Ülkeye Gittiğimde Beni İlk Kim Karşılayacak?

Beni İlk Kim Karşılayacak

Yurtdışı Koordinasyonu

Aslında çok geniş bir cevabı olan bir sorudur, çünkü herkes sizi karşılayabilir. Eurostar uzman danışmanları sizleri istediğiniz ülkede karşılayarak destekleyici hizmet sunmaktadırlar. Öğrenci olmak için başka bir ülkeye gidiyorsunuz. Gittiğiniz ülkede aile bireylerinizden biri olabilir veya arkadaşlarınız olabilir veya öğretmeniniz ya da gideceğiniz eğitim kurumundan bir danışman olabilir. Herkes olabilir, yani gittiğinizde sizi kimin karşılayacağı tamamen sizin kiminle muhattap olduğunuz ile alakalı bir durumdur. Bütün işlemlerinizi aileniz ile yapmışsınızdır, eviniz kiralanmıştır veya yurtta kalacağınız yer hazırdır ve anneniz veya babanız veya ikisi ile de gidebilirsiniz. Böylece sizi kimsenin karşılaması gerekmez. Bazı durumlarda toplu olarak öğrenciler bir okula alınıyorsa, grup halinde sizi kurumdan birisi karşılayabilir.

Sizi kimin karşılayacağı tamamen sizin nasıl bir plan ve program ile gittiğinize göre değişmektedir. Eğer her şeyi kendi başıma yaparım derseniz, kimsenin karşılamasına gerek olmaz. Bu tamamen size bağlıdır.

Ülkeye gittiğimde beni ilk kim karşılayacak

diye sorarsanız, size, seni kimin karşılamasını istiyorsun veya kim seni karşılayabilir diye bir soruya soru ile cevap verilebilir. Sizi herkes karşılayabilir. Annenizden babanızdan tutun ki gittiğiniz ülkede belki bir akrabanız vardır veya arkadaşınız karşılayabilir. Eğitim kurumuna bağlı bir danışman olabilir. Aklınıza gelebilecek olan herkes olabilir. Bu konu aslında en basit konulardan bir tanesidir. Yeter ki gideceğiniz ülke ve hangi ülkede eğitim alacağınız belli olsun. Kimin sizi karşılayacağı en son merak edeceğiniz veya endişe edeceğiniz bir konudur.

Ülkeye gittiğimde beni ilk kim karşılayacak

diye elbette merak edebilirsiniz, ama eğer her şey ile hazırlıklı gidiyorsanız, kimsenin sizi karşılamasına gerek duymayabilirsiniz. Yeter ki yeriniz ve yurdunuz belli olsun. Eğer gittiğinizde yerin dilini az çok kendinizi ifade etmek için kullanabilirseniz, o bile sizin için yeterli olacaktır. Eğer endişeniz veya ille birilerinin sizi karşılamasını isterseniz, aileniz bunu sizin için ayarlayabilir veya eğitim kurumundan birine rica edebilirsiniz, ama bu konu en son düşüneceğiniz ve planlayacağınız bir konu olacaktır. Ülkeye adım attıktan sonra bilin ki size yardımcı olacak mutlaka biri veya birileri olacaktır. Gideceğiniz veya gitmek istediğiniz yere kadar gidebilme imkânınız olacaktır. İsterseniz aileniz ile bile gidebilirsiniz.

İsterseniz arkadaşlarınız ile gidebilir veya bazı kurumlar, eğitim alacak öğrenciler için toplu bir seyahat programı yapmaktadır. Bu tür programlara katıldığınızda, sizi gitmeniz gereken kuruma veya yurda veya adrese kadar bırakabiliyorlar. Dolayısıyla sizi karşılayabilecek veya sizi adresinize kadar götürebilecek birçok seçenek bulunuyor. Bu sebeple endişe etmeyin. Yeter ki planlı ve programlı gidin. Mutlaka varmak istediğiniz adrese gidebileceksiniz. Yurtdışında sizi kimse sahipsiz bırakmaz. Mutlaka size adresi gösterecek veya adresi tarif edecek birileri olacaktır. Gittiğiniz ülkenin dilini biliyorsanız, havaalanında bulunan veya turizm rehber ya da Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı danışmanlarına sorabilirsiniz. Muhattap olacağınız biri mutlaka çıkacaktır.

#yurtdışıhizmetleri #yurtdışıeğitimhizmetleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1