Vizesiz Eğitim Alabileceğim Ülkeler Hangileri?

Üniversiteyi Yurtdışında Okumak

Birçok öğrencinin veya sadece öğrencilerin değil, genel anlamda herkesin sorduğu sorulardan bir tanesi, vizesiz eğitim alabileceğim ülkeler hangileri? Vizesiz gidebileceğiniz artık birçok ülke bulunmaktadır. Vize konusu zaten ülkeler arasında geçen en önemli konulardan bir tanesiydi ve artık dünyanın birçok yerine vizesiz gidebiliyorsunuz, fakat eğitim almak farklı bir konudur. Hangi ülkeye giderseniz gidin, vizeniz olmadan veya eğitim alma izniniz olmadan eğitim alma şansınız yoktur. Bu çalışma izninizi ama gibidir. Eğitim alacağınız kurum ile iletişime geçtiğiniz zaman, sizden kimliğiniz ve kalacağınız yer ve benzeri bilgiler isteyeceklerdir ve daha da önemlisi sizden ikamet izninizin olup olmadığı ile alakalı bilgi isteyecekler. İkamet izni olmayan kimseye yurtdışında eğitim verilmemektedir. Sonuçta yasal bir iş olmayacaktır. Ukrayna ve Gürcistan vize olmadan eğitim alabileceğiniz ülkeler arasındadır.

Yurtdışına turist olarak gidersiniz ve orada birilerinden özel ders almak isterseniz, bu tamamen siz ve dersi verecek olan kişiye bağlı bir durumdur. Bu tarz durumlar haricinde, hiçbir ülkede vizesiz veya eğitim alma izniniz olmadan eğitim alma şansınız yoktur. Yurtdışı eğitim danışmanları sonuçta öğrenci veya öğrenci adaylarının yasal olarak eğitim alabilmeleri için yardımcı olmaktadır. Eğitim veya öğrenci vizesi almak ve kolaylıkla yurtdışında konaklayabilmek için var olan firmalardır. Dolayısıyla vizesiz olarak herhangi bir şekilde yurtdışında eğitim almanız ya da örneğin çalışmanız imkânsızdır. Yurtdışı eğitim danışman firmalarına da bu konuyu danışabilirsiniz ki dünyanın neresine giderseniz gidin, aynı cevabı alacaksınız. Hiçbir yer yasa dışı bir iş yaparak kendisini risk altına koymak istemez.

Eğer ki yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, ona göre bütün evraklarınızı ve kayıtlarınızı tamamlıyorsunuz. Eğitiminiz için harç ve ödemeleriniz tamamlıyorsunuz, eğitim vizesi için başvuruyorsunuz ve nihayet eğitim almak için kuruma gidebilirsiniz. Bazı eğitim kurumlarında şöyle bir şey şans tanınabiliyor, çünkü bazı ülkelere vizesiz maksimum 3 ay giriş yapabiliyorsunuz. Sonuçta vizesiz girme hakkına sahip olduğunu için bu konuda bir sorun yoktur. 3 ay vizesiz girebileceğiniz ülkelerin bazı eğitim kurumları, bu süreç zarfında sizin eğitim almanızı kabul edebilirler, fakat bu tamamen kuruma bağlı bir durumdur. Bu sebeple eğer bu tür kurumların olup olmadığını araştırmak isterseniz, yurtdışı eğitim danışman firmalarından yardım alabilirsiniz. Her zaman olabilecek bir durum olmasa bile, şansınızı deneyebilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almak ve yeni bir yer keşif etmek güzel, fakat bunu yasal olarak yaptığınızda daha da güzel olmaktadır. Birçok ülkeye artık vizesiz giriş yapabiliyorsunuz, fakat eğitim almak veya çalışmak anlamında, ülkeden izin almanız gerekiyor. Sonuçta işin içerisine maddiyat girdiğinde, çok çok küçük bir durum olsa bile, ülkeyi etkilemektedir ve bu sebeple gideceğiniz veya gitmek istediğiniz ülkeden eğitim almak veya çalışabilmek için izin almanız ve vizeye sahip olmanız gerekiyor. Yurtdışında eğitim almak gibi bir düşünceniz varsa, Eurostar ve benzeri yurtdışı eğitim danışman firmalarından yardım alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten baktığınızda birçok yurtdışı eğitim danışman firmaları bulabilirsiniz.

#vizesizülkeler #vizesizüniversiteler

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1