Burs Müracaat Tarihleri

Burs Müracaat Tarihleri

Yurtdışında iyi bir eğitim almak her gencin en büyük halleri arasında yer almaktadır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için bir yerden başlamak gerekmektedir. Dünya standartlarında ve dünya listelerinde yer alan eğitim kurumlarında bulunma düşüncesi bile heyecanlanmamıza sebep olmaktadır. Bir de gerçekten bu eğitim kurumlarında yer aldığınızı düşünün. Yurtdışı eğitimi bazı durumlar neticesinde oldukça pahalı görünebilmektedir. Ailenin karşılayamayacağı yükler yükleyebilmektedir. Ama sadece başarınıza odaklanırsanız yurtdışında iyi bir eğitim almak için gerekli destekleri görmeniz mümkün olabilmektedir. Başarınız sayesinde sizlere yepyeni kapılar açılabilmektedir. Bu kapılardan birisi burstur. Alacağınız burs sizleri iyi eğitim yolunda oldukça destekler nitelikte olacaktır. Temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız ve hayatınızı gittiğiniz ülkede devam ettirebilmeniz için burslar sizlere tam destek sağlayacaktır. Bunun için önemli olan şey eğitim alacağınız kurumu seçtikten sonra burs müracaat tarihleri araştırmanız olacaktır. Bu tarihleri kaçırmamanız size çok büyük avantajlar sunacaktır.

Ülkemizde her yıl binlerce öğrenciye yurtdışı eğitimleri için burs imkânları tanınmaktadır. Birçok kurum öğrencilere hayallerine kavuşabilmeleri adına destek sağlamaktadır. Bu kurumlara örnek verecek olursan KYK geri ödemeli burslar vermektedir. Her yıl eylül, ekim ya da kasım ayları içerisinde KYK’ya geri ödemeli burs başvuruları yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca TEV’de çok değerli burs programları sunmaktadır. TEV-DAAD bursu için son doya teslim tarihi 28 Şubat 2019, TEV-FIAT-TOFAŞ İtalya Bursu için son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2019’dur. Bu yıl ABD ve Batı Avrupa Ülkeleri için TEV başvuru tarihleri açmamıştır ancak takip etmek yararınıza olacaktır. TEV-Fransa Hükümet Bursu son dosya 31 Mart 2019, TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursu son dosya teslim tarihi 16 Ocak 2019, TEV-Japonya Bursu 28 Şubat 2019 tarihlerinde son dosya tesliminizle beraber başvurularınızı almaktadır. Burs müracaat tarihleri kaçırmamanız gereken tarihlerdir. Sizler de TEV’den burs almak istiyorsanız her an takipte olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Fulbright Komisyonu da sizlere yurtdışı burs imkânları sunabilmektedir. 1 Şubat 2019 burs başvuru tarihi olarak belirlenmiştir ancak ne kadar süreceği kesin değildir o nedenle sürekli kendi sitelerinden kontrol etmeniz gerekmektedir. TÜBİTAK burs imkânları sağlayan bir diğer kurumdur.  Bu kurum müracaatlarını 3 dönem şeklinde almaktadır. 2019 için kesin bir tarih belirlenmemiştir ancak birinci dönem mart, ikinci dönem haziran, üçüncü dönem de ekim ayında açılabilmektedir. Bu dönemlerdeki başvurular belirli gün aralığında yapılmaktadır. Dönemsel başvuru maksimum 1 aylık süre için açılmaktadır.

Yurtdışından bir kurumdan burs almak istiyorsanız burs müracaat tarihleri iyi takip edilmelidir. Tüm burs türleri sizin başarınıza göre şekillenmektedir. Eğer kayıt yaptırdığınız okulun size burs vermesini istiyorsanız son mezun olduğunuz dönemin not ortalamasının 5 üzerinden en az 4,5 olması gerekir. Ayrıca dil gelişimizin de bu konuda son derece önemlidir. IELTS VE TOEFL puanlarınızın çok iyi olması gerekir. Birden fazla kuruma burs başvuruları yapabilirsiniz. Birden fazla burs imkânı da çıkabilir ki bu sizlerin yararına olacaktır.

KYK Burs Başvuru Tarihleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1