Eşim ve Çocuklarımla Beraber Yurtdışına Eğitime Gidebilir miyim?

Yurtdışında kaliteli ve iyi bir eğitim almak için pek çok alternatifiniz bulunuyor. Bu noktada elbette eğitim almak istediğiniz fakülte ve bölüm kadar, hangi ülkede okuyacağınız da bu sorunun cevap için oldukça önemlidir. Eğitim almak için istenen kriterlere uygunsanız öğrenim göreceğiniz ülkeyi tercih ederken vize uygulanmaması bir artı olacaktır. Vizesiz bir ülkeye gitmek elbette eşiniz ve çocuklarınızın da kolayca sizinle gelebilmeleri anlamına gelmektedir. Saray Bosna, Moldova, Kosova, Gürcistan gibi vizesiz ülkelerde eğitim alırken beli tarihlerde Türkiye’ye giriş çıkış yaparak aileniz de sizinle beraber kalabilirler.

Tabi ki bu durum vize isteyen ülkeler için farklı olacaktır. Bu noktada hangi ülkeye gidecekseniz o ülkenin bu isteğinizi karşılamanıza dair öne sürdüğü koşulları öğrenmeniz gerekmektedir. Her ülkede farklı uygulamalar ve kıstaslar olduğu için bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değildir. Tercihte bulunduğunuz ülke ve eğitim sürecinde eşiniz ve çocuklarınızla beraber olmak istiyorsanız, bu konudaki avantajlarınızı size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine giderek kolayca öğrenebilir, böylece eğitim sürecinizi çok daha doğru şekilde planlayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ebru şimşek | 6 Mayıs 2019 at 18:14

    Merhaba yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorum. Hangi ülkelere öğrenci gönderiyorsunuz? Ve eşimle birlikte gidebilir miyim?

    Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

whatsapp1