Askerlik Erteleme İşlemleri – İspanya

İspanya'da Askerlik

İspanya’da Askerlik

İspanya’da eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Eğitim kurumları devlet destekli ve kontrollüdür. Eğitimlerin birçoğu İspanyolca olmasına rağmen İngilizce eğitimlerde mevcuttur. Hatta birçok program uluslararası olarak yapıldığı için öğrencilerin katılımı da düşünülmüş ve bundan dolayı hem İspanyolca hem de İngilizce eğitim olanağı sağlanmıştır. İspanya, dünyanın ikinci iş piyasası dili olan bir ülkedir. İspanya’da üniversitelerin süresi 3 veya 4 yıllıktır. Yüksek lisans programları 1 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Kişinin üniversiteye kayıt yaptırdığı yıl, öğrenim süresinin başladığı yıl olarak kabul edilmektedir.

İspanya’da eğitim görmeyi düşünüyorsanız askerlik erteleme süreleri; 6 ay, 1 yıl ya da 2 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Askerlik erteleme işlemleri için konsoluklara veya büyükelçiliğe başvurılması gerekmektedir. Yapılan başvuru önce Dış İşleri Bakanlığına ardından da askerlik şubesine bildirilmektedir ve askerlik erteleme için işlemler başlatılmış olunur.

Başvuru için nüfus cüzdanı, pasaport, özel öğrenci olunduğuna dair bir belge, öğrenci belgesi ve temsilciliğin isteyebileceği diğer belgelerin eksiksiz olması yeterlidir. Üniversite okuyorsanız 29, yüksek lisans veya doktora yapıyorsanız da 35 yaşına kadar erteleme yapabilmektesiniz. Azami süreçte mezun olamazsanız, 1 yıl daha askerlik ertelenebilmektedir.

Konsolosluk sitesinden konsolosluklar hakkında daha ayrıntılı bilgi ve istediğiniz ülke ve temsilciliği seçerek randevu alabilirsiniz. +09 312 292 2929 telefon numarasıyla 7/24 konsolosluk çağrı merkezini arayabilirsiniz.

İspanya’da üniversite okumayı düşünüyorsanız, askerlik işlemleri için Barselona Başkonsolosluğuna veya Madrid Büyükelçiliğine başvurmanız gerekmektedir. Yaşanılan bölgeye göre başkonsolosluktan veya büyükelçilikten randevu alabilirsiniz. Dış İşleri Bakanlığı’ndan form doldurarakta randevu alınabileceği gibi Konsolosluk sitesinden de İspanya ve  temsilciliği seçerek randevu alınabilmektedir.

Barselona Başkonsoloğuna Barselona sitesinden bakabilirsiniz. Telefon numaraları +34 93 317 92 31’dir. Acil durum hatları ise +34 680 414 283’tür. Gerekli belgeleri, fakslamak isterseniz faks numarası +34 93 481 55 28; mail yollamak isterseniz de Consulado ‘den ulaştırabilirsiniz. Telefon aramalarına 09:30 – 12:30 arasında bakmaktadırlar.

Madrid Büyükelçiliği ile ilgili bilgiye Madrid sitesinden ulaşabilirsiniz. Telefon numaraları 00 34 913 103 904’tür. Acil durumlar için telefon numarası da 00 34 629 476 693’tür. Faks numaraları +34 91 308 66 02 olup, mail adresleri Embajada ‘dir. Madrid Büyükelçiliği şubesi 09:30 – 12:30 arasında hizmet vermektedir.

İspanya askerlik erteleme işlemleri duyuruları için YOGM web sayfasını takip edebilirsiniz.

#ispanyadaaskerliktecili #ispanyadaaskerlik

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1