İrlanda Asgari Ücret

İrlanda Asgari Ücret

İrlanda Asgari Ücret 2023

İrlanda’da asgari ücret, saatlik olarak hesaplanmaktadır. İrlanda’da 2023 yılı için belirlenen asgari ücret miktarı, saatlik 11.30 eurodur. haftalık 40 saatlik çalışma saati üzerinden hesaplanırsa, aylık asgari ücret yaklaşık olarak 1800 Euroya denk gelmektedir. Bu rakam, ortalama olarak 37.237,59 Türk lirasına karşılık gelmektedir.

İrlanda, çalışma gün ve saatlerini azaltmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Çalışma günlerini, haftada 4 gün olacak şekilde azaltmaya çalışmaktadır.

2022 Asgari Ücret

İrlanda’nın 2022 asgari ücreti ve çalışılan saatlerle ilgili tüm detaylar yazımızda. 2020 yılından bu yana dünya üzerinde beklenmeyen enflasyon oranları gerçekleşiyor. İrlanda’da asgari ücret aylık 1.656,20 Euro’dur.

Eurostat üzerinden alınan verilere göre yılın ikinci ya

1 Ocak 2022’den itibaren İrlanda’da asgari ücret saat başına 10,50 € olacaktır.

İrlanda’da asgari ücret ne kadar?
1 Ocak 2022’den itibaren ulusal asgari ücret saat başına 10,50 Euro’dur, aşağıdaki oranlara bakınız. Ocak 2022’den itibaren fiyatlar

Yaş grubu İrlanda asgari saatlik ücret
20 yaş ve üstü €10.50
19 yaşında €9.45
18 yaşında €8.40
18 yaş altı €7.35

İrlanda’da çalışılcak en iyi işler

İrlanda’daki “en iyi” işleri doğru bir şekilde belirlemek zordur çünkü bu, kişinin ilgi alanları, becerileri ve kişisel değerleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. İrlanda’da bazı insanlar tarafından istenebilecek bazı yüksek talep gören işler şunları içerir:

Yazılım geliştirici
veri bilimcisi
Teknik Satış Temsilcisi
Pazarlama Müdürü
Proje Müdürü
BT destek uzmanı
Muhasebeci
İK Yöneticisi
Hemşire
Mühendis (çeşitli uzmanlıklar)
Bu listenin ayrıntılı olmadığını ve yalnızca bazı örnekler sağlamayı amaçladığını not etmek önemlidir. Bir birey için en iyi iş, benzersiz yeteneklerine, ilgi alanlarına ve hedeflerine bağlı olacaktır.

İrlanda’da Çalışmanın Faydaları

İrlanda’da çalışmanın aşağıdakiler dahil pek çok avantajı vardır:

Güçlü ekonomi: İrlanda, iş güvenliği ve kariyer gelişimi için fırsatlar sağlayabilen güçlü bir ekonomiye ve düşük işsizlik oranına sahiptir.

Rekabetçi ücretler: İrlanda’da yüksek bir asgari ücret vardır ve birçok sektördeki ücretler genellikle rekabetçidir.

Mükemmel iş-yaşam dengesi: İrlanda, diğer birçok ülkeye kıyasla daha kısa çalışma saatleri ve cömert tatil politikaları ile iş-yaşam dengesi açısından üst sıralarda yer almaktadır.

Yaşam kalitesi: İrlanda, güçlü bir topluluk duygusu, iyi sağlık ve eğitim sistemleri ve zengin bir kültürel miras ile yüksek bir yaşam kalitesine sahiptir.

Güzel manzaralar: İrlanda, engebeli tepeler, pitoresk sahil şeritleri ve büyüleyici küçük kasaba ve köyler dahil olmak üzere çarpıcı manzaraları ve doğal güzellikleriyle tanınır.

Seyahat kolaylığı: İrlanda, Avrupa’nın ve dünyanın diğer bölgeleriyle iyi bağlantılara sahiptir, bu da seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi kolaylaştırır.

Çok kültürlü toplum: İrlanda, güçlü bir göç geleneği ve zengin bir kültürel karışıma sahip, çeşitliliğe sahip ve sıcak bir ülkedir.

İngilizce konuşma: İngilizce, İrlanda’da konuşulan ana dildir ve anadili olmayanların iletişim kurmasını ve toplumla bütünleşmesini kolaylaştırabilir.

Cömert sosyal refah sistemi: İrlanda, işsizlik yardımları, sağlık hizmetleri ve barınma yardımı dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine destek sağlayan kapsamlı bir sosyal refah sistemine sahiptir.

Mükemmel sağlık hizmeti: İrlanda, kamu ve özel hastaneler ve klinikler dahil olmak üzere bir dizi hizmete erişimi olan yüksek kaliteli bir sağlık sistemine sahiptir.

Asgari ücretli ne kadar kazanıyor?
İrlanda’da 2022’de asgari ücret. 2022 yılına kadar, 20 yaş ve üstü tam zamanlı (haftada 39 saat) çalışan ve asgari ücreti 10,50 € olan kişiler vergi kesintilerinden önce yılda 1.775 € kazanacak.

İrlanda, toplam asgari ücret 1.775 € ve asgari ücret 2.257 € ile Lüksemburg’dan sonra Avrupa’daki en yüksek asgari ücrete sahiptir.

İrlanda’da öğrenciler için asgari ücret
Öğrencilerin bir İrlanda dil okulunda veya lisansüstü eğitimde yarı zamanlı eğitim almalarına izin verilir. Ayrıca İrlanda’da okurken haftada 20 saate kadar çalışma imkanına sahipsiniz.

İrlanda’da asgari ücret 10,50 € olduğundan, haftada 20 saat çalışan bir öğrenci ayda 840 € asgari ücret alacaktır.

İrlanda’da mesleğe göre asgari ücret ve maaşlar;

İrlanda’da maaşlar nasıl?
İrlanda’da ücretler diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça yüksektir. İrlanda Cumhuriyeti’ndeki asgari ücretli işçiler, vergi dahil aylık ortalama kazançla ayda 2.187 € kazanabilirler.

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, Eurostar, İrlanda’da çalışma vizesine başvurma konusunda tavsiyeler sunar. Eurostar danışmanları, İrlanda’da üniversite işlemleriniz için size destek sağlayacaktır.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1