Yurtdışı Uzaktan Eğitim Psikoloji Eğitimi

Üniversite Rehberi

Uzaktan eğitim programları çalışanların daha çok kullandığı eğitim programlarından biridir. Günümüzde lisans eğitim süresi 2 yıl ile 4 yıl arasında değişmektedir. Lisanstan sonra ise yüksek lisans eğitimi almak mümkündür. Yüksek lisans eğitimi için öğrenciler tezli ya da tezsiz eğitimlere başvurabilirler. Yüksek lisans eğitimi almak için ise ALES ve YDS gibi eğitimlere ihtiyaç vardır. Uzaktan eğitim programları için öğrenciler bilgisayar ve öğretim teknolojileri, bilişim sistemleri, eğitim fakültesi olmak üzere farklı bölümleri de tercih edebilirler.  Sağlık kalanında ise klinik psikoloji yüksek lisans programı da son yıllarda oldukça tercih edilen bölümlerdendir.

Ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında da psikoloji eğitimi alabileceğiniz son derece seçkin üniversiteler bulunmaktadır. Ayrıca, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bu seçkin üniversiteler ile yaptığımız işbirliklerimiz ile sınavsız olarak okullarda öğrencilerimiz eğitim alabilmekteler. Yirmi yılı aşan tecrübemizle, gençlerimizin yurtdışında en iyi okullarda eğitim almalarını sağlamaktayız. Üstelik klasik örgün eğitim sistemleri yanında, ayrıca uzaktan eğitim, online eğitim olanaklarını da öğrencilerimize sunmaktayız. Bu konuda önemli işbirliklerimiz olduğunu belirtelim ve mutlaka bilgi almanız gerektiğinin altını çizelim.

Eurostar İle Uzaktan Eğitim ile Psikoloji:

Psikoloji eğitimi alma konusunda hedefleriniz varsa, bunları yurtdışında işbirliklerimiz olan üniversitelerde yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız her zaman size bilgi vermek için beklemektedir. Şubelerimiz, internet sitemiz ve çağrı merkezi telefonlarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Psikoloji eğitimi almak için ülkemizdeki üniversitelerimiz elbette bir seçenek olabilir, ancak giriş sınavlarında belirli bir puanı almanız gerekmektedir. Öte yandan, yurtdışı üniversitelerinde, Avrupa’nın önemli okullarında bir sınav şartı olmadan eğitimlerinizi alabilirsiniz. Üstelik bir yaş sınırlaması olmadan, kariyerinizi devam ettirirken, aileniz ve bağlantılarınızı koparmadan, uzaktan eğitim ile avantajlı olarak meslek eğitiminizi alabilirsiniz.

Yurtdışı uzaktan eğitim psikoloji eğitimi

alırken, mevcut düzeninizi, yaşam tarzınızı bozmadan, ülkenizden, şehrinizden ayrılmadan eğitim alabileceksiniz. Psikoloji eğitimi olarak, lisans eğitimlerinizi lise mezuniyetinizden sonra, uzaktan eğitim ile alabilirsiniz. Ayrıca, psikoloji lisans eğitimlerini alan gençlerimiz, yüksek lisans eğitimlerine devam edebilirler. Uzaktan eğitim ile psikoloji alanında master yapmak, özellikle çalışmaya başlayan öğrenciler için son derece uygun olacaktır. Doktora eğitimlerini psikoloji alanında almak isteyen öğrencilerimiz için de, online eğitim programları uygundur. Bu şekilde, doktora eğitiminizi alabilir ve diğer yandan da kendi yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Online eğitim o ülkeye ve üniversiteye gidilmeden, aynı kalitede eğitimi internet üzerinden almak anlamına gelmektedir. Yurtdışı uzaktan eğitim psikoloji eğitimi almak, maddi anlamda öğrencilerimizi zorlamayacaktır. Buna göre, mevcut düzeninizi bozmadan, sadece üniversite harcını ödeyerek eğitim alacaksınız. Ekstra bir yol gideri, ulaşım, yeme içme gibi temel giderler, konaklama gibi harcamalarınız olmayacaktır. Bu giderlerin, yurtdışında eğitiminde son derece yekün tuttuğunu belirtelim. Tüm bu harcamalar olmadan, sadece okul harcı ödemeniz bütçenize katkıda bulunacaktır.

Psikoloji eğitimi alırken, örgün eğitimle kesinlikle farkı olmadığını, uzaktan eğitimin de aynı kalitede ve içi dolu şekilde olduğunu belirtelim. Seçkin hocalardan, içi dolu, kaliteli bir eğitimi alabileceksiniz. Diploma geçerliği bakımından da beklentilerinizi karşılayacak özellikler sizleri bekliyor. Avrupa Üniversiteleri’nde psikoloji eğitimi almak demek, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren kurumlarda, Avrupa Ülkeleri’nde geçerli olacak bir eğitimin diplomasını almak anlamına gelmektedir. Yaşınız kaç olursa olsun, psikoloji eğitimi almanız için öğrenci danışmanlarımızdan uzaktan eğitim fırsatlarını alabilirsiniz. Farklı bir alanda lisans eğitimi alsanız bile, master ile doktora eğitimlerini almanız online eğitim sistemleri ile her zaman mümkündür.

