Yurtdışında Sigorta

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında bulunmak, hem turizm amaçlı hem de öğrenim, eğitim amaçlı olsun, birtakım hazırlıkların yapılmasını gerektirmektedir. Yurtdışında eğitim amaçlı gitmeye hazırlanan gençlerimiz de öğrenci vizesi alma hazırlıklarında, sigorta işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Yurtdışında sigorta işlemleri için, genel anlamda öğrenci vizesi alma ve takip edilmesi işlemlerinde olduğu gibi öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman yurtdışı eğitim kurumları noktasında sizlerleyiz. Bu durum sigorta işlemlerine de yansımaktadır ve öğrencilerim için vize hazırlık işlemlerinde yardımcı olmaktayız.

Eurostar İle Yurtdışında Eğitim ve Hazırlık:

Yurtdışında, danışmanlığımızın işbirliği ile birçok ülkede, son derece seçkin üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Lisans eğitimleri, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde okul seçimlerinizi yapabilirsiniz. Hem ülkemizde, hem de yurtdışında geçerli olan diplomalarla kariyerinize hem ülkemizde, hem de dünya ülkelerinde kariyerlerinizi yapabilirsiniz. Öğrenci vizesi işlemlerinde, bazı üniversitelerin kabullerinde, sigorta yapılmasını zorunlu olarak istemektedir. Bu nedenle, vize başvurularında birçok konsolosluk ta vize yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu durumda, öğrencilerimizin yurtdışında sigorta, yurtdışı seyahat sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Bu sigorta yurtdışında, öğrencilerimizin yaşayacakları zorluklara karşı yapılacak, özellikle sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak bir teminattır. Sağlık sigortasına ne zaman ihtiyacınız olduğunu bilemezsiniz. Yurtdışında, eğitiminiz devam ederken, beklenmediğiniz bir hastalık ya da kaza nedeniyle sağlığınız bozulabilir. ABD gibi bazı ülkelerde, SSK gibi kamu sigortası bulunmamakta olup, sağlık hizmetleri sadece özel sigortalar üzerinden yapılmaktadır. Bazı ülkelerde, örneğin Avrupa Ülkeleri’nde, vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanması, kamu hizmetleri arasında yer almaktadır. Bu ülkelerde eğitim alan öğrencilerimiz de kamu hastanelerinden ve aile hekimliği hizmetlerinden yararlanabilirler. Ancak, bunların sınırlı olduğunu belirtelim. Öğrenci vizesi başvuru yaptığınız ülkenin konsolosluğu sigortayı zorunlu kılmasa da öğrenci danışmanlarımızın önerisi, yurtdışında sigorta işlemlerinin yapılmasıdır.

Öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak, sağlık sigortası başvurularınızı eksiksiz olarak yaptırabilirsiniz. Bunu ülkemizdeki sigorta şirketlerinden bağlantılı olarak yaptırabilirsiniz. İnternet üzerinden, online olarak bile sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz. Halihazırda sağlık sigortanız varsa, eğitim için yurtdışında çıkmanızdan önce firmamızdan yurtdışında sigorta yapılması için de işlem yaptırabilirsiniz. Bu şekilde, vize işlemlerinde zorunlu olarak sağlık sigortası talep etmeyen ülkelerde de beklenmeyen bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda, zor durumda kalmadan, en iyi hastanelerde sigorta işlemlerimizle hizmet alabilirsiniz. Yurtdışında sağlık sorunları yaşadığınızda, sağlık kurumuna sigorta bilgilerinizi vermelisiniz. Buna göre adınıza işlem yapılacak ve sigorta firmanızdan tahsil edilecektir. Bu sayede siz bütçenizden ödeme ayırmayacak, sigorta teminatınızla sağlı yardımlarınızı en iyi şekilde alabilirsiniz.

Yurtdışında sağlık başta olmak üzere, sizi neyin beklediğiniz bilemezsiniz. Bu durumda, en iyisi öğrenci danışmanlarımızdan da yardım alarak, sağlık sigortası başta olmak üzere tüm işlemlerinizi yapmanız, öğrenci vizesi başvurularınızda hazırlıklarınızı eksiksiz şekilde yapmanızdır. Bu durumda, eğitim alacağınız ülkede sıkıntısız olarak yaşamınıza kolayca başlayabilirsiniz.

#yurtdışındasağlıksigortası #sağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1