Eğitim Görürken Nerede Kalacağım

Üniversite eğitiminde konaklama imkanları

Yabancı bir ülkede eğitim almak öğrencilerimizin yaşamlarında yeni ufuklar açmalarını sağlar. Yaşadığımız ülke ve eğitim sisteminden farklı bir coğrafyada olmak, farklı kültürden ve milletlerden insanlarla tanışmak, kişiliğinde gelişmesinde çok önemlidir. Bu nedenle, gençlerimizin eğitim seçimlerinde, yurtdışı eğitim seçeneklerinden yararlanmalarını önermekteyiz. Geçmiş yıllarda sadece ABD üniversiteleri ve İngiltere gibi birkaç ülkedeki yüksek öğrenim kurumları ilgi görmekteydi, ancak günümüzde bu durum değişti ve birçok ülke kaliteli yüksek öğrenim kurumları ile dikkat çekmeye başladı. Üstelik, Türkiye’den öğrencilerimizin, yurtdışı eğitim kurumlarımız olarak yaptığımız işbirlikleri ile sınavsız olarak kabul edildiğini de belirtelim. Eğitim kararı aldığınızda, ülke ve üniversite ile bölüm seçiminden sonra, aklınızda birtakım sorular olabilir. Eğitim görürken nerede kalacağım? sorusu da bunlardan biridir.

Yurtdışında hem komşu ülkelerimizde olan üniversitelerde, hem de Avrupa ülkelerinde ve ABD üniversitelerinde, Kanada’da bulunan yüksek öğrenim kurumlarında kampus seçenekleri son derece gelişmiştir. Bu nedenle, öğrencilerin yurtdışı eğitim konaklama seçenekleri de mağdur etmeyecek özelliklerdedir. Kampus içinde bulunan devlet yurtdışında ve özel yurtlarda yurtdışı eğitim konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yurt seçeneklerinde tek kişilik, iki kişilik veya daha fazla öğrencinin kalmakta olduğu oda seçenekleri sizleri beklemektedir. Odaların içinde konaklama ve çalışmanız ve banyo, wc gibi temel ihtiyaçlarınızı gidermek için seçenekler bulunmaktadır. Güvenlikli, 24 saat korunan konaklama seçeneklerinde rahat edeceksiniz. Kampus içinde yurt bulunmazsa, kampus yakınlarında birçok tesis olduğunu ve her adımda size destek ve yardımcı olacağımızı bilmelisiniz.

Yurtdışı eğitim konaklama

seçenekleri olarak tek tercih elbette yurtlar değil. Yalnız olarak ya da birkaç arkadaşınızla birlikte kiralık bir ev tutabilirsiniz. Özellikle küçük Avrupa Ülkeleri kentlerinde birçok kiralık daire ve ev seçenekleri, uygun kira bedelleri ile sizleri bekliyor. Bazı ev sahiplerinin evlerinin bir odalarını da kiraladıklarını belirtelim. Pansiyon ya da oda kiralama seçenekleri de ekonomik ve güvenlidir. Bütçeniz uygunsa, bu durumda, ev satın alma düşünceniz de olabilir. Konaklama için birçok seçenek sizleri beklemektedir.

Değerli öğrencilerimiz, yurtdışında konaklama bilgilerini ve hazırlıklarını, hem fikir alma, hem de kiralama ya da satın alma noktasında her zaman öğrenci danışmanlarımıza birlikte harekete edebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız size konaklama seçenekleri hakkında bilgi vereceklerdir. Hangi konaklama seçeneklerinin sizin için uygun ve rahat olacağını gerekli bilgileri alarak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Kayıt ve başvuru işlemleriniz ile birlikte konaklama başvurularınızı da yapabiliriz. Bu şekilde, daha ülkeye ve şehrinize, okulunca gitmeden önce konaklama için tesise kaydınız da yapılmış olacaktır. Huzurlu eğitim yılları geçirmeniz için öğrenci danışmanlarımız sizlere gerekli bilgileri verecek, hazırlıkları da yapacaktır. Okul kayıtları, konaklama için seçim yapılması ve buna göre kayıt yapılması gibi işlemleri sizinle işbirliği içinde yapacağız. Yurtdışına, okulunuza gittiğinizde zorlanmadan yeni yaşamınıza başlayacaksınız.

Eğitim Görürken Nerede Kalacağım

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1