Sınav Stresi olmadan Üniversite

Sınavsız Kayıt İle Eğitim

Sınavsız Kayıt İle Kolay Eğitim

Ülkemizde üniversite eğitimleri almak isteyen kişiler çok zorlu sınavlara girmek ve istedikleri bölümlerin puanlarını da mutlaka tutturmak zorundadırlar. Bu sebeple birçok öğrenci istenen puanları alamadıkları için istedikleri bölümler de okuyamamakta ve bu sebeple istemedikleri meslekleri yapmak zorunda kalmaktadırlar. Ancak seçimlerini yurtdışında üniversite eğitimi almaktan yana kullanan kişiler için bu tarz bir sorun yaşanmamaktadır. Birçok ülke de sınavsız kayıt olanağı olmasından dolayı insanlar sadece lise diplomalarını yanlarına alarak bu ülkelerde istedikleri her bölüme kayıt olabilmektedirler. Hatta buna tıp, mühendislik veya mimarlık gibi ülkemizde en yüksek puanlara sahip olan bölümler de dahildir. Bazı ülkeler ise öğrencilere uyguladıkları basit bir sınav ile kayıt olanağı sunabilmektedirler. Bizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak

Türkiye’de istediğim bölümü kazanamadım Avrupa’da istediğim bölümü okuyabilir miyim ve benzeri sorular ile gelen öğrenci adaylarına bu olanaklar hakkında bilgiler verip neler yapmaları gerektiği hakkında kendilerini yönlendiriyoruz.

Özellikle Rusya, Ukrayna ve Balkan ülkelerinde tanınmakta olan bu hakkı kullanmak isteyen kişiler kendilerinden istenen evraklar ile kayıt tarihlerinde istedikleri üniversitelere hiçbir ön koşul veya puan zorunluluğu olmadan kayıtlarını yaptırabilmektedirler. Her geçen sene çok daha fazla ilgi görmeye başlayan bu seçenek özellikle ülkemiz de okumak isteyip gerekli puanı alamadıkları bölümleri mutlaka okumak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir. Bu ülkelerin sundukları avantajlar sadece sınavsız kayıt ile kalmamakla birlikte öğrencilere yabancı dil eğitimi, konaklama, ulaşım ve aynı zamanda düşük eğitim ücretleri gibi çok ciddi avantajlar da sunulabilmektedir. Bunun yanında bu olanakları sunan üniversitelerin çok büyük bir çoğunluğundan ülkemiz ile YÖK denklik anlaşmalarının da olması sebebi ile öğrenciler seçimlerini yaparken kesinlikle tereddüt etmemektedirler.

Sınavsız Kayıt Ayrıcalığı

Sınavsız kayıt olanağı sunan üniversiteler hakkında bilgiler almak isteyen kişiler diledikleri zaman bizlerle iletişime geçebilir veya yine bu okulların isimlerini ve hizmetlerini YÖK resmi internet sitesinden alabilirler. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için birçok önemli konu bulunmaktadır. Özellikle kayıt işlemlerinde öğrencilerden bir puan istenmemesi bu konuların en önemlisi olarak görülmektedir. Bilindiği gibi ülkemizde her sene çok sayıda kişinin girdiği bu sınavlar da özellikle sayının azalması gerektiği için ciddi bir eleme yapılmakta ve bu sebeple bazı bölümler de çok ciddi puanlar istendiği için bu bölümlere girebilmek son derece zor olmaktadır. Bu bölümler için gerekli puanı alamadıkları için hayallerine veda etmek istemeyen kişiler ise seçimlerini yurtdışında sınavsız kayıt hakkı tanıyan üniversitelerden yana kullanmaktadırlar. Bu üniversiteler hakkında yapılacak olan kısa bir araştırma ile isteyen herkes kısa zaman içinde seçimlerini yapabilmektedirler. Hatta seçimlerinde yanılmak istemeyen kişiler diledikleri zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirler.

#sınavsızkayıt #kolayeğitim

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1