Amerika’da Eğitim Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Amerika’da eğitim gören öğrenciler mutlaka sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Amerika’da yabancılara sağlık sigortası yaptırmaları zorunlu bulunmaktadır. Kimi ülkeler eğitim için ülkelerine gelen öğrencilere sağlık sigortası zorunluluğu getirmezken Amerika’da sağlık sistemi eğitim için gelen öğrenciler için de sigorta zorunluluğu getirmektedir. Amerika’nın sağlık fonu çok düşük olması nedeniyle bu sağlık işlemlerini özel şirketler aracıyla yürütmesi nedeni ile devlet tarafından sağlanan çok fazla sağlık imkanı bulunmamaktadır. Özellikle özel hastaneler oldukça ücreti pahalı, hastaneler eğitim için giden öğrencilerin burada yaşayacakları sağlık sorunlarında masraflarını karşılamaları maddi olarak zor olacaktır.

Amerika’da eğitim sağlık sigortası şartları nelerdir?

Diye araştırma yaptığınızda eğitim süresi boyunca mutlaka sağlık sigortası bulunmak zorundadır. Sadece eğitim için giden kişiler değil seyahat eden Amerika’da yaşayan kişilerde donanımlı bir sağlık sigortası bulundurmak zorundadır. Ödeyeceğiniz binlerce dolar sizi maddi olarak zorlayacaktır. Yapacak olduğunuz sağlık sigortası MR testi, CAT taraması ve cerrahi operasyonlarda gibi bütün sağlık sorunlarına yeterlilik göstermelidir. Sigorta şartları, eğitim sigortası durumunda olanlar belirli bir tarih aralığında eğitim sigortalarını yaptırırlar. Bu tarih aralığındaki sigortaların maliyetleri sizin isteklerinize göre değişiklik gösterecektir. Bu da kişiden kişiye sigorta maliyeti değişeceğini gösterir.

Amerika’da eğitim sağlık sigortası şartları nelerdir?

Sağlık giderinin karşılanması için gerek tek seferde eğitim sağlık sigortasının ödemesini yapabildiğiniz gibi gerekirse aylık ödeme şeklinde sağlık sigortası ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. eğitim sağlık sigortasından cayma hakkınız 3 ay boyunca bulunmaktadır. Örneğin 12 aylık sağlık sigortası yaptıran bir birey 2. Ayında sigortasını iptal ettirmek istemesi durumunda 10 aylık ücreti geri kendisine iade edilecektir. Bu tarihlerden sonra yaşayacağı sağlık sorunları ile ilgili hiçbir ödeme hastanelere sigorta şirket tarafından yapılmayacaktır. Ayrıca taksitli olarak yaptırmış olduğunuz eğitim sağlık sigortası bir taksit ödememeniz durumunda yetkili firmanın 10 günlük vermiş olduğu süre sonunda da sigorta şirketi tarafından onaya bakılmaksızın sigortanız iptal edilecektir. Bununla ilgili sigorta şirketinin tazminat ve masraflarla ilgili hakkı saklı olunmaktadır.

Amerika’da f-1 öğrenci vizesi başvurusuna sahibi öğrenciler sağlık sigortası olduğu anlamına gelmez. Her üniversitenin öğrencileri için istediği sağlık sigortası şartları farklı olmakla birlikte istemiş oldukları sağlık sigortası bilgilerini yarıyıldan önce okula bildirmek zorundadırlar. Aksi takdirde üniversiteye kayıt olma imkanları bulunmamaktadır. Her üniversitenin sigorta şartları farklı olduğu için üniversiteye kayıt yapmadan önce gideceğiniz okulun sağlık şartlarını öğrenerek bu şekilde sağlık sigortası düzenlemeniz sizin yararlı olacaktır.

Amerika’da eğitim sağlık sigortası şartları nelerdir?

Sorusunu sizler için cevapladık. Ayrıca sağlık sigortasını yaptırırken okulunuzun bulunduğu ülke içi yaptırabilirsiniz. Bunun dışında farklı bir ülkede Eğitim, Master, doktora gibi durumlar söz konusuysa extra gideceğiz ülkeler için de ayrı bir sigorta poliçesi düzenlemeniz gerekmektedir. Bu detaylı bilgileri daha ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız sizler için yıllardır bu işi yapan internet adresimizi ziyaret edebilir gerekli profesyonel yardımı alabilirsiniz.

amerika eğitim sağlık sigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1