Amerika Doktora Bursu

Amerika’da Burs İmkanları – Doktora

Yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi burs alma mevzusudur. Öğrenciler yüksek lisans ve doktora programları esnasında yapacakları projeleri yürütebilmeleri için çeşitli burs desteklerine ihtiyaç duyabilmektedirler. Burs için Tubitak, TEV, İTO, Sabancı Üniversitesi gibi kurumların desteklerini göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Doktora bursu Amerika için geçerli bir avantaj mıdır birlikte inceleyelim.

Doktora programları üniversitelerin okuyan öğrencilerinin gelişmiş seviyelerine daha ileriye taşıyarak köklü bir eğitim almasını hedeflemektedir. Özellikle yurt dışına giden doktora öğrencileri için hükümetler farklı burs eğitim programları hazırlamıştır.

Amerika doktora bursu sağlık, teknoloji alanında, toplumsal iş yapabilecek alanlarda, bilimsel çalışmalarda kapasitesi olan öğrencilere verilmektedir.

Doktora programlarına katılacak araştırma görevlileri için 4 yıl burslu 2 yılda burssuz olmak üzere süre tanınmaktadır. Araştırma görevlileri gidecekleri üniversitelerden maaş alabilirler, proje yürütebilirler ve kendi projelerini paraya çevirebilirler. Gideceğiniz okulun karar vereceği asistanlık başvurunuzda gitmeden önce araştırma yapmanız doğru olacaktır. Eurostar merkezlerimizde bu konuda görüşebilirsiniz.

Bursu Alma Şartları

alabilmek için Türkiye’de belirli koşulların yerine getirmeleri gerekmektedir. Doktora yapmak isteyen öğrencilerin en az 27 yaşında olması, askerliğini yapmış olması, askerlik görevini yapmamış ise tecil hakkının olması gerekmektedir. Araştırma görevlileri burs alarak ya da almayarak 30 yıl boyunca kaldıkları yerde görev yapabileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

Üniversiteler alınan burslara bağlı kalınarak yetiştirdikleri öğrencilerden geri eğitim dönüşümü istemektedir. Araştırmalarını tezler ve projeler ile desteklenmesi beklenen doktora öğrencileri önü açık olan işlerde bulunabilirler. Ancak bu uzun zaman isteyen bir iş olabilir. Geldikleri üniversitelerdeki akademik kariyer puanlarının da zamanda yüksek olması gereklidir. Amerika üniversitelerine kabul ettiği öğrencileri yazılı bir belge ile kanıtlamaktadır. Elinizdeki belgeler sizin burs alabileceğiniz kayıtlarınız olacaktır.

Doktora yapmak isteyen öğrenciler aynı zamanda asistanlık içinde başvuruda bulunabilir. Okullar kayıtlarını yaptırırken genellikle bunu başvuru esnasında belirtmektedir. Eğer kolay geçiş yapmak istiyorsanız bir araştırmacı profesör yardımıyla asistan olma isteğinizi teyit edebilirsiniz. Bu konuda öğrencinin yabancı dil kapasitesi varsa yapmış olduğu araştırmaların sonuçlanma derecesi, okul başarısı izlenmektedir. Amerika üniversitelerinde genellikle doktora programına başladıktan sonraki sene kişilere asistan olma şansı sunmaktadır. Öncelikle öğrencilerin yapabileceklerini izleyerek puanlarını bekleyen ve neler yapabileceğini görmek isteyen üniversitelerde asistan olmak kolay değildir. İyi bir profesörün asistanı olduğunuz zaman gelecekteki iş endişeleriniz de azalacaktır. Profesörlerin size aktaracak bilgileri kariyerinizde önemli bir yere gelmesini sağlar.

Doktora Bursu Başvuru

Öğrenci olmanın yanında insanlık için de önemli olan işlerin başarılması yurtdışındaki üniversitelerde okumanın getirdiği en büyük ayrıcalıktır. Eurostar Eğitim Danışmanlık merkezlerimizde yapabileceklerinizin en iyisini gösterebilecek eğitmenlerimiz bulunmaktadır. Amerika doktora bursu alabilmek için doldurmanız gereken formlarınız merkezlerimizde kayıt zamanında bulunacaktır.

Doktora programlarını tamamlamak ekonomik olarak kolay bir şey olmadığı için bu burslara ihtiyacınız vardır. Farklı aylarda başvuruları yapılan bursların kesin tarihleri için bizi takip etmelisiniz. Yurt dışı eğitiminde öğrenciye verilen her koşul onun en iyi şekilde barınma, okuma, yeme, içme, gezme isteklerini karşılamak içindir. Öğrenciler okul dışında araştırmalarına katkıda bulunmak için görmek ve izlemek zorundadır. Bunlarda oldukça mali değeri çok olacağından karşılamakta burslar yardımı ile olacaktır.

Amerika doktora bursu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1