Konsolosluktan Yapılan Pasaport Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Pasaport Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Konsolosluktan Yapılan Pasaport Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Konsolosluktan yapılan pasaport işlemleri genellikle kısa sürede tamamlanır ve bu işlemin azalması süresini konsolosluk belirtilmektedir. Pasaport başvurusu yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu işlem internet ortamından yapılabilmekte midir? Şeklinde birçok soru aklınıza gelebilir. 2018 yılında

konsolosluktan yapılan pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır? Bu konuda forum adreslerinden bilgi alabileceğiniz gibi sizlere detaylı bilgi sağlayabilecek olan online adreslerden yararlanabilirsiniz.

Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde eski tip kağıt pasaportlar yerine artık teknolojiye uygun yeni bir pasaporta geçirme ihtiyacı duyulmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde e-posta, posta sistemi kullanılmaktadır. E-pasaport sistemi çok daha güvenli bir sistemdir. Üzerinde bulunan çip sayesinde artık özel bilgileriniz pasaport kontrol noktalarında teknolojik cihazlar tarafından hızlı bir şekilde okunabilmektedir. İşlem kontrolleri de çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu işlem ile pasaport sayesinde saatlerce kuyrukta beklemeniz gerekmez. Pasaportunuzu elde etmeden önce işlemlerde yine konsolosluktan yapabileceğiniz gibi e-mail göndererek de elektronik posta yöntemi ile talep edebilirsiniz.

Konsolosluktan yapılan pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Diyorsanız pasaport başvurusunu gerçekleştirirken hızlı bir şekilde işlem sağlayabilmeniz mümkün, adım adım gerçekleştireceğiniz işlemler e pasaport başvurusu işlemleri olarak 5-10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. E-pasaporta hemen başvur seçeneğine geldikten sonra önümüze çıkan 4 seçenek üzerinden işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Yeni başvuru başvurumu yaptım, başvurum var, başvuru hakkında genel bilgi almak istiyorum şeklinde kategorilerden ilerleyebilirsiniz. Daha önce başvurunuz oluşturduysanız T.C kimlik no ile başvuru esnasında sizin için oluşturulan referans numarası ile işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Yeni başvuru oluşturuyorsanız burada başvurunuzu nereden yapacağınız sorulmaktadır ve ülkemizden başvuru yapacağınızı belirten sekmeye tıklamanız gerekmektedir.

Pasaport başvurusu yaparken;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri
  • Pasaport bilgileri
  • Randevu bilgileri
  • Kişisel bilgiler
  • E posta gönderimi
  • Onay ve özet kategorileri üzerinden işlemleriniz sürdürülmektedir.
  • Konsolosluktan yapılan pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır? Diyorsanız burada işlemlerinizin kısa sürmesi size bağlıdır. Pasaport bilgileri sekmesinden randevu bilgileriniz ve randevu saatine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü randevu aldığınız Emniyet Müdürlüğü randevu saatini size ayırmaktadır. Birçok Emniyet Müdürlüğü randevusuz olarak gerçekleştirilen başvuruyu sınırlı sayıda alabilmektedir. Bu nedenle randevu saatine uygun davranmazsanız mağdur olabilirsiniz. Pasaport işlemleri 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanırken yurtiçi başvurularınız ortalama 5-7 günde onaylatılır. Yurtdışı başvurularınız ise 7-10 gün içerisinde onaylatarak pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilir.Pasaport işlemlerini ve vize işlemlerini sizler için gerçekleştirecek olan online adresimizden detaylı bilgi sağlayabileceğiniz gibi bu işlemleri sizler adına yürütülmesini ve seyahat edeceğiniz ülkenin vize ve pasaport başvurunuzu onay edilmesi için tüm gerekli işlemleri firmamız tamamlayacaktır. Pasaport, vize ve seyahat sağlık sigortası gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Pasaport ve vize işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için eksiksiz bir şekilde belgelerinizin oluşturulması gerekmektedir. Bunun için de tercih edeceğiniz acente firmasının önemi büyüktür.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1