Ülkelere Göre Kaçırmamanız Gereken Burslar

Ülkelere Göre Burs İmkanları

Yurtdışı Burs İmkanları

Türkiye’de eğitime ve gençlere verilen destek sayesinde yurtdışı eğitimlerinde gençler tercihlerine artık çok daha iyi bilmektedir. Her genç kendine uygun eğitim projesi ile birlikte istediği alanda ilerleyebilmek şansını Avrupa birliği ülkeleri ile yakalamıştır. Avrupa birliği statüsüne uygun olarak verilen diplomalar sayesinde yurtdışında okuyan gençlerimizin hepsi istedikleri ülkede iş bulma imkânına sahiptirler. Ancak eğitiminiz süresince doktora üniversitenin ücretli olması gençlerimizi zorlayan en büyük sorunlardan biridir bunun için özellikle üniversitelerde burs veren ülkeler seçilmektedir.

Ülkelere göre kaçırmamanız gereken bursları

öğrenmek istiyorsanız EuroStar yurtdışı danışmanlık merkezlerimiz ile iletişim kurarak eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Eğitiminiz süresince doktora lisans tamamlama ve ön lisans tamamlama süreçlerinde farklı miktarlarda burs alabilirsiniz. 700 ile 1400 arasında alacağınız burslarda ayrıca araştırma görevlisi olarak Eğitim alan öğrenciler içinde 1500 liralık burslar görülebilir. Bu burslar dâhilinde öğrencinin her türlü kalacak yer ihtiyacı, yıl boyunca ödeyeceği öğrenim harçları hatta uçak biletleri dahi karşılanmaktadır. Türkiye’den giden öğrenciler için yurt dışında KYK Avrupa birliği adına öğrencilerine belirli miktarlarda burs yatırmaktadır. Yalnız son sınıflar için gösterilen bu hususlarda başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ülkemizden yurt dışına giden öğrenciler için ve Yurtdışından Türkiye’ye gelen öğrenciler için hazırlanmış burs programları öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştıracak daha yararlı ve aktif işleri yapmalarına imkân sağlamaktadır. Avrupa birliği burs projeleri olarak gösterilen projelerde farklı ülkelerde burs programları uygulanmaktadır. Daha çok okulların öğrenciden aldığı öğrenim miktarına göre desteklenen öğrenciler özellikle son sınıfta okuyan öğrenciler için bu imkânlar kullanılmaktadır. Öğrencinin akademik kariyerini güçlendirerek kendi ülkelerine ve gideceği ülkeye yararlı işler yapabilmesi amacıyla verilen Burslar da özellikle öğrencilerin aynı ülkede kalması hedeflense de çoğu öğrenci ülkemize tekrar dönmektedir.

Ülkelere göre kaçırmamanız gereken burslar

arasında Türk öğrencilere destek veren ülkeler bulunmaktadır. Bunlar arasında Amerika, İngiltere, Fransa, Avustralya, İsveç, Hollanda, İtalya, Güney Kore, Almanya’yı başta sayabiliriz. Bu ülkelerde hükümet tarafından verilen burslar mükemmellik bursları olarak seçilmiş öğrencilere verilmektedir. Üniversitelerin kayıtlarını aldığı öğrenciler için ve belirli bir zaman iş diliminde çalışmış olan öğrenciler prestij değerini yükseltecek lisans ve lisansüstü programlarına katılabilmek için bu bursları almaktadır. Bazı ülkelerde sosyalleşmeyi hızlandıracak olan bu eğitimlerde sanatsal yönden de Eğitim alan öğrenciler burs alabilmektedir. Ödül almış olan öğrenciler ön planda tutulmaktadır. Uluslararası olarak hizmet veren bu eğitim bursları Türk öğrencilere de açık imkânlar sunmuştur. Öğrencilerin araştırma tezlerinin hazırlanmasında harcayacakları masrafları da karşılayacak olan bu burslar sayesinde dünyanın diğer ucunda da eğitim almanız mümkün olacaktır. Dilinizin gelişeceği ve kendinize farklı bir dünya yaratabileceğiniz yurt dışı eğitimlerinde kariyer planlarınız çok yüksek düşüncelerle yapılırken ülkelere göre kaçırmamanız gereken burslar EuroStar Eğitim hizmetleri tarafından her zaman aklınızda olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1