Amrtika’da Sağlık Sigortası

Yurtdışında eğitim almak istediğinizde akla ilk gelen ülkelerden biri elbette ABD, Amerika Birleşik Devletleri’dir. Ülke bugüne kadar çok sayıda öğrencimizin, eğitim aldığı, halen de devam ettiği bir ülkedir. Sizin de ABD’de eğitim hayalleriniz varsa, hemen danışmanlığımızla iletişime geçmelisiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yıllardır gençlerimizin yurtdışı hayallerini gerçeğe dönüştürmekteyiz. Sıra sizde.

Yurtdışında eğitim almak, doğru seçimler yapmayı ve kurallara uygun şekilde, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve sigorta işlemlerinin yapılmasını gerektirmektedir. Elbette Amerika için de durum bu şekildedir. ABD eyaletlerinde kurumlarımız birçok kaliteli üniversite ile işbirlikleri bulunmaktadır. Kurs programlarına, özellikle İngilizce dil eğitimi kurslarına dahil olabilirsiniz. Üniversitelerde, liseden mezun olduktan sonra, lisans eğitimi, master eğitimleri ve doktora eğitimleriniz için seçenekleri değerlendirebilirsiniz. ABD Üniversiteleri’nde eğitim almak, uluslararası alanda geçerli diploma sahibi olmak demektir. Bu şekilde, hem ülkenizde, hem de birçok kıtada ve ülkede çalışabilirsiniz.

Eurostar İle Vize ve Sigorta Başvurularınız Eksiksiz:

Bu programlar ve kararlar son derece güzel ancak, önemli olan bir detay doğru bir rehberden, okullara başvurular, kayıt işlemleri, vize ve sigorta başvurularınızı eksiksiz olarak yapmaktır. Öğrenci danışmanlarımız yetkin ve size rehberlik etmek üzere beklemekteler. İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği’nden öğrenci vizesi için başvurularınızı yapabilirsiniz. İnternet üzerinden son derece detaylı olan başvurusu sürecinde öğrenci danışmanlarımız a dan z ya size yardımcı olacaklar. Belgelerin toparlanması da desteğimizle olacak. Bundan sonra randevu tarihinde görüşmeniz gerçekleşecek.

Bu noktada, sağlık sigorta poliçenizin olması da çok önemlidir. Amerika’da sağlık sigortası  olması gerçekten çok önemli bir konudur. Öğrencilerimiz, sağlık sigortası işlemlerinin yapılmasında kesinlikle sigorta güvencesinde olmalıdır. Ülkedeki düzenleme gereğince, öğrenci vizesi olan F1 vizesine sahip olan gençlerin, bu kapsamda okullarında ilk derslerine başlamadan önce, sağlık sigortasını poliçelerini hazırlatmaları çok önemlidir. Bu poliçenin, okulda ilk dersten önce okul idaresine sunulmalıdır. J1 vizesi alan öğrencilerimiz de aynı şekilde sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, sağlık hizmetleri tüm  vatandaşlar için ücretlidir. Bu ülkede devlet eliyle ücretsiz ya da sosyal sigortalı olarak sağlık hizmetlerinin sunulması şeklinde bir hizmet bulunmamaktadır. Bunun yerine, Amerika’da sağlık sigortası  olarak vatandaşlar da bu ülkeye giden öğrencilerimiz gibi, özel sigorta şirketlerinden sağlık sigortası poliçelerini düzenlemektedirler. Amerika’da sağlık sigortası  yapılması çok önemlidir. Zorunlu olmasa bile, bu ülkeye değil, aslında her yabancı ülkeye giden öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması önemlidir. Bir ülkede sağlık sisteminin nasıl olduğunu ve sağlığınızın nasıl olacağını bilemezsiniz. Bu nedenle, mutlaka sağlık sigortası ile kendinizi güvence altına almanız gerekmektedir. Bu şekilde, sağlık sorunlarınızda önleminizi alabilir ve bütçenizi zorlamadan sağlık imkanlarından siz de yararlanabilirsiniz. Amerika için de aynı durum geçerlidir ve bu işlemleri atlamamalısınız.

Amerika sağlık sigortası

#amerikadasigorta #amerikadasağlıksigortası #sağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1