Nereden Bilet Almalıyım?

Ucuz Uçak Bileti

Ucuz Uçak Bileti Nereden Alınır?

Seyahat etmeyi seven ve yurt dışında üniversite eğitimini sürdüren kişiler için uygun fiyatlı uçak bileti bulmak büyük önem taşır. Aileleri ile özlem giderip, ülkelerine giderek zaman geçirmek isteyen kişiler sürekli olarak bilet fiyatları araştırıyorlar. Bu nedenle ilk olarak akla ucuz uçak bileti nereden alınır sorusu gelmektedir. Farklı internet sitelerinin kendi bünyelerinde yaptığı kampanyalar dışında özel uçuş firmalarının da indirimleri bulunur. Özellikle önceden alınan bilet fiyatları daha ucuz olduğu için bu seçenek herkes tarafından değerlendirilmektedir. Gidilecek döneme bağlı olarak değişen bilet fiyatları özellikle tatil zamanları biraz daha yüksek bütçeler istemektedir.

Ucuz uçak bileti nereden alınır

konusunda kişileri yönlendiren Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri aynı zamanda farklı konularda da öğrencilere bilgi vermektedir. İlk olarak ucuz biletler hafta sonuna yakın olan Cuma günlerinde daha pahalı olacağından, hafta ortasında almak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Sabah çok erken ve gece geç saatlerde uçak biletleri daha ucuz olmaktadır. Bu seçenek de değerlendirilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Gidilecek olan ülke ya da şehrin o döneme denk gelen bir etkinliği, festivali ya da buna benzer faaliyeti olduğu zaman biletler bilinçli şekilde daha yüksek olur. Bu tarz ufak ayrıntılar göz önünde bulundurularak uygun fiyata seyahat edebilmek oldukça mümkündür. Firmaların kendi sitelerinden ziyade tüm firmaları kendi bünyesinde toplayan ve kendi insafiyeti ile indirim oranı veren web sitelerini ziyaret ederek araştırma yapmanın sonucunda çok daha ucuz biletlerin bulunmasını garantiler.

Ucuz uçak bileti nereden alınır sorusunun diğer cevabı ise firmaların verdiği kartlar ile biriken uçuş puanlarıdır. Sürekli aynı firmayı terci eden bir kişi belirli bir uçuş deneyiminden sonra bedavaya gelecek düzeyde uçuşlar gerçekleştirebilir. Bulunan biletleri birbiri ile karşılaştırmak da kısa sürede kişilere zaman kaybettirmeden uygun bileti bulmayı sağlayacaktır. Genellikle internet üzerinden alınan biletler uygun olacağı gibi dükkan olan acenteler de nadiren de olsa tercih edilebilir. Onlar da kendi bünyelerinde indirim yaparak yolcuları kendilerine çekmektedir. Günlük hatta saatlik olarak değişen bilet fiyatları bazen de uçuşa kısa bir zaman kala daha da ucuzlamaktadır. Bu bazı dönemlerde tam tersi de olabilir. Yine sitelere bakarak bu konuda emin olmak gerekebilir. Öngörülen bilet satışı gerçekleşmemiş ve uçak dolmamış ise firmalar fiyatları büyük ölçüde aşağıya çekmektedir. Bu konuda internetten satış yapan firmaları takip etmek oldukça işse yarayacaktır. Ucuz uçak biletleri uçağın kalkacağı ya da ineceği limana bağlı olarak da değişeceği için bu seçenekleri ön planda tutarak hareket etmekte fayda vardır. Çoğu zaman da zahmetli de olsa aktarma yapmak daha ekonomik şekilde uçmanızı sağlamaktadır. Özellikle yurt dışı biletlerinde bu durum ile sık sık karşılaşılır. Zaman kaybı ya da zahmete değecek şekilde kar sağlaması da bu seçeneğin kullanılmasını sağlamaktadır.

#uçakbileti #uçakbiletiişlemleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1