Dubai Asgari Ücret

Dubai Asgari Ücret

Dubai Asgari Ücret 2023

Dubai 2023 Asgari Ücretleri ve Çalışma Saatleri Ücretleri ile ilgili tüm detaylar yazımızda…

Dubai’nin kullandığı para birimi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin genelinde olduğu gibi Dirhem‘dir. Dirhem, AED şeklinde gösterilir. 1 dirhem, yaklaşık olarak 5.12 Türk lirasına denk gelir.

Dubai’de asgari ücret uygulaması yoktur. Dubai asgari ücreti zorunlu kılmadığından Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ücretler uyruk, nitelikler, deneyim, emirlik, deneyim, beceriler ve diğer faktörlere bağlıdır.

Dubai’deki ortalama maaş ayda 21.500 AED veya yaklaşık 5.853,37 ABD dolarıdır.

Dubai’de ortalama yıllık maaş 257,000 AED veya 70,000 USD’dir.

Bu, Dubai nüfusunun yarısının 21.500 Dh’den az, diğer yarısının ise 21.500 Dh’den fazla kazandığı anlamına geliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşları için asgari ücret eğitim ile belirlenir:

Üniversite mezunları , aylık minimum 12.000 AED (3.267.12 $),

Kalifiye teknisyenler için asgari ücret ayda 7.000 AED’dir (1905,82 ABD Doları),

Kalifiye işçiler için asgari ücret ayda 5.000 AED’dir (1.361.30 $).

 

Asgari ücret ne kadar?
Dubai sadece gökdelenleriyle popüler bir turistik yer değil, aynı zamanda gelişen bir iş ekonomisine sahip bir şehirdir. 2021’de Dubai’de ortalama maaş ayda 21.500 AED (BAE AED) civarında olacak. Haziran 2022’deki döviz kurlarına göre bu, aylık 5.853,37 ABD dolarıdır.

Dubai’deki ortalama asgari ücret yüksek görünse de, ABD (7.900 $) ve İngiltere (8.163 $) gibi gelişmiş ülkelere kıyasla oldukça düşüktür.

Not: Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) ortalama maaş artış oranı 17 ayda %8’dir.

Dubai’de mesleğe göre asgari ücret ve maaş nedir?
Dubai’de maaşlar diğer ülkelere göre oldukça yüksektir. Dubai’deki maaşlar, finans, tıp ve enerji gibi kilit sektörlerde değişiklik göstermektedir.

Dubai’de yapılcak en iyi işler

Bireyin becerileri, ilgi alanları ve kişisel tercihleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olabileceğinden, Dubai’deki “en iyi” işleri kesin olarak sıralamak zordur. Bununla birlikte, maaş, iş büyümesi ve talep gibi faktörlere bağlı olarak, Dubai’deki en iyi işlerden bazıları şunları içerebilir:

Mühendisler: Dubai, inşaat, makine, elektrik ve kimya mühendisliği dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yüksek mühendis talebine sahiptir.

Bilgi Teknolojisi Profesyonelleri: Dubai, BT ve ilgili alanlarda çok rağbet gören işler yapan, gelişen bir teknoloji endüstrisine ev sahipliği yapmaktadır.

Yönetim Danışmanları: Dubai’nin büyüyen iş ve finans sektörleri, yönetim danışmanlığını kazançlı ve talep gören bir alan haline getiriyor.

Pazarlama ve Satış Profesyonelleri: Dubai, uluslararası ticaret ve ticaret için bir merkezdir ve pazarlama ve satış rollerini çok rağbet görmektedir.

Mimarlar: Dubai, mimarlığı oldukça talep gören bir alan haline getiren birçok büyük ölçekli inşaat ve geliştirme projesine ev sahipliği yapmaktadır.

Avukatlar: Dubai’nin genişleyen hukuk sistemi ve büyüyen iş sektörü, hukuku popüler ve kazançlı bir kariyer seçeneği haline getiriyor.

Doktorlar ve Hemşireler: Dubai’nin iyi gelişmiş bir sağlık sistemi vardır ve bu da tıp uzmanlarını yüksek talep görmektedir.

Muhasebeciler: Dubai’nin büyüyen finans sektörü, muhasebe ve finans kariyerlerini popüler seçenekler haline getiriyor.

