Eğitim Aldığım Süre İçinde Ailem Beni Ziyarete Gelebilir mi?

Eğitim Aldığım Süre İçinde Ailem Beni Ziyarete Gelebilir mi?

Yurtdışında eğitim alarak, farklı kültürlerden gençlerle birlikte olma şansını yakalayabilirsiniz. Medeni ülkelerde, farklı coğrafyalarda, oturmuş bir eğitim sisteminin içinde olmak ve eğitim almak sizin için büyük bir şans olacak. Ayrıca, çok önemli bir özellik olarak, yurtdışında birçok üniversite öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Bir sınav zorunluluğu olmadan istediğiniz fakülteye kabul edilmek, eminiz ki gençlerimizin idealindeki bir durumdur. Bu fırsatı kullanmak önemli olacaktır. Neden puanlarınıza göre seçim yapmak yerine, direk hayalini kurduğunuz mesleğin eğitimini almıyorsunuz? Bunu yurtdışında üniversitelerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabi doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Her konuda öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Her detay hakkında, eğitim aldığım süre içinde ailem beni ziyarete gelebilir mi sorusuna kadar yanıt alacaksınız.

Eğitim süresinde ailenin ziyarete gelmesi

elbette mümkündür. Bu noktada, öğrencilerimizin bazı detayları öngörmeleri gerektiğinin altını çizelim. Ailenizle sıkça görüşmek istemeniz son derece normal. Bu durumda, ailenizin ziyaret sıklığını kendi aranızda görüşmelisiniz.

Eğitim süresinde ailenin ziyarete gelmesi elbette mümkündür, ancak bu biraz da zaman ve bütçe meselesidir. Ailenizle sıkça görüşme programı yapmak isterseniz, bütçenizi ve seçeceğiniz ülkenin mesafesini kesinlikle dikkate almalısınız. Malum, ABD ve Kanada gibi ülkeler ülkemize bir hayli uzaktır. Bu noktada, bu ülkelere gidiş mesafelerinin de uzun süreceğini ve bilet ücretlerinin yüksek olacağını öngörmelisiniz. Bu şekilde uzak destinasyonları seçmeniz durumunda ailenizin sizi sıkça görmeye gelemeyeceği malumdur.

Bunun yerine, Balkan Ülkeleri, komşu ülkelerimiz ve yakın coğrafyamızda bulunan ülkelerimiz ile Avrupa Ülkeleri ülkemize çok daha yakın mesafededir. Bu ülkeler için eğitim süresinde ailenin ziyaret etmesi çok daha sık şekilde mümkün olacaktır. Bu ülkelere hava yolu yanında, kara yolu, tren yolu ve deniz ulaşımı ile de gidilebileceğini belirtelim. Üstelik yolculuk süreleri çok daha kısa, bilet giderleri de çok daha ekonomik olacaktır. Uzun saatler de sürmeyeceğinden, aileniz çok daha az yorularak sizi ziyaret edebilir. Özellikle uçak biletleri bakımından, önceden rezervasyon yapılması, biletlerin çok daha ekonomik rakamlarla alınmasını sağlamaktadır. Bütçe bakımından bu çok avantajlı olacaktır.

Yabancı ülkelerde eğitim gören öğrencilerimiz elbette ne zaman isterlerse kendilerini ziyarete gelen ailelerini görebilirler. Kampustan çıkma, yurttan ayrılma gibi sorunlar yaşanmaz. Aileler kampus içinde yurtlarda kalamazlar. Konaklama için özel konukevleri ve otelleri tercih edebilirler. Ayrıca, birkaç hafta kalınacak ise ev kiralama ya da apart kiralama seçenekleri de uygun olacaktır. Uzun süre kalmak isteyen veliler için apartlar çok daha ekonomik olacak ve rahat konaklama sunacaktır. Yurtdışında üniversite kampuslarının çevresinde birçok apart ve pansiyon bulunmaktadır. Bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bir öğrenci olarak ev kiralamışsanız aileniz rahatlıkla bu dairede ya da evde kalabilir. Bir arada zaman geçirebilirsiniz. Ailelerin ziyareti noktasında, süre ve şart kısıtlaması bulunmamaktadır. Önemli olan ailenizin bütçesinin uygun olması ve turist vizesi başvurularının olumlu sonuçlanmasıdır.

ailem beni ziyarete gelebilir mi?

#yurtdışındaaileziyareti

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1