Yurtdışı Biletini Hemen Almalı mıyım?

Uçak Biletimi Ne Zaman Almalıyım

Uçak Biletimi Ne Zaman Satın Almalıyım?

Yurtdışına eğitim almaya gideceksiniz ve eğitim alacağınız kurum ve konaklama için işlemleriniz tamamlandı, fakat uçak biletimi ne zaman satın almalıyım konusu sizi kararsız bırakmaktadır. Bu sorunun cevabını alabileceğiniz en sağlıklı yer, yurtdışı eğitim danışman firmaları olmaktadır. İnternetten baktığınızda birçok yurtdışı eğitim danışman firmaları bulunur. Bunlardan bir tanesi ve en çok öğrencilerin başvurduğu firma, Eurostar olmaktadır. Eurostar, öğrenci veya öğrenci adaylarının en rahat ve kolay bir şekilde yurtdışına eğitim almaya gitmelerinde ve oradayken rahat bir şekilde kalabilmeleri için yardımcı olmaktadır. Uçak biletinizi almanızın en iyi zamanı, her şeyi tamamlayıp artık gitmeye hazır olduğunuz zamandır. Genellikle daha önceden biletinizi alıp planladığınız gibi hareket etmek zor olacaktır.

Başka bir alternatif olarak şunu da yapabilirsiniz, açık bir uçak bileti alabilirsiniz. Açık bir uçak bileti almak demek, aldığınız uçak biletini, eğer farklı bir tarih veya saatte gitmek isterseniz, ona göre değişiklik yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla örneğin Cuma günü için biletinizi aldınız, fakat Perşembe veya cumartesi günü gideceksiniz ya da işiniz uzadı ve seyahatiniz bir sonraki haftaya ertelendi. Acenteyi veya bileti aldığınız yeri arıyorsunuz ve gideceğiniz tarihi değiştirmek istediğiniz söylüyorsunuz. Bileti satın aldığınız için de, tarihi ve saat değişse bile, sadece fark ödeyerek veya daha ucuza o bilete sahip olmaya devam edebiliyorsunuz. Bu tür konulara yurtdışı eğitim danışman firmaları yardımcı olmaktadır. Hatta en uygun uçak bileti almanız konusunda da yardımcı olabiliyorlar.

Yurtdışına gitmek, amacınız ne olursa olsun, hazırlıksız olduğunuz takdirde zor bir seyahat olacaktır, hatta çok fazla ertelemelerle karşı karşıya gelebilir veya planınız tamamen iptal bile olabilir. Bu tür sorunlar yaşamamanız için, en önemlisi bütün hazırlıklarınız tamamlandıktan sonra uçak biletinizi almak veya zaten her şekilde ben gideceğim derseniz, az önce belirtildiği gibi açık uçak bileti alabilirsiniz. Açık uçak biletleri genellikle bir yıl boyunca geçerli olmaktadır. Eğitim almak için yurtdışına gideceğiniz zaman, önce eğitim alacağınız yer ile görüşüp anlaşmanız gerekiyor. Kayıt yaptıracak mısınız yoksa başka bir yere mi bakacaksınız, karar vermeniz lazım. Sonrasında ise kayıt yaptırmaya karar verdiyseniz, önce kaydınızı yaptırıyorsunuz, kurum ile ilgili gerekli bütün bilgileri alıyorsunuz ve sonrasında eğitim veya öğrenci vizeniz için başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Vize başvurusu için önceden minimum 3 ay kadar kendinize ve vize birimlerine zaman vermeniz gerekiyor. Vizenizde tamamlandıktan sonra ve teslim aldığınızda artık uçak biletinizi almak için organizasyonunuzu yapabilirsiniz. Bütün bu aşamalarda eğer emin olmadığını konular varsa, yurtdışı eğitim danışman firmalarına başvurarak her aşamasında size yardımcı olmalarını isteyebilir, hatta vize başvurusunu da firmadan rica edebilirsiniz. Firmanın sizden isteyeceği, vize başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş olması ve gerekli bütün evraklar olacaktır. Her şey bittikten sonra, gitmeye tam anlamıyla hazırsanız, uçak biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti düşünmeniz gereken en son iş olacaktır.

#uçakbiletiücreti

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1