Dil Eksiği Olan Öğrenciler

Dil Okulu ile Dil Öğrenmek

Bu bireysel bir sorudur;  yabancı dili yeni başlayan biri yurtdışında ne kadar zamanda öğrenebilir? Bu tamamen öğrencinin veya bireyin kendisine kalmış bir durumdur. Özellikle daha yeni başlayan biri, yurtdışına gittiğinde, öğrenmek istediği dili ne kadar zamanda öğrenebilir? Kişinin dile ne kadar yatkın olduğuna veya dil öğrenmeye ne kadar yatkın olduğuna bağlıdır. Yabancı dil öğrenmeyi seven biriyse ve bunu da hatta hobi olarak ta yapıyorsa, hızlı bir şekilde öğrenir. Diğer yandan, mecburi olarak yapıyorsa ve aslında çok fazla öğrenme isteği de yoksa daha yavaş ve daha geniş bir zaman diliminde öğrenecektir veya bazılarında maalesef dil öğrenme yeteneği yoksa ne kadar çalışırsa çalışsın öğrenemeyecektir. Bu tamamen bireysel bir konudur.

Herhangi yabancı bir dili ne kadar sürede öğrenebilirim sorusu için cevabınızı aynı zamanda Eurostar gibi yurtdışı eğitim danışman firmalarından da alabilirsiniz, fakat buradan alacağınız cevaplar standart cevaplar olacaktır. Sonuçta bir eğitime gittiğinizde veya bir kursa yazıldığınız zaman, size belirli bir sürede eğitim verecekler ve bu sürede sizin ne kadar öğrenip öğrenemediğiniz tamamen size kalmıştır. Bu sebeple yurtdışı eğitim danışmanlarının size vereceği cevap standart bilgiler olacaktır. Sizin hangi hızda ne kadar yabancı dili öğrenebileceğiniz tamamen size bağlıdır. Yabancı dili isteyerek mi öğreniyorsunuz ya da mecbur olduğunuz için mi? Bazen öğrencilerde bile mecbur oldukları için yabancı dil öğrenmek zorunda kalabiliyorlar. Yabancı bir dil öğrenmek güzel, fakat ancak gerçekten istiyorsanız ve hevesiniz varsa güzeldir.

Hatta bazen hevesli olarak herhangi bir yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler oluyor ve derse başlıyor, fakat bir süre sonra ortamdan, öğretmenden veya herhangi başka bir olumsuzluktan dolayı hevesi kaçıyor. Bu da aslında dili öğrenmeye fazla yatkın olmadığını gösteriyor. Dil öğrenmek bir taraftan yetenek işi, diğer yandan ise hem heves ve isteme ve ne kadar yatkın olduğunuzdur. Bazıları vardır, dil öğrenmeyi o kadar çok seviyor ki, bunu tamamen hobi haline getirmiş ve belirlenen süre çerçevesinde dili öğrenip başka bir dile geçiyorlar, fakat pratik yapabilmek için de sosyal medya üzerinden arkadaşlıklar ediniyorlar ve dil için pratik yapıyorlar. Bu çok ilginç gelebilir, fakat böyle öğrenciler veya insanlarda var ve güzel de bir fikir.

Böylece birçok dili öğrenebiliyorsunuz. Bu kişiden kişiye bağlı bir durum olduğundan, biri bu şekilde öğrenebiliyorsa, neden ben yapamıyorum diye sorgulamayın, çünkü sizin yapabildiğinizi de onlar yapamayabilir. Bu yüzden dil konusunda hevesiniz yok olmasın veya isteğiniz kaçmasın. Yabancı dil öğrenmek gerçekten güzel bir şeydir. Böylece hem başkaları ile iletişim kurup sohbet edebiliyorsunuz. Farklı kitaplar okuyabiliyorsunuz. Gittiğiniz ülkelerde iletişim konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Dil öğrenmek bir insan için büyük bir avantajdır. Bu yüzden eğer imkânınız varsa veya isteğiniz varsa, mutlaka bir veya iki dil öğrenmeye çalışın. Hem hayatınızda hem de iş hayatınızda çok işinize yarayacaktır.

#yabancıdileğitimi #ingilizceeğitim #rusçaeğitim

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1