İK Profesyonelleri: Dubai’nin çeşitli iş gücü ve büyüyen ekonomisi, insan kaynaklarını kritik ve talep gören bir alan haline getiriyor.

Emlak Uzmanları: Dubai’nin genişleyen emlak piyasası ve inşaat patlaması, emlak kariyerlerini popüler bir seçim haline getiriyor.

Bunların sadece birkaç örnek olduğunu ve Dubai’de çeşitli sektörlerde birçok ödüllendirici ve talep gören kariyer olduğunu belirtmekte fayda var.

Dubai’de Çalışmanın Faydaları

Dubai’de bir işçi olarak çalışmanın çeşitli potansiyel faydaları vardır, bunlar şunları içerebilir:

Yüksek maaşlar: Dubai, özellikle mühendislik, bilişim ve finans gibi alanlarda yüksek maaşlar vermesiyle tanınır.

Vergisiz gelir: Dubai vergisiz bir gelir sistemine sahiptir, bu da işçilerin kazançları üzerinden herhangi bir gelir vergisi ödemesi gerekmediği anlamına gelir.

Güçlü iş piyasası: Dubai, özellikle mühendislik, BT, finans ve sağlık gibi alanlarda iş bulmayı kolaylaştırabilecek güçlü bir iş piyasasına sahiptir.

Farklı ve çok kültürlü ortam: Dubai, çalışmak ve yaşamak için ilginç ve heyecan verici bir yer haline getirebilen, farklı bir nüfusa sahip çok kültürlü bir şehirdir.

Modern olanaklar: Dubai, son teknoloji hastaneler, alışveriş merkezleri ve dinlenme tesisleri gibi modern olanaklara ev sahipliği yapmaktadır.

Mükemmel konum: Dubai, Orta Doğu’da, Abu Dabi ve Umman gibi diğer popüler destinasyonların yakınında yer almaktadır ve bu da onu seyahat etmeyi sevenler için yaşamak ve çalışmak için çekici bir yer haline getirebilir.

Kariyer gelişimi için fırsatlar: Dubai’nin büyüyen ekonomisi ve iş sektörü, çalışanların kariyerlerini ilerletmeleri için fırsatlar sağlayabilir.

Dubai’de yaşamanın ve çalışmanın, yüksek yaşam maliyeti ve katı kanunlar ve yönetmelikler gibi zorlukları da beraberinde getirebileceğini belirtmekte fayda var. Dubai’de çalışmayı düşünen bireylerin, bir karar vermeden önce bu faktörleri dikkatlice araştırmaları ve dikkate almaları önemlidir.

Dubai’deki meslek kuruluşları için ortalama aylık maaş:

Dubai’de ortalama maaş = 2.605.45€
Dubai’de Muhasebeci Maaşı = 4.392.15€
Dubai’de bir mimarın maaşı = 5,232,31€
Dubai’de Bebek Bakıcısı Maaşı = 1.711.47€
Dubai’de Garson Maaşı = 2.551.63€
Dubai’de bir duvar ustasının maaşı = 2.938.78€
Dubai’de Diş Hekimi Maaşı = 12.790.19€
Dubai’de Elektronik Mühendisinin Maaşı = 6.104.51€
Dubai Mühendisi Maaşı = 6.072.47€
Dubai’de İngilizce çevirmen maaşı = 3.713.97€
Dubai’de Avukat Maaşı = 7,815,98€
Dubai’de Doktor Maaşı = 10.399.65€
Dubai’de Yazılım Mühendisi Maaşı = 6.427.58€
BAE’de şehre göre ortalama maaş
Dubai’de ortalama maaş dünyanın geri kalanından çok daha yüksektir.

Dubai’deki ortalama maaşın (21.500 AED) BAE’deki diğer popüler şehirlerdeki ortalama maaşla nasıl karşılaştırıldığına bakalım:

Şehir Ortalama Maaş (aylık)
Abu Dabi 21.000 AED
Şarika 20.400 AED
El Ayn 19.800 AED
Acman 19.300 AED
Füceyre 18.100 AED

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, Eurostar, Dubai’de çalışma vizesine başvurma konusunda tavsiyeler sunar. Eurostar danışmanları, Dubai’de üniversite işlemleriniz için size destek sağlayacaktır.

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 4.8]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1