Berlin Konsolosluğu 2018 Yılı Pasaport Harçları

Pasaport ücretleri – Berlin

Berlin Türk konsolosluğu aracılığı ile pasaport başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikli olarak başvuru yapmanız için randevu oluşturmanız gerekmektedir. Berlin konsolosluğu 2018 yılında başvurunuzu randevunuzun belirli gün ve saatinde belirlenmesi ve belirlenen tarihte gerekli olan evraklar ile başkonsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu oluşturduktan sonra işlemleri sırasıyla takip etmeniz sağlanır. Berlin başkonsolosluğu 2018 pasaport harçları ve belgeleri hakkında ayrıntılı bilgi yazımızın devamında.

Başvuru Harçları Defter Ücreti Ne Kadar?

ile ilgili de daha fazla bilgi edinebilir. Pasaport başvuru işlemleri ve pasaport harç bedeli ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz e-pasaport işlemleri için öncelikli olarak randevu oluşturmamız olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile Konsolosluğu’nun online adresinden randevunuzu alarak gerekli olan belgelerin ne olduğu konusunda da bilgi sağladıktan sonra şahsen başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Yeni pasaportunuzun başvurusunu gerçekleştirdikten sonra pasaportunuzun çıkarılması için gereken harç ve ücretler konsolosluk veznesinden tahsil edilmektedir. Vezne de tahsilat yalnızca nakit olarak yapılmaktadır.

Berlin konsolosluğu 2018 yılı pasaport harçları pasaport süresine göre değişiklik göstermektedir. Pasaport başvurusunu gerçekleştirirken 6 ay için belirlenen harç bedeli 44 Euro’dur. Bir yıl için 52, Euro 2 yıl için 66 Euro, 3 yıl için 82 Euro ve 4 ile 10 yıl arasında 104 harç bedeli belirlenmiştir. Bu bedel üzerine defter bedeli için 28 Euro ve posta ücreti içinde 4 Euro belirlenmiştir.

Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Berlin başkonsolosluğu 2018 pasaport başvurusu için gerekli olan evraklar şöyle; Berlin başkonsolosluğu pasaport başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikli olarak www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevunuzu oluşturmanız mümkün olacaktır.

Pasaport başvurusu için başvuru yapacak olan kişinin şahsi olarak konsolosluğa gelmesi gerekmektedir.

Başvuru için gerekli olan evraklar arasında eski pasaportunuz, kimliğiniz, 1 adet biyometrik fotoğraf ve 18 yaşından küçükler için ebeveynlerin ikamet adres bilgelerine dair belge, özürlü ve yatalak olan hastaların e-pasaport işlemleri, doktor raporu ile vasi tarafından yapılabilmektedir. E-pasaport işlemleri başvuru sonrasında 1 ile 3 hafta arasında sürebilmektedir. Pasaport başvurusu yaparken başvuru sonrasında vezneye yapacak olduğunuz ödemeyi nakit olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Pasaport süresi ile orantılı olarak talep edilen ücrette artış göstermektedir.

Yeni Pasaportun Gelme Süresi

Yeni pasaportunuzun teslim edilmesi pasaport almak isteyenlerin merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Berlin Türk konsolosluğu pasaport teslimi müracaat yapana veya muvafakat vermek şartı ile ikinci kişilere teslim edilebilmektedir. 18 yaşından küçük olan çocukların pasaportu ise anne yada babaya teslim edilebilir. Pasaportlar ne zaman teslim edileceği ve gerekli adımlar e-konsolosluk sayfasında veya e-posta yoluyla takip edilebilmektedir. Pasaport ve vize başvurusu ya da detaylı sağlık sigortası ile ilgili bilgilere cevapları online adresimizden gerçekleştirebileceğiniz gibi bu işlemleri sizin adınıza ekibimizin takip etmesini de talep edebilirsiniz. Pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Vize ve pasaport işlemlerinde birçok işlemin aksaması genellikle eksik evrak nedeniyle meydana gelmektedir. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz bir şekilde oluşturacak olan acentemizden yararlanabilirsiniz.

Berlin 2018 pasaport

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1