizesi başvuru sırasında bazı ülkeler pasaportun yanı sıra başvuru sahibinin adına açık bir banka hesabı istemektedir. Açık bir banka hesabını genellikle Avrupa Ülkeleri’ndeki üniversiteler istemektedir. Tüm bu istenilen süreçler başvuru tarihinden önce kesinlikle eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Öğrenci vizesini danışmanlarımız yardımıyla eksiksiz ve zamanında yaptığınız takdirde, üniversitenin onayınızı alabileceksiniz. 

Öğrenci Vizesiyle Gidebileceğim Ülkeler Hangileridir? 

 • Almanya
 • Kanada
 • Güney Kore 
 • Malezya
 • Yeni Zelanda 
 • İrlanda 
 • Singapur
 • Amerika
 • İngiltere
 • Avustralya
 • Malta

vize alma şartları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1