Yurtdışında Burslu Doktora

Üniversite Eğitim Rehberi

Eğitim planlamasının içinde doktora yapmak isteyen öğrenciler yurtdışına giderlerse artı bir avantaj olarak herkesten bir adım önde kariyer sahibi olurlar. Ancak çok pahalı eğitim veren doktora programları öğrenciyi çalışmadığı için yoracaktır.

Yurtdışında burslu doktora

veren üniversiteler Bu yüzden en çok istenilen üniversitelerdir. Fransa, Finlandiya, Danimarka doktora programlarında en çok öğrencilerin tercih ettiği ülkelerdir. Bu ülkelerde üniversiteler eğitimlerini paralı olarak vermektedirler. 450 – 500 Euro arasında olan doktora fiyatları cebi olacak kadar fazladır. Almanya ve İsveç tercih ettiğinizde ücretsiz doktora eğitimlerini alabilirsiniz. Yüksek lisans tamamladıktan sonra direk doktora eğitimine geçiş yapan Almanya öğrencilere büyük olanaklar sunmaktadır. Bu ülkeler öğrenci alımı fazla olan ve eğitimde Avrupa’da iyi denecek üniversiteleri bulunduran ülkelerdir.

Doktoranızı yaparken bölümünden ilgili olan eğitmenlerinizin yanında asistan olarak başlayacağınız bir kariyeriniz olabilir. Genellikle bu eğitmenler seçtikleri öğrencilerine programlarına katmak için ücret ödeyebilirler, sigorta yatırabilirler veya sizin kendinin belirlemiş olduğu proje içinde olmanız için destek verebilirler.

Üniversiteler hocalarınızla birlikte yapacağınız bu kariyerinizi sizin için değerlendireceklerdir. Sonuçta içinde bulunduğunuz proje sizin isminizi herkese tanıtabilir ve yaptığınız araştırmalar herkesin dikkatini çekebilir. Bu da çalışma alanınızda akademik kariyerinizin yüksek olmasını hedefleyecektir.

Bir nevi burslu olarak alacağınız bu eğitimlerin sonunda asistan olarak doktoranızı yapmış olursunuz. Projeler içinde eğitmeniniz öğrenim ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar burs verecektir. Diğer yandan üniversitelerin üniversite bünyesinde verdiği bursları almak çok zordur. Bursları alabilmeniz için diğer öğrencilerden çok çok farklı yanlarınızın olması, yeteneğinizin çok fazla olması ve gerçekten bilim adamı olarak veya idealist olarak sizin düşünce yapınızın farklı olması gerekmektedir. Okulunuzu çok yüksek bir ortalama ile bitirmek elinizdeki en ufak başarınız olacaktır. Daha büyük başarılar bekleyen üniversitelerden yurtdışında burslu doktora eğitimi almak beklentisi yüksek olan başarılar beklemektedir.

Seçeceğiniz üniversitenin doktora bursu olup olmadığı olanağını araştırmanızda uygun olacaktır. Bazı üniversitelerde kayıt yaptırırken asistanlık için başvuru yaptığınız da sizi kabul edebilirler. Kayıt esnasında yapılan başvurularda yanınızda yine bir eğitiminin olması size yardımcı olacaktır. Üniversitede kazandığınız puanlar göstermiş olduğunuz referanslar ve üniversiteye sunduğunuz kabul mektubunuz sizin için doktora programında burs almaya yönelik en büyük avantajınız olacaktır. Referansınız da sizinle ilgilenen hocanız adına verebilirsiniz çünkü onlar üniversitelerde öğrencileri seçen kişiler olarak görüldüğünden sizin için iyi bir referans olacaktır.

EuroStar yurtdışı danışmanlığı öğrencilerin istekleri doğrultusunda burslu doktora yapmak isteyen öğrencilere yön vererek hayatlarını ideal hale getirmeye çalışmaktadır. Avrupa ülkelerindeki üniversitelerin hepsini sizin araştırmanız zor olacaktır Bu yüzden bizim eğitmenlerimiz burslu doktora programı uygulayan üniversiteleri sizin için araştırmaktadır. Alacağınız eğitimin en mükemmel şekilde olması sizi idealleriniz den daha yüksek bir yere taşıyacaktır. Bütün öğrenciler başladıkları üniversitelerin kendilerine neler getireceğini ancak üniversitelerin sunduğu şartlara göre değerlendirebilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1