YÖK Onaylı Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler Hangileri?

Yurtdışı Eğitim Kılavuzu

Gelişen dünya teknolojisi eğitimde de farkını ortaya koymaktadır. Artık pek çok kişi eğitimini bu teknolojiye ayak uydurarak sürdürmektedir. Özellikle sunulan avantajlar sayesinde oldukça kazançlı çıkılan bir durumdur. Yurtdışında uzaktan eğitim almayı istemeyecek kişi yoktur. Hayalinizi gerçekleştirmek için sunulan her fırsatı sonuna kadar değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu konuda sizlere engel oluşturabilecek hiçbir durum bulunmamaktadır. Sizler de kendi hayatınızda engel olmak istemiyorsanız iyi bir araştırma ve danışma ile sizlere en uygun olan programları seçerek oldukça yüksek standartlarda eğitim alma imkânını elde edebilirsiniz.

Uzaktan eğitimde de normal eğitimdeki gibi seçilecek üniversitelerin tanınırlığı ya da denkliği oldukça önemlidir. Yurtdışında eğitim alınan kurumun kendi ülkemizdeki kurum tarafından geçerli kabul edilmesi için gerekli araştırmayı yapmanız gerekmektedir. Bu konuda YÖK onaylı uzaktan eğitim veren üniversiteler hangileri oldukça merak ederiz. Eğitim alacağınız kurumun YÖK tarafından tanınması sizlere pek çok açıdan avantaj sağlayacaktır. Denklik işlemleri de yine aynı şekilde çalışma hayatınızda işinize yarayacaktır. Ayrıca yapılan anlaşmalar sayesinde diğer ülkelerde de geçerli sayılma durumu bulunacaktır.

YÖK Onaylı Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Aslında örgün eğitimde anlaşmaları bulunan eğitim kurumları ile aynı olabilmektedir. YÖK çok sayıda yurtdışında üniversiteye denklik olanağı sunmaktadır. Bunlarla alakalı sorgu yapmak isterseniz kurumun internet sitesi üzerinden belirlenen adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu üniversitelere örnek verecek olursak Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni ele alabiliriz. Uzaktan eğitim sistemi bulunan bu üniversitede dileyen kişiler Türkçe eğitim de alabilmektedirler. Seçeceğiniz bölüm ve programlara göre dil seçeneklerini de gözden geçirmeniz mümkündür. Üniversitelerin uzaktan eğitim programları bulunuyorsa genellikle YÖK tarafından denklik verilmesinde bir problem çıkmamaktadır. Ukrayna ülkesinde bulunan Odessa Uluslar arası Humanitarian Üniversitesi de yine hem online eğitim programına sahip hem de kurum tarafından denklik konusunda kabul görmüş bir üniversitedir. Hangi ülkede ya da üniversitede uzaktan eğitim almak istediğinize karar veremiyorsanız kafa karışıklığınıza yardımcı olacak Eurostar Eğitim ve Danışma Merkezlerine ziyarette bulunabilirsiniz. Yapacağınız ziyaretler sayesinde gerekli tüm bilgileri edinmeniz mümkündür. Sizlere her konuda yardımcı olacaklardır ayrıca sizler için kapsamlı araştırmalar yaparak uygun olan her üniversiteyi ya da eğitim programlarını sizlere sunacaklardır.

YÖK onaylı uzaktan eğitim veren üniversiteler hangileri?

YÖK anlaşma yaptığı ülkelerin üniversitelerini denklik kapsamına almıştır. Örneğin Kosova’da okumak isteyen kişi bu konuda bir sıkıntı yaşamayacaktır. Yine aynı şekilde Azerbaycan’da bulunan üniversiteler, Bulgaristan, Litvanya, Türkmenistan, Gürcistan ve daha niceleri geçerliliğe sahip üniversiteler bulundurmaktadır. Ayrıca gelişiminiz ve eğitim donanımı ile sizlere katacakları her bilgi dikkate alınacaktır. ABD’de bulunan çok saygın eğitim kurumları uzaktan eğitim verdiği takdirde denklik konusunda bir sıkıntı yaşamanız mümkün olmayacaktır. Tüm bu konularla alakalı firmamız da sizlerin yanında olacaktır.

