Burs İmkanları – Makedonya

Makedonya Burslu Üniversite

Makedonya Burslu Üniversite

Yurtdışı eğitimlerine giden insanların yaş ortalamaları da değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi lise döneminde yurtdışında okumak isterken kimi de master eğitimini yurtdışında tamamlamak istemektedir. Her ne düzeyde olursa olsun iyi bir eğitim almak kişilerin en doğal ve özgür hakkıdır. İş bulma umutlarının gelişmesi, çalışacağı meslek dalında bilgisini kullanacağı ayrıca öğrendikleri ile insanlığa bir şeyler katacağı düşüncesi ile insanlar bulundukları ülkeden başka ülkelere geçişler yapabilmektedir. Farlı kültürlerle tanışmak, farklı insan grupları ile iç içe olmak ayrıca sağlam kadro ile sağlam eğitim programları görmek kişilere her alanda başarıyı da beraberinde getirmektedir. Yurtdışında okumanın maliyeti düşünüldüğünde çoğu kişi bu fikirden çekinmektedir. Ailelerin desteği de bu durumlarda belirli bir sınırda yetememektedir. Yurtdışına çıkınca değişen para birimleri ve piyasalar çoğu zaman kişileri zorlamaktadır. Eğitim görmek için seçilen ülkelerin arasında Makedonya da yer almaktadır. Makedonya burs imkânları açısından da oldukça avantajlı konumdadır.

Makedonya Balkanlar’da bulunan güzel bir ülkedir. Halkı da bizlere son derece yakındır. Pek çok Türkün yaşadığı ülke her konuda ülkemize yakınlık sağlamaktadır. Başkenti Üsküp’dür. Resmi dili olan Makedonca büyük bir çoğunluk tarafından kullanılmaktadır. Kalan azınlık tarafından ise Boşnakça, Türkçe, Arnavutça, Romanca ve Sırpça konuşulmaktadır. Ekonomik bir ülkedir ve halkı oldukça cana yakındır. Çok sayıda festival ve eğlence programları barındıran ülke de doğal güzellikler ve tarihi yapılar da dikkat çekici özelliktedir. Ülkemizden her yıl sayısız kişi hem gezme niyeti ile hem de eğitim görme sebebi ile söz konusu ülkeye gitmektedir. Ayrıca Makedonya’ya vizesiz gidişler de mümkündür. İstanbul ve Antalya üzerinden aktarmasız olarak ülkenin başkenti Üsküp’e uçuşlar sağlanabilmektedir. Her başarının taçlandırıldığı gibi

Makedonya burs imkânları ile öğrencilere son derece yardımcı olmaktadır. Hem devlet destekli bursları hem de kurum bursları açısından oldukça destek sağlamaktadır. Dileyen kişiler ülkelerinden de belirlenmiş kurum ve kuruluşlara burs başvurusunda bulunabilmektedir. Dünya standartlarında eğitim alma hakkınızın bulunması sebebi ile dilediğiniz kuruma başarılarınızın desteğiyle başvurular yapabilirsiniz.  TİKA da ülkeye eğitim amaçlı giden ve orada bulunan öğrencilere burs olanağı sağlayan kurumlar arasında yer almaktadır. Yapılan ikili anlaşmalar sayesinde bu destekler her yıl belirli sayıda öğrenciye sunulmaktadır.

Makedonya burs imkânları başarıya odaklı olarak verilebildiği gibi yardıma ihtiyaç duyan kişilere de verilebilmektedir. ADEKSAM ülkede Türk eğitimini geliştirmek içi her yıl çok sayıda kişiye burs olanağı sunmaktadır. Yurtdışı eğitiminiz ile alakalı aklınıza takılan her türlü soruların cevabını Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışma Merkezleri’nde bulabilirsiniz. Sizlere her konuda bilgi akışı sağlayacaklardır. Pasaportunuzdan kalacağınız lokasyona kadar her türlü desteği sağlayacaklardır. Gideceğiniz ülkeye göre çeşitli burs programları bulunmaktadır. Başvuru tarihlerini kaçırmamanız oldukça önemlidir. Bu hususta mezuniyet dereceniz ve başarı sıralamalarınız da oldukça önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1