Yurtdışında Uzaktan Eğitimle Psikoloji Okumak

Yurtdışında uzaktan eğitim fırsatlarını değerlendirerek psikoloji bölümünde eğitim alabilirsiniz. Her öğrenci eğitim almak istediği bölümde uzaktan eğitim ile lisans bölümü okuyabilmektedir. Uzaktan eğitimlerde psikoloji bölümünde lisans ve yüksek lisans programlarına katılabilirler. Psikoloji bölümünde uzaktan eğitim olanağı sunan birçok Avrupa, Orta Asya, Amerika ve Balkan ülkeleri vardır. Öğrenciler kendileri için dil konusunda da diploma kaliteli konusunda da en yüksek kalitede eğitim olanağı sunan üniversiteyi kendileri seçmektedir. Ancak programa katılmak istedikleri üniversitenin bu konudaki sistemlerini ve kayıt şartlarını önceden bilmeleri doğru karar vermek için son derece önemlidir. Çünkü öğrenciler bu eğitimler için üniversiteye eğitim ücreti ödeyecek ve bu ücretin heba olmasını kimse istemez.

Öğrencilerin bu süreçte profesyonel bir danışmanlık hizmeti almaları son derece önemli. Üniversite ile birebir iletişime geçmek, sizin adınıza kayıt işlemlerini yapmak ve sistemi nasıl kullanacağınız konusunda size her zaman yardımcı olacak yurt dışında eğitim konusunda tecrübeye sahip olan Euro star bu konuda güven duyulan firmaların başında yer alıyor. 20 yıllık yurt dışı örgün eğitim hizmetlerinin yanında son yıllarda artan uzaktan eğitim taleplerinde de firmanın kayıt yaptırıp mezun olduğu binlerce öğrenciden birisi siz olabilirsiniz. Tabi uzaktan eğitimle ilgili bazı tereddüt ve endişelerinizin olması bu konuda yeterli ve doğru bilgilere sahip olmamanızdan kaynaklanmaktadır. Euro star tüm sorularınıza en güncel ve doğru cevapları alabileceğiniz profesyonel bir eğitim danışmanlığı firmasıdır.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Psikoloji Bölümleri

Uzaktan eğitimlerde sözel bölüm eğitimleri sayısal bölümlerden daha ağırlıklı olarak verilmektedir. Çünkü sözel bölümlerde dersler uygulamaya dayalı olmayıp anlatım ve ezber üzerine dayalıdır. Yurtdışında uzaktan eğitim psikoloji bölümü en çok seçim yapılan bölümlerdendir. Eğitimlerde lisans ve yüksek lisans programları ağırlıklı olarak verilmekte ve yurt dışına yüksek lisans yapmak için gidemeyen öğrenciler için böyle alternatif bir eğitim avantajı sunulmaktadır. Uzaktan eğitimle yüksek lisans ve lisans programlarının dışında mesleki sertifika ve diploma programları da uygulanmaktadır. Uzaktan eğitimlerde üniversite ne kadar başarılı olursa olsun asıl sorumluluk öğrencidedir. Öğrenci derslere katılımda sistemli ve düzenli olup çalışmalarını bu şekilde devam ettirirse istenilen başarıyı da o kadar rahat elde edecektir.

Denklik konusu da uzaktan eğitimlerin en çok merak edilen konusudur. Birçok ülkede uzaktan eğitim bölümlerinde YÖK denkliği vardır. Yani aldığınız lisans ve yüksek lisans diploması mezun olduktan sonra kariyeriniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Psikoloji bölümlerinde uzaktan eğitim yüksek lisans programı alan öğrenciler diploması ile bu alanda kurumlara başvurarak üst seviyede işe başlayabilirler. Özellikle dili olan ve bu eğitimleri İngilizce dilinde alanlar için bir de dil avantajı olacaktır. Bazı üniversiteler Türk üniversitelerle anlaşmalı olduğu için eğitimler daha kolay gerçekleşir. Yurtdışında psikoloji eğitimi veren üniversite seçeneklerini öğrenmek için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Psikoloji

Sözel lisans bölümleri uzaktan eğitimin en başarılı olduğu alanlardır. Ev konforunda üniversite mezunu olmak istiyorsanız psikoloji bölümünü uzaktan eğitim imkanı ile okuyabilirsiniz. Lise mezunları uzaktan eğitimle yüksek lisans ve lisans eğitimlerini tamamlayıp psikoloji alanında kariyerlerini bir basamak daha yükseltme olanağına sahip olurlar. Uzaktan eğitimler dünyanın birçok üniversitesinde öğrencilere yurt dışına gitmeye gerek kalmadan kendi ülkelerinde hatta ev rahatlığında eğitim avantajları sunuyor. Kendi uygun olduğunuz zaman dilimlerinde derslere bağlanarak buradaki eğitimleri saniye saniye takip edebiliyorsunuz. Ödev ve hazırladığınız tezinizi online olarak veya posta yoluyla üniversiteye götürüyorsunuz.  Ayrıca diğer öğrenciler gibi siz de sınav oluyorsunuz.

Sınavlar canlı olarak online sistem üzerinden oturum açılarak yapılıyor ve süre dolduğu an oturum kapanıyor. Bu sürede cevaplarınızı da yine sayfada hazırlanan sınav kâğıtları üzerine yapıyorsunuz.  Uzakta eğitimler İngilizce, Almanca veya Türkçe dillerinde veriliyor. Bu tamamı ile ülkelerin sistem ve diline göre değişiklik göstermektedir. Uzaktan eğitimlerde eğitim süresi esnek tutulmaktadır. Öğrenciler hayat ve çalışma yoğunluklarına bağlı olarak eğitimlere tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak farklı programlar ile katılım yapabiliyorlar. Eğitim süresi dönemlik derslere ve başarı oranına göre bir buçuk yılda tamamlanabiliyor. Uzaktan eğitimde alınan diploma üzerinde bu konuda bir bilgi yer almaz. Uzaktan eğitim psikoloji bölümü kayıt ve başvuru için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

KAYITLAR BAŞLAMIŞTIR….

BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1