Burs Kesilme Sebepleri

Bursun yatmama nedeni

Üniversite yaşamını biraz daha kaliteli hale getirmek herkesin arzusudur. Bu kaliteli öğrencilik yaşamının hayatımızda en önemli eğitim öğretim basamağı oluşunun bu duruma etkisi yadsınamaz. Sizlerde öğrencilik yaşamınızda burs imkanını araştırıp kendinize daha kaliteli bir öğrenim olanağı yaratabilirsiniz. Her ne olursa olsun öğrencilere verilen bursların belirli verilme kriterleri bulunmaktadır. Burs araştırmalarınızı gerçekleştirirken aynı anda burs iptal sebepleri ya da kesilme sebepleri araştırmasını da gerçekleştirirseniz bu durumla karşılaşmazsınız. Burs alan her birey akademik başarı anlamında hakkını veren kişiler olmalıdır. Eğitim ortamında layığı ile öğrencilik yaşamını tamamlayan her birey burs imkanlarını akademik süreç boyunca almaya devam edebilecektir. Öğrenim hayatınızda devamlı bir şekilde eğitim görmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bursunuzun kesilmesi kaçınılmazdır. Eğitim hayatında suç teşkil edecek davranışları gerçekleştirme ya da disiplin cezasıyla uzaklaştırma alma gibi durumlarda da bursunuzun kesilmesi muhtemeldir.

Burs kesilmesini istemiyorsanız başvuru yaptığınız zaman diliminde okuduğunuz bölüme devam etmeniz gerekecektir. Ayrıca kayıt dondurma durumunu da asla düşünmemelisiniz. Sağlık sorunlarınız olduğu zaman eğitim öğretim hayatınız illa ki aksayacaktır. Bu durum da burs kesilme sebepleri arasında en önemliler arasında kendini göstermektedir. Eğitim öğretim hayatınızda kimi zaman özel sebepler ya da eğitim hayatındaki başarısızlıklarla bazı derslerden başarısız olabilirsiniz. Bu başarısızlık sizlerin bir yıl gibi sene kaybıyla karşılaşma durumuna sebep olabilmektedir. İşte bu zaman dilimleri burs alanlar için tehlike sinyallerinin çaldığı zaman dilimleri olmaktadır. Çünkü başarısız olup sene kaybıyla karşılaşma bursunuzun kesilmesine sebep olacaktır. Bazen derslerinde başarılı olup okul ortamında davranış bozuklukları sebepleriyle bazı yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Yurt ortamında da bu durumlar söz konusu olabilir. Yurttan atılma ya da disiplin cezasını akademik süreç içinde alma bursunuzun kesilmesi demektir. Üniversite ortamında kesin hükümle bazı yatırım cezalar sizlerin burs alımlarınızı iptal ettirebilecektir.

KYK Bursu Neden Kesilir

arasında en önemlisi olabilecek kriterdeki ise sizlerin asgari ücret alabilecek bir yerde çalışıyor olmanızdır. Ailemden yeterli maddi desteği alamıyorum diyerek düşük ücretli işlerde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bu çalışılan birim ve alınan ücret burs alırken oldukça önemlidir. Eğer aldığınız ücret asgari düzeyde bir ekonomik miktarsa zaten sizlerin ihtiyacınız olan ek bir paraya ihtiyaç kalmayacaktır. Dolayısıyla bu durum bursunuzu kesecektir. Bu gibi önemli hususları dikkat ederek öğrenim hayatınızda devamlılık sağlamalısınız. Aksi taktirde eğitim öğretim hayatınızdaki yanlışlarınız, çalışma hayatınız, tutumlarınız sonucu aldığınız cezai işlemler gibi pek çok husus karşınıza burs kesintisi olacaktır. Sizler de burs kesilmesi istemiyorsanız yapacağınız en önemli işlem başarılı, görgülü kısacası parmakla gösterilebilecek bir birey olarak öğreniminize devam etmek olacaktır. Sizlerin ekonomik rahatınız adına eylemlerinizle öğrenim hayatınızı özel kılmalısınız. Sizi siz yapacak olan bu öğrenim basamağında siz de burs alarak önemli bir adım atabilirsiniz. Burs başvurusu için hala bekliyor musunuz?

Burs İptal Sebepleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1