Dil Okuluna Katılabilmem İçin Seviyem Ne Olmalı?

Yurtdışında dil okulu

Birçok kişi yurtdışında dil okullarına katılmak için yurtdışına çıkıyor. Yurtdışında birçok farklı dil okulları bulunmaktadır. 1 aylık veya birkaç aylık, hatta bir yıl ve üzerinde olan dil okulları bulunmaktadır. Dil okullarına gidilmesinin amacı yeni bir dil öğrenmek veya hali hazırda az çok bildiğiniz bir dili geliştirmek. Bu İngilizcede olabilir, Fransızca, İspanyolca veya İngilizcenin herhangi bir lehçesi de olabilir. Peki, dil okuluna katılabilmem için seviyem ne olmalı gibi sorularla karşılaşıyoruz. Eğer bir dili kendinizi ifade edecek kadar bilmiyorsanız, yanınızda bir yardımcının veya bir tercümanın olması bile gerekebilir. Bu yüzden bir dil okuluna gitmeden önce yapmanız gereken, kendinizi ifade edebileceğiniz şekilde dili geliştirmenizdir.

Bir günaydın veya iyi akşamlar demeyi ya da nasılsınız demeyi bilmeniz gerekir. Hangi ülkeye gideceğiniz zaman, dil seviyenizin ne kadar olması gerektiğini bilmeniz için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından yardım alabilirsiniz. Bu tür firmalar, gideceğiniz ülkeye göre, size gerekli bilgileri vermektedir. Gideceğiniz ülke, ailenizden uzak ve farklı bir ortam olacak. Bu sebeple gittiğinizde ilk başta zorlanabilirsiniz, fakat yurtdışı eğitim danışmanlarınızın yardımı ve kendi çabalarınızla bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Yeter ki kendinize inanın, güvenin ve özgüveniniz özellikle yüksek olsun. Özgüveniniz olmazsa, emin olun başka bir ülkede değil, kendi ülkenizde bile zor ayakta durursunuz. Yurtdışı eğitim Eurostar danışman firması ile iletişime geçtiğinizde ve hangi ülkeye, ne amaçla gitmek istediğinizi söylediğiniz zaman ki bu durumda dil okuluna katılmak, size oradaki dili ne kadar bilip bilmediğinizi soracaklardır.

Kendinizi ifade edebiliyor musunuz diye soracaklardır. Bu sebeple sizin yapmanız gereken, gideceğiniz ülkeye göre, kendinizi ifade edebilecek kadar o dili bilmeniz. Bir şey istediğiniz zaman istedikleriniz ifade edebilmek veya yol tarifi sorabilmek. En azından selamlaşmaları öğrenmek veya neyin nerede olduğunu sormak. Bunlar önemli cümlelerdir ve bu cümleleri bilmeniz, bir ülkeye giderken önemlidir. Sonuçta belki ilk defa gideceğiniz bir yer olacak. Bir yere gideceksiniz, fakat bizim deyişimizle kayboldunuz. Ne yapmanız gerekiyor? Birilerine gitmek istediğiniz yere nasıl gidebileceğinizi sormanız lazım. Bu soruyu onların dilinde sormayı bilmeniz gerekiyor. Yurtdışı eğitim danışman firmaları, sizin gideceğiniz ülkenin dilini az çok kendinizi ifade edebilmeyi öğrenmeniz için, bir öğretmen de tahsil edebilmektedir.

Bunlar gerekli oluyor, çünkü örneğin vize almak için başvuruya gittiğinizde, bazı ülkeler sizin en azından kendinizi ifade edebilecek kadar dile hâkim olmanızı bekliyorlar. Bu yüzden yurtdışı eğitim danışman firmalarının genellikle dil öğreten öğretmenlerle veya eğitimcilerle anlaşmaları vardır. Yurtdışı eğitim danışman firmaları, size en uygun dil okulunuzu bulmanız ve okula gidebilmeniz için hazırlanmanızda yardımcı olacaktır. Dil okuluna gittiğinizde ne kadar büyük bir avantaj ve şans elde ettiğinizi görebileceksiniz. Dil okuluna gitmenin yaşı yoktur veya herhangi bir eğitimin yaşı yoktur. Yeter ki siz isteyin.

Dil Okuluna Katılabilmem İçin  Seviyem

#dilokulları #dilokuluseviyesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1