Askerlik Tecil Ettirme E-Devlet

Erteleme işlemleri E Devlet

Askerlik biz Türkler için vatani bir görev, yapılması kutsal ve gurur verici olan bir vazifedir. Türk Milleti asker millettir ve günümüzde de Türk ordusu dünyanın en güçlü orduları arasında yer almaktadır. Ülkemizde, T.C. vatandaşı olan her erkek 21 yaşına bastığında askerlik yapar. Bunun istisnaları ise, askerlikten muafiyet ve askerli tecilidir. Muafiyet çok az sayıda nedenle olabilir ve sayısı da azdır. İstisnai bir durumdur. Öte yandan, gençlerimiz çeşitli nedenlerle askerlik tecil talebinde bulunabilirler. Tecil, erteleme anlamına gelmektedir. Bu şekilde başvuran gencimiz, elbette askerlik vazifesini yapacaktır, ancak bunu belirli bir süre sonra yapacaktır. Askerlik tecil başvuruları kesinlikle elden ve askerlik şubelerinden yapılır. Online başvuru yoktur. Yurtdışında bulunan gençlerimiz de konsolosluklarımızdan başvurularını yapabilirler. Askerlik e devlet aracılığıyla online olarak erteleme yapılabilir.

Askerlik Tehiri 

işlemleri gençlerin durumlarını sürekli askerlik şubelerine gitmeden , internet üzerinden takip etmelerine olanak sunar. Hem askerlik yaşına gelen ve tecil durumu olmayan gençlerimiz, askerlik çağrılma durumlarını takip etmek için, hem de tecil durumlarını incelemek için e devletten yararlanabilirler. Eğitim durumları, sağlık durumları, yurtdışında olmak, bilimsel çalışmalar gibi birçok nedenle tecil başvuruları yapılabilir. Bu nedenlerden birine haiz iseniz, diploma, kimlik, vesikalık fotoğraf gibi sizden istenen belgelerle başvurularınızı herhangi bir askerlik şubesinden yapabilirsiniz. Bundan sonra e devlet üzerinden izleme yapabilirsiniz.

E devlet İşlemleri 

üzerinden güncel şekilde takip edilebilir. E devlet sitesine kimlik sorgulama işlemi yaparak girebilirsiniz. Bunun için en pratik uygulama e devlet şifresi almanızdır. En yakın PTT Şubesi’nden çok cüzi bir rakamla, e devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bundan sonra, e devlet sitesine giriş yaparak, şifrenizi güncellemelisiniz. Ardından, hizmetler bölümüne tıklayınız. Hizmetler bölümünden, Milli Savunma Bakanlığı seçeneğine tıklayınız. Hizmetlerin dökümü karşınıza çıkacaktır. Bunların arasından, e devlet Askerlik Durum Belgesi Sorgulama kategorisine tıklamanız gerekmektedir. Bundan sonra, belge oluştur komutunu seçiniz. Bu şekilde, karşınıza askerlik tecil belgeniz çıkacaktır. Halihazırdaki askerlik durumunuzu da öğrenebileceksiniz.

Oluşturulan belge, resmi olan askerlik tecil belgesidir. Tüm tecil sonuçlarınızı ve tecil süresinin bitme tarihini gösteren bu belgeyi yazdırarak saklayabilirsiniz. Sadece tecil durumu olan gençlerimiz değil, askerliğine çağrılması gündemde olan gençlerimiz ve askerlik bilgilerine ulaşmak için askerlik vazifesini yapmış olan gençlerimiz de bilgilerine ulaşabilirler.

Mezuniyet belgesi sorgulama iç işleri bakanlığı tarafından askerlik yeri sorgulama askerlik durum belgesini facebook twitter youtube instagram t.c kimlik e devlet kapısı nın kurulması ve yönetilmesi görevi tc cumhurbaşkanlığı adına ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından yürütülmekte sistemin geliştirilmesi ve işletilmesi türksat aş tarafından yapılmaktadır devlet askerlik durumu e devlet kapısı sorgulama işlemi tc kimlik ile yapılır.

Özelikle iş başvurularında askerlik bilgileriniz istenebil,r, bu durumda, hemen gerekli işlemleri yaparak, bilgilerine ulaşabilir ve yazdırabilirsiniz. Ayrıca, askere gitme durumu güncel olan gençlerimiz de ne zaman başvuru yapacaklarını bilir ve programlarını sağlıklı olarak yaparlar. Hayatlarını buna göre düzenleme şansları olur. E devlet şifreniz yoksa, mobil imza ile girişlerinizi de yapabilirsiniz. Askerlik tecil ettirme e devlet sisteme online olarak, 7/24 ulaşmak mümkündür.

e devlet askerlik

#askerliktecilinasılyapılır #askerlikteciledevletişlemleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1