Vizesiz Pasaportsuz Gidilen Ülkeler

vizesiz-pasaportsuz-gidilen-ulkeler

Yurtdışında Eğitim

herkes için büyük bir şanstır. Her insan farklı coğrafyalara seyahat etmek ister. Farklı kültürlerle tanışmak için yapılacak ziyaretlerde yepyeni bilgilerle donanmak, çeşitli insanlarla tanışmak mümkün olacaktır. Yurtdışına çıkışlar her insana az ya da çok katkı sağlayacaktır. Eğitim, teknoloji ya da bilim alanında gelişimin diğer ülkelerde ne derece olduğunu öğrenmek kimilerini kendi ülkesinde fikirlerini sunmaya itebilmektedir. Bu kapsam dâhilinde ülke gezilerinin çoğunda pasaport ve vize kullanmamız gerekmektedir. Özellikle çoğu Avrupa ülkesinde ya da Amerika’da pasaport ve vize bizlere zorunlu kılınmıştır. Bunların yanı sıra bizlere bu konuda kolaylık sağlayan ülkeler de bulunmaktadır.

Vizesiz pasaportsuz gidilecek ülkeler

sizlere yeni olanakların kapısını açmaktadır. Pasaport ve vize çıkarma işlemleri ile uğraşmamak herkese zaman kazandıracak bir durumdur. Vize almak hem çok masraflı hem de çok stresli bir durumdur. kaç günlük vize çıkacağı bile kafamızı çok kurcalar. Aynı şekilde pasaport yenileme ücretleri de maliyet açısından çok gelebilir. Tüm bu endişe ve streslerle başa çıkmak yine biz insanlara düşecektir. Tüm bu dertlerden kurtulmak için bizler de hemen kolay yoldan seyahate nasıl çıkarız diye planlar yaparız. Araştırmalarımız sonucu belirlediğimiz ülkelere gitmek için hemen yola koyuluruz. Bizleri bu stresten kurtaran ülkelerin en başında Ukrayna gelmektedir. Ukrayna’ya sadece kimlik kartınızla giriş yapabilirsiniz.  Sizlerden pasaport ya da vize istememektedirler. Ayrıca KKTC ve Gürcistan da sizlerden herhangi bir vize ya da pasaport talebinde bulunmaz. Her yıl milyonlarca kişi saydığımız bu yerlere çeşitli amaçlarla ziyaret yapmaktadır. Farklı doğal güzellikler, tarihi yapılar, değişik etnik kökenler insanların dikkatini çekmektedir. KKTC yavru vatan olarak nitelendirdiğimiz harika bir bölgedir. Hem yazın hem de kışın yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. Aynı şekilde Artvin Hopa’dan kolaylıkla geçiş yapabileceğiniz Gürcistan’da sizleri cezp edici bir yapıya sahiptir. Modern yapıları ve eğlenceli akşamları sizleri oldukça etkileyecektir. Ukrayna ise hem eğitim sebebi ile hem de gezip görme amaçlı ülkemizden pek çok ziyaretçi almaktadır.

Vizesiz pasaportsuz gidilecek ülkeler

farklı ayrıcalıklar da sunmaktadır. Yani kimi ülkeler sadece pasaport ile vize derdi olmadan da ziyaretçi kabul etmektedir. Yalnızca pasaportunuzu alarak da daha fazla ülkeye seyahat yapabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin tercihine kalmış bir durumdur. Pasaportunuzu çıkardığınız takdirde Arjantin, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Arnavutluk, Andorra, Bosna-Hersek, Brezilya, Endonezya, Ermenistan, Ekvator, Dominik Cumhuriyeti, Fas, Fildişi Sahili, Fiji, Barbados sizleri vizesiz kabul edecektir. Ülkelere vizesiz gidilebilir ancak pasaport şartı aranır. Elbette gittiğinizde kalacağınız süreler sınırlı olacaktır. Kimi 30 gün vizesiz kalma izni verirken kimi 90 gün izin sunmaktadır. Yapacağınız tercihlere göre ziyaretlerinizin olması sizlerin en doğal hakkıdır. Seyahat etme özgürlüğü herkese tanınmıştır. Dilerseniz yalnızca pasaport ile alan yerlere dilerseniz de vizesiz pasaportsuz gidilebilecek yerlere gidersiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1