Yurtdışı Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma

Üniversite Kılavuzu

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, birçok öğrencimizin yurtdışında lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini almalarına yardımcı olduk. Son derece kaliteli üniversitelerde, medeni bir ortamda eğitim alıp,  uluslararası geçerliliği olan diplomalarınızla mesleki kariyerinize başlayabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, ülke ve üniversite seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bir ülkede eğitim almak demek, yaşamınızı sürdürdüğünüz ülkemizden ve şehirden, farklı bir coğrafyaya gitmeniz anlamına gelmektedir. Bu doğal olarak, birtakım değişiklikleri yaşayacağınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle, hazırlıklarınızı eksiksiz olarak yapmalısınız.

Yurtdışında Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma İçin Eurostar’dan Destek Alın:

Yurtdışında bir ülkede eğitim kararı alan gençlerimizin, hazırlıklarının arasında seyahat sağlık sigortalarını yaptırmaları çok önemlidir. Bazı ülkeler, vize alınması için bu sigortayı zorunlu kılmaktadır ve konsolosluklar vize evrakları arasında sigorta poliçesini de talep etmektedir. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak önerimiz, öğrencilerimizin sağlık hizmetlerinden gereği gibi yararlanması için, zorunlu olsun olmasın seyahat sağlık sigortasından yararlanmalarıdır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun sağlık sigortası paketlerinden birini alabilirsiniz. Teminatlar, temel olarak, ayakta tedavi ve yatarak yani sağlık kurumu bünyesinde tedavinin yapılması, cenaze nakli işlemleri, sigortalı olan kişinin sağlık, tıbbi sebeplerle naklinin ya da seyahatinin gerçekleşmesi işlemlerini kapsamaktadır.

Yurtdışında sağlık hizmetlerinden yararlanma,

elbette ülkelerin sağlık politikalarına göre, öğrencilerimiz için farklılıklar göstermektedir. Avrupa Ülkeleri’nde sağlık hizmetleri vatandaşlar için birçok tedavi türünde ücretsiz ya da ülkemizdeki gibi kamu sağlık sigortası kapsamındadır. Bu noktada, öğrencilerimiz de aile hekimlerinden ve kamu hastanelerinden belirli ama az miktarda yaparak yararlanabilirler. Ancak, sağlık sigortası yapılması, çok daha kaliteli ve donanımlı, hem kamu hem de özel hastanelerden yararlanmanızı sağlayacaktır. Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde, sadece özel sigortalar geçerlidir. Bu ülkede, yaygın bir kamu sağlık sigortası sistemi bulunmamaktadır. Her vatandaşın özel sigortası olmalıdır.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası ile yurtdışında sağlık hizmetlerinden yararlanma öğrencilerimiz için son derece avantajlı olmaktadır. Beklenmeyen bir anda, sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Buna bir kaza neden olabilir, iklim, hava şartları, mikrobik durumlar neden olabilir. Elbette hiç kimse sağlığının bozulmasını istemez ama bu beklenmedik bir anda yaşanabilir. İşte bu durumda, sağlık sigortası güvenceniz olacaktır. 100 EURO gibi bir ödeme ile 10.000 EURO gibi teminat kapsamında sigortanızı yaptırabilirsiniz. En güncel ve ekonomik sağlık sigortası paketlerini öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında sağlık hizmetlerinden yararlanma

konusunda, öğrencilerimizin, ülkeler tarafından zorunlu kılınsın ya da kılınmasın, sağlık sigortası işlemlerini yaptırmaları zor durumda kalmalarını önleyecektir.

Yurtdışında bir sağlık kurumuna gittiğinizde, poliçe bilgilerinizi girerek, hastane yönetimi tarafından, işleme konmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, tüm hastane giderleri, poliçeniz kapsamında sigortanızdan alınacaktır. Siz bir ödeme yapmadan, ayakta ya da yatarak tedavinizi olabilirsiniz. Bütçeniz de sarsılmayacaktır.

#yurtdışısağlıkhizmetleri #sağlıkhizmetleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1