Yurtdışında YÖK Denkliği Olan Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Yurtdışında uzaktan eğitim olanağı sunan birçok üniversite vardır. Ancak önemli olan diplomanın YÖK geçerliliği olup olmadığıdır. Türk üniversiteleri ile yurt dışı üniversitelerinde bu konuda alınan ortak kararla birçok ülkede verilen diplomalarda YÖK denkliği tanınmaktadır. Ayrıca bu üniversitelerde Eğitim dilinin Türkçe olması da hem kayıt işlemelerini kolaylaştırmakta hem de öğrenciler için derslerin daha kolay olmasını sağlamaktadır. Uzaktan eğitimler daha çok öğrenciler için yüksek lisans ve lisans tamamlama programlarına dahil olmanın en hesaplı ve en keyifli yoludur. Derslere online olarak katılan öğrenciler ders saatlerini de kendilerine göre ayarlayabilmektedir.

Özellikle Avrupa ülkelerinde dünyanın en iyi üniversitelerinde uzaktan eğitim olanakları vardır. Türk öğrenciler bu programlara çok fazla ilgi gösteriyor. Türkçe dilde olmayan programlar için öğrencilerden dil sertifikası isteniyor. Örneğin İngilizce ders veren uzaktan eğitim programları için İngilizce dil sertifikasının olması gerekiyor. Eğer Yüksek lisans ve lisans tamamlama programlarına katılmak istiyorsanız not ortalaması, referans, TOEFL ve IELTS sınav sonuçlarınızın da başvuru belgeleri arasında yer alması gerekiyor. Programlarda ücretlendirme uygulanan teknolojilere göre değişiklik gösterebilir. Aslında eğitim ücretleri örgün eğitim ücretlerinden pahalı gibi görünse de yurtdışına gittiğinizde günlük hayattaki masraflarınız hesaplandığında daha düşük maliyetlerdedir diyebiliriz. Uzaktan eğitimde Türkçe dilde eğitim veren üniversiteler ve kayıt işlemleri için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Üniversite

Uzaktan eğitimler yüksek lisans ve lisans eğitimleri, mesleki sertifika eğitimleri, diploma programları ve üniversite eğitimleri için hazırlanan programlardır. Tabi ki programı uygulayan üniversite kadar öğrenciye de çok fazla görev düşüyor. Öncelikle derslere düzenli katılım, ödevleri yapma, sınavlardan iyi notlar almak bu eğitimlerde öğrencinin diplomasına ve kariyerine de yansıyacak durumlar olarak görülmektedir. Uzaktan eğitimler hem sayısal hem de sözel bölümlerde profesyonel programlarla yapılmaktadır. Bu yüzden öğrenciler birçok bölümde bu eğitimlere katılarak yurt dışı diplomasına sahip olabiliyor. Hukuk, mimarlık, psikoloji, ekonomi, mühendislik gibi en prestijli bölümler için de uzaktan eğitim kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrenciler neden uzaktan eğitime ilgi gösteriyor? Çünkü yurt dışına gitmek için maddi ve sosyal engelleri olanlar için yurt dışında eğitim alıp diploma sahibi olmanın en doğru yoludur. Derse katılım saatlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Örneğin gündüz çalışanlar gece derslere katılabilir. Veya günün hangi saatlerinde uygun oluyorlarsa ders programlarını ona göre yapabilirler. Uzaktan eğitim diplomaları Türkiye’de YÖK tarafından tanınıyor. Diploma üzerinde uzaktan eğitim yazısı olmadığı gibi örgün eğitim diploması ile birebir aynı şekillerde hazırlanıyor. Bazı üniversiteler mezun olan öğrenciler için mezuniyet ve kep atma törenleri de hazırlıyor. Bu öğrencilerin yurt dışına çıkmalarını daha kolay hale getiren bir unsurdur. Aynı zamanda mezun olduktan sonra o ülkeye akademik çalışmalar için gidebiliyorsunuz. Uzaktan eğitim kayıt ve başvuru için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • İŞLETME
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1