Batum’a Pasaportsuz Giriş

Pasaport olmadan Batum Seyahati Yapılabilir mi?

Pasaportsuz giriş çıkış yapabileceğimiz ülke ya da kentler bizler için oldukça iyi fırsatlardır. Pasaport çıkarma derdi olmadan dilediğimiz zaman gidip gelme hakkına sahip olabilmemiz harika bir avantajdır. Batum konumu açısından ülkemize oldukça yakındır. Batum’a pasaportsuz giriş ve çıkış yapılabildiği için de oldukça tercih edilen bir kenttir. Batum Karadeniz’in doğusunda yer alan bir liman kenti statüsündedir. Bu amaçla birçok ticari faaliyetler için de birçok milletten insan çekmektedir. Batum’a ulaşım oldukça kolaydır. Karayolunda kendinize ait arabalarınızla bile Batum’a geçiş yapabilmeniz mümkündür.

Pasaportsuz Girilir mi?

bizlerin farklı yerler görme isteği ile birebir örtüşmektedir. Batum özellikle son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. İnanılmaz derecede modernleşmeye başlayan bir kenttir. Batum birçok doğal güzelliği ve kültürel yapıları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çok yönlü eğlence mekânları da bulunmaktadır. Batum gezilerinizde gezecek çok yer bulma imkânınız mevcuttur.  Hem kültürel geziler yapacağınız hem de denize girebileceğiniz harika bir kenttir. Eşsiz mimarisi ile sizleri büyüleyecek bir yerdir. Eğer kısa süreli gezi planlarınızı değerlendirmek isterseniz Batum tam buna yönelik bir yerdir. Güvenlik açısından herhangi bir sorunla karşılaşmanız mümkün değildir. Elbette dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zaten akşam eğlenceleri oldukça yaygındır. Bu sebeple güvenlik konusunda kuşkularınız olmamalıdır.

Batum’a pasaportsuz giriş imkânı çok önemli bir avantajdır. Elbette Batum’a giriş yapabilmeniz için belirli kurallar bulunmaktadır. Öncelikle Batum’a giriş yapmanız için sınır kapısına gitmeniz şartı vardır. Gideceğiniz sınır kapısı Sarp Sınır Kapısı’dır. Sınır kapısından sonrasında Batum fazla uzak değildir. Sınır kapısında gerekli kontrollerin sağlanması gerekmektedir. Sınır kapısında hem Türk görevliler hem de Gürcü görevliler gerekli kontrolleri sağlamakla yükümlüdürler. Araçlarınızla Batum’a geçiş yapmak isterseniz aracınızın ruhsatı ve ehliyetinizi mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca kimliğinizin de yanınızda olması zorunludur. Sizlere giriş çıkış için bir form verecekler ve bu formu eksiksiz doldurup yanınızda bulundurmanız gerekecek. Kontroller sırasında sizden istenilen belgeleri eksiksiz vermeniz gerekir. Bunların yanı sıra yurtdışına çıkış için harç puluna ve aracınızın zorunlu sağlık sigortasına ihtiyaç duyulmaktadır. Batum’a geçiş yapabilmeniz için vereceğiniz yurtdışına çıkış harcı 15 TL olarak belirlenmiştir. Tüm bu belgelerle birlikte Batum’a istediğiniz zaman geçiş yapmanız mümkündür.

Batum a Pasaportsuz Nasıl Gidilir?

Harç pulu için yatırdığınız ücretten sonra sizlere verilen pullar doldurduğunuz giriş çıkış belgesine yapıştırılmaktadır. Eğer bu konuda vakit kazanmak istiyorsanız yurtdışı çıkışı için harç pulu ücretini bankalara da yatırabilirsiniz. Sınır kapısı oldukça yoğun bir yapıdadır. Eğer sıra beklemek istemezseniz bankaya yatırdığınız ücretin dekontunu görevlilere sunabilirsiniz. Tüm bu evrak işlerini tamamladıktan sonra polis noktasından geçmeniz gerekir. Eşyalarınızın ve sizlerin araması yapılır. Ayrıca elinizde bulunan belgeleri de polis noktasında sunmanız isteniyor. Yurtdışına çıkışınız için herhangi bir engel yoksa formunuzun çıkış bölümü polisler tarafından damgalanır. Geri dönüşlerinizde de bu formun giriş bölmesi damgalanmaktadır. Türk polisi noktasından geçince Gürcistan bölgesine gelmiş oluyorsunuz. Sonrasında Gürcü polis görevlileri sizleri kontrol ediyor. Yapılan kontroller sonrasında Batum’a gidişiniz için bir engel kalmıyor.

Batum'a pasaportsuz giriş

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1