Yurt Dışında Ofisiniz Var Mı?

Üniversite İşlemleri Yurtdışı

Bütün öğrenciler yurt dışına çıktıklarında danışmalarını sadece bildikleri yerlere yapmalıdırlar. Tanışmalar öğrencinin bütün sorularına cevap verebilecek nitelikte olmaları gerektiğinden eğitmenleri ile birlikte öğrencilere destek olacaklardır. Danışmanlar

Yurtdışında ofisiniz var mı? diye bir soru sorulduğunda mutlaka adreslerini net olarak verebilmelidirler. Okulların yakınlarında kurulması gereken bürolarda yurt içi ve yurt dışındaki bağlantıları ile manevi ve maddi öğrencinin ihtiyacı olduğu destekte bulunacaklardır. Buradaki eğitmenler psikolojik olarak da öğrencinin arkasında olmaları gerektiğinden Performans olarak profesyonel olarak profesyonel çalışmalıdırlar.

Yurtdışı eğitimlerinde öncelik hangi ülkeye gidileceğidir. Öğrencinin durumuna göre Uzak ya da yakın ülkeler seçilerek aynı zamanda da istediği bölüme göre Ülkesi belirlenerek öğrenciler gönderilmektedir. İlk etapta alınacak olan vizeler yurtdışı eğitimlerinde Eurostar danışmanlık tarafından firması uzmanları kısa bir sürede alınabilir. Öğrencinin sağlamış olduğu belgelerle birlikte hareket eden danışmanlıklar bağlı oldukları büyükelçilikleri sayesinde vizenizi hemen alacaktır. Gidiş tarihi belirlenen öğrenciler için ev tutulması yurt dışına çıkılmadan önce yapılabilir. İnternetten görebileceğiniz evler sayesinde öğrenci rahat edebileceği en iyi koşulu sağlayabilir. Yurt dışına gidecek öğrenciler için belirlenen çıkış tarihi toplu olarak öğrencilerin bir araya getirilmesi ile başlamaktadır. Yine çoğunluğu Türk olan öğrencilerin kalacağı yerlerde iletişimde sıkıntı çekmeden kalabilirsiniz. Yurtdışına ayak basan öğrencilerin ihtiyaçları olan ilk şey para olacağından danışmanlarınız paranızı anında ulaşabilmenizi sağlayabilmelidir.

Yurtdışında ofisiniz var mı?

diye araştırarak bulacağınız danışmanlık alabileceğiniz yerleri daha önce yurt dışına çıkan öğrencilere sorarak da öğrenebilirsiniz. Türkiye’de bulunan eğitim danışmanlıklarının hemen hemen hepsinde yurtdışında ofis bulundurma zorunluluğu vardır. Öğrencilerine ulaşabilmek için bu imkânı sağlamaktadırlar.

Temsilciliğini yapmış olduğu okulların danışmanlıkları genellikle ücretsizdir. Ancak özel bir sektörde danışmanlık alıyorsanız ücret karşılığında işleriniz görülecektir. Bu da öğrenci ve veliye oldukça ağır külfet olacaktır. Her üniversite eğer yurtdışından öğrenci alıyorsa mutlaka Türkiye’de danışmanlığı bulunmaktadır. Çünkü üniversitelerde bölüm seçimlerinde öğrencilerin daha çok yardım alması gerekir. Buradaki eğitimleri göz önünde bulundurularak yapılacak olan bölüm seçimi öbür çok prosedürü içine alacağından bunu sizin toparlamamız uzun süre alabilir. Diğer yandan Yurtdışından öğrenci kabul eden üniversiteler de okuduğunuzda neler yapabileceğinizi bilmelisiniz. Alacağınız diploma hakkındaki bilgileri bölümünüzün geçerlilik derecesine lisans tamamlama ya da doktora yapma fırsatların uzun olup olmayacağını ve yurt dışında kalarak burada çalışıp çalışmayacağınıza bu danışmanlıklar sayesinde önceden öğrenerek gitmek iyi olacaktır. Her üniversite kendi bilgilerini sunarak anlaştıkları danışmanlıkları sayesinde bilinçli öğrencileri alarak eğitimlerini tamamlamaktadır.

Ofisi bulunan eğitim yerleri profesyonel kişiler tarafından yönetilmektedir. Burada psikolojik eğitimler yanında dil olarak da ülke dilini kullanabilme yeteneği kazanabilirsiniz. İlk olarak vardığınızda ihtiyacınız olan kelimeleri görebilirsiniz. Yabancı bir ülkeye yapayalnız gitmektense Eurostar danışmanların eşliğinde gitmek uygun olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1