Yeni Şehirleri Sen Dizayn Et

Yeni Şehirleri Sen Dizayn Et

Yurtdışında Mimarlık

Mimarlık, uluslararası alanda da en prestijli mesleklerden biridir. Sanatsal bir yetenek gerektirir. Çizmeyi, tasarlamayı ve hayal etmeyi sevmek önemlidir. Yurtdışında çok iyi eğitim alınabilecek birbirinden köklü ve kaliteli üniversiteler yer almaktadır.

Avrupa’da hangi ülkeyi seçeceğin hangi üniversiteyi tercih edeceğin büyük önem teşkil etmektedir. Yapacağın seçim İtalya olacaksa lise alt yapınızın iyi olması ve bir portföy bulunması önem kazanmaktadır. Yabancı dil bilginizin de etkin bir şekilde akademik eğitim alabilecek düzeyde olması gerekmektedir. Avrupa’da bazı ülke ve üniversiteler öğrenci alımında ince eleyip sık dokumakta bir kısmı da her öğrenciye öğrenim görme fırsatı tanımaktadır. Burada ülke ve üniversite seçimini eğitim geçmişiniz belirlemektedir. Avrupa’da yer alan üniversiteler köklü bir tarihe sahiptir. Araştırma ve geliştirmeye önem vermektedir. Uygulama ağırlıklı eğitimlerle öğrencileri iş hayatına hızlı adapte olabilmeleri için hazırlamaktadırlar.

Uluslararası anlaşmalar neticesinde yurtdışı eğitimler yoğunlaşmıştır. Ülkemizde birçok yurtdışından gelen öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı şekilde ülkemizden de öğrenciler yurtdışında eğitimi tercih etmektedir. Böylece uluslararası bilgi paylaşımı ve etkileşimi artmaktadır. Global bir ilerleme söz konusu olmaktadır. Alanlarında başarılı olan ve disiplinli bir çalışma gerçekleştiren öğrenciler tüm dünyanın faydalanabileceği etkin projeler gerçekleştirmektedirler.

Avrupa özellikle sayısal alanlarda ve sanatsal alanlarda önemli fırsatlar sunmakta; birçok uluslararası öğrenciye burs olanakları da sağlamaktadırlar. Mezunları ise başarıları ile doğru orantılı olarak eğitim aldıkları ülkede staj ve iş olanaklarına da sahip olabilmektedirler. Yurtdışında eğitim alan Mimarlar ülkemizde de çalışabilmektedirler. Mezun öğrenci hangi ülkede çalışmaya karar vermişse o ülkenin denklik şartlarını yerine getirmek durumunda kalmaktadır. Ülkemizde denklik YÖK tarafından verilmektedir.

Yurtdışında Mimarlık YÖK Diploma Denkliği

alabilmek sanıldığı kadar zor değildir ancak eğitim alınan bölüme hakim olmayı gerektirir. Denklik alabilmek için bilgi donanımınızın yüksek olması önemlidir. Böylece test şeklinde yapılabilecek olan herhangi bir mesleki yeterlilik sınavında en azından %40 başarılı olabilmeniz mümkün olacaktır.

Yurtdışında Mimarlık YÖK Diploma Denkliği

almak isteyen öğrenciler mezun olduktan sonra Yükseköğretim kurumuna başvuru yapmaktadır. Denklik süreci daha üniversiteye başlamadan önce dikkate alınmalı ve YÖK’ün tanıdığı üniversitelerde mimarlık eğitimi alınmalıdır. Tanınırlığı olmayan üniversitelerden mezun olan öğrenciler Türkiye’de denklik alamayacaklardır. Bu konuya herkesin öncelikli olarak özen göstermesi şarttır.

Yurtdışında Mimarlık YÖK diploma denkliği tamamen bireysel performansınıza göre sonuçlanır. Bu nedenle üniversite eğitimi sırasında Mimarlık ile ilgili tüm dersleri ezberci bir yönteme dayalı olarak değil öğrenmeye odaklı olarak tamamlamak gerekmektedir.

Hayalim Mimar olmak diyorsan yurtdışında prestijli bir eğitim almak ve dil öğrenerek kendi alanında en iyi projelere imza atmak istiyorsan bizimle iletişime geçmelisin. Fırsatlar her zaman karşımıza çıkmaz ve çıktıklarında onları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir.  Sende yurtdışında eğitime hazırım diyorsan uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1