Yurtdışında Kredi Kartı Kullanmı Nasıl?

Üniversite Eğitim Rehberi

Değerli gençlerimiz, yurtdışında eğitim almaya karar vermek çok önemli bir hedef. Bu hedefinizi gerçekleştirmeniz için yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak, çalışmalarımızla sizlerleyiz. Öğrenci danışmanlarımız sizlere seçimlerinizden, hazırlıklarınıza ve yurtdışında eğitim yıllarınızda yaşadıklarınız noktasında, her konuda yardımcı ve destek olacaktır. Yurtdışında yaşamak, elbette sizin için birtakım yenilikler anlamına gelmektedir. Kolay değil, yıllardır yaşadığınız ülkenizden, ailenizin yanından, farklı bir ülkeye geçiş yapacaksınız. Burada, yeni bir düzende, bir üniversitede ve fakültede eğitim almaya başlayacaksınız. Gerekli hazırlıkları yaparak, en iyi donanımla eğitim alacağınız ülkeye gidebilirsiniz. Bu hazırlıkların önemli detayı, elbette yurtdışında ekonomik anlamda hazırlıklı olmanızdır. Kendinizi hazırlar ve buna uygun kredi kartı dahil, maddi anlamda hazırlıklarınızı yaparsanız, bocalamadan yeni yaşamınıza başlayabilirsiniz. Bu şekilde, özellikle ilk günlerde zorlanmazsınız.

Yurtdışına gitmeden önce, öğrencilerimizin yapmaları gereken en önemli hazırlıkların başında, gerekli para ile kredi kartı gibi detaylar gelmektedir. Yurtdışında kredi kartı kullanımı nasıl? Bunu bilmek de doğru şekilde hazırlık yapmak için önemlidir.

Yurtdışında kredi kartı kullanımı, konusunda, ülke dışına çıkmadan önce bankanızla işlem yapmanızın son derece önemli olduğunu belirtelim. Buna göre, kredi kartınız yurtdışı kullanımına açık mı, onu kontrol etmelisiniz. Kullanıma açık olmayan kredi kartlarınızı kullanamazsınız. Bankanızla görüşün ve mutlaka önceden yurtdışı kullanımına açtırmak için talimat verin. Yeni bir kredi kartı alacaksanız, bu durumda, kartınızın bu şekilde olmasına çok dikkat edin.

Yurtdışında kredi kartı kullanımı olarak, talebiniz halinde, TL üzerinden ya da EURO veya USD üzerinden ekstreniz gelebilir. Bu seçimi siz yapabilirsiniz. USD ya da EURO olarak ekstrenizin gelmesini talep etmişseniz, belirli bir kur üzerinden çevrim yapılır. Yurtdışında geçen kartlar, master card ve visa özelliğinde olan kartlardır. Bunların özelliklerini ve kartınızın niteliğini bankanızdan öğrenebilirsiniz. Yurtdışında bir öğrenci olarak, zorlanmadan eğitim almak için kendinize bir bütçe yapmanızı öneririz. Bu şekilde, hem kendinizi zorlamaz, hem de ailenizin bütçesini zorlamazsınız. Nakit olarak ya da kredi kartınızla kullanabileceğiniz harcamaları belirli bir limit içinde tutmalısınız. Sliplerinizi saklamanız ve ekstrenizle karşılaştırmanız da son derece yerinde olur. Yurtdışında, ülkemizde birtakım mağazalarda olduğu gibi, kredi kartı üzerinden komisyon alınabilir. Harcamalarınızı yapmadan önce, komisyon rakamlarını ve oranları sorarsanız, bu durumda, harcama yapıp yapmayacağınızda çok daha sağlıklı olarak karar verebilirsiniz.

Döviz özellikli kredi kartlarınızı alarak, yurtdışında zorlanmadan eğitiminize devam edebilirsiniz. Yurtdışında, ülkelerde öğrencilerin yarı zamanlı, tam zamanlı çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, hem yurtdışında çalışma deneyimi kazanmış olursunuz, hem de farklı insanlarla tanışma şansınız olur, hem de harçlığınızı çıkarırsınız. Bankalarımız yurtdışında şubeleri ile hizmet sunmaktadır. Siz isterseniz Türk bankalarından, isterseniz yurtdışı bankalarından işlemlerinizi yapabilirsiniz. Uluslararası para ödeme yöntemleri ile zorlanmadan paralarınızı alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1