Nerede Eğitim Almalıyım?

Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

Günümüzde, dil eğitimi için yurtdışında hizmet sunan kursları değerlendirmek, ülkemizde dil eğitimi almaktan daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Yabancı dile, özellikle İngilizce’ye olan eğitim ilgisi giderek artmaktadır çünkü İngilizce dünyanın en geçerli dilidir. İş görüşmelerinde İngilizce bilmeyene günümüzde neredeyse hiç iş verilmemektedir. Öte yandan, bir dili o dilin konuşulduğu ülkede öğrenmek, kendi ülkenizde öğrenmekten çok daha kalıcı olmaktadır. Dil kurslarına bu kadar ilgi olmasının bir diğer haklı nedeni ise, yurtdışı eğitim danışmanlıklarının öğrencilerimiz doğru kurumlara yönlendirmesidir. Bu noktada, deneyimli ve güvenilir kurumlara itibar etmelisiniz. Kurumlarımız, en uygun dil kursları seçimleri ile sizlerle. Öğrenci danışmanlarımızdan en uygun kurum ile ülke seçeneklerini alabilir, en net değerlendirmeyi yaparak, kararı verebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak karar süreçlerinizde sizinleyiz.

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin aklındaki sorulardan biri budur. Ülke tercihi bakımından, birçok seçenek sizleri beklemektedir. Ülkemize yakın konumda olan Avrupa Ülkeleri’ni ya da uzak mesafelerdeki ülkeleri tercih edebilirsiniz. Dil eğitimi için seçilebilecek ülkelerinden başında İngiltere gelmektedir. Bu ülkede resmi dil olarak konuşulan İngilizce’nin eğitimini temelden en yüksek seviyeye kadar yapan birçok kurum bulunmaktadır. Hem başkent Londra’da, hem de diğer şehirlerde bulunan, küçükler, gençler ve yetişkinler için olan kurs programlarından yararlanabilirsiniz. İngiltere, dil eğitimi almak isteyip, birkaç ay ülkede kalacak öğrencilerin öğrenci vizesi alması zorunluluğunu da kaldırmıştır. İrlanda’da dil eğitimi için tercih edebileceğiniz ülkelerden biridir. Dublin’de bulunan kurslara kaydolabilirsiniz. Türk öğrencilerin ve Türk nüfusun fazla olmaması, günlük yaşamda İngilizce kullanmanızı ve daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır.

ABD, Amerika Birleşik Devletleri de uzak mesafelere gidebilmeyi göze alan gençlerimiz için uygun bir ülkedir. Ülke tercihi bakımından tercih edebilir ve birçok kurs programlarından birine, öğrenci danışmanlarımızdan net bilgileri alarak kaydolabilirsiniz. ABD, dil kurslarına katılacak öğrenciler için turist vizesi ile birkaç ay konaklama imkanı sunmaktadır. Bir diğer ülke ise Kanada’dır. Kanada, profesyonel ve oturmuş dil eğitimi ile ilgi görmektedir. Ekonomik anlamda zorlanmadan konaklama yapabilir ve eğitiminizi alabilirsiniz.

Ülke seçimi noktasında, en fazla ilgi gören ülkelerden biri ise Malta’dır. Sevimli bir ada ülkesi olan Malta, ülkemize yakın olması, artık gelişmiş dil kursları, oturmuş personeli ve sıcak insanları ile dikkat çekmektedir. Dezavantajı ise, dil eğitimi için giden Türk öğrencilerin fazla olmasıdır. Bu nedenle aranızda Türkçe konuşmak şeklinde kapınız olabilir. Avustralya ve Yeni Zelanda ise, uzak mesafeleri sorun etmeyen öğrencilerimiz tarafından tercih edilebilir. Ülke ve okul tercihlerinizde, öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaktır. En uygun okulu kolayca seçebileceksiniz. Doğru seçimleri yapmak, uygun rakamlı kursları seçmek ve mükemmel dil eğitimi almak için kurumlarımıza danışmalısınız.

Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

#tercihedilirüniversite #kalitelieğitim #ucuzüniversite

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1