Askerlik Erteleme Dilekçe Örneği

Tecil Dilekçesi Şablonu

Ülkemizde, erkek vatandaşlarımız için zorunlu olan askerlik, bazı nedenlerin olması halinde, gençlerimiz tarafından yapılan başvuru ile tecil edilebilir. Tecil edilmesi ertelenmesi anlamına gelmektedir. Özetle, gencimiz askerliğini yapacaktır, ancak vazifesini şu an değil, ertelen süre sona erdiğinde yapacaktır. Askerlik tecil sebeplerinden biri olan gencimiz, askerlik şubelerinden birine giderek, başvurusunu elden yapabilir. Askerlik şubesi noktasında, mutlaka belirli bir şube aranmaz. Ülkemizin her yerinde, daha çok gencimizin en yakın olduğu şubeye gitme serbestisi bulunmaktadır. Askerlik şubesine giderken, sizden istene belgeleri hazır etmeniz gerektiğini belirtelim. Bunlardan en önemlisi askerlik erteleme dilekçe sidir.

İstenen belgeler: Mezuniyet belgesi aslı ile 4 adet fotokopisi, 6 adet vesikalık fotoğraf, kimlik belgesi ile 4 adet fotokopisi, varsa sürücü belgesi ile 2 adet fotoğraf tecil talebinde bulunacak gencimizin elinde olmalıdır. Askerlik şubelerinde sıra numaranızı ya da randevunuzu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada sağlık kontrolünden geçecek ve bundan sonra durumunuz incelerek tecil belgenizi alacaksınız. Askerlik erteleme dilekçe örneği de incelenmesi, tescil taleplerini sunmak üzere bu şekilde dilekçe yazılmalıdır. Askerlik erteleme dilekçe örneği olarak, aşağıdaki şekilde hazırlayabilirsiniz:

                                                                                                          ………../……../……(tarih)

…………….. ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI’NA

………/……./…… tarihli doğumlu olmam itibariyle, …./…. celb döneminde askerlik vazifeme başlamam gerekmektedir. Fakat, ……….. nedeni ile askerlik vazifemin tecil edilmesine karar verilmesini saygılarımla takdirlerinize sunarım. (arz ederim)                                                                                                                                                                     AD VE SOYAD

                                                                                                           T.C. KİMLİK NUMARASI

                                                                                                                             İMZA

Bedelli Askerlik Erteleme Dilekçe Örneği

Bedelli askerlik erteleme dilekçe örneği de bu dilekçeye benzemektedir. Dilekçenizde, doğum tarihiniz ile askere gitmeniz gereken celb döneminizin ekli olması yerinde olur. Öte yandan hangi nedenle tecil talebinde bulunduğunuzu da belirtmelisiniz. Bu eğitim, spor, sağlık nedenleri, yurtdışında çalışma ya da oturma izni, bilimsel çalışmaları, kilo sorunları gibi nedenler olabilir. Dilekçenize, ekli olarak tecil nedenlerine ilişkin belgelerinizi de eklemelisiniz. Bilgilerinizi doğru şekilde yazmaya ve yukarıda eklemeniz gereken belgeleri de eksik olmadan eklemeye dikkat etmelisiniz.

Askerlik Şubesinde iki adet form size verilecektir. Bunları da doğru olarak doldurmalı ve başvurunuza eklemelisiniz. Bundan sonra, başvurunuzu sağlıklı şekilde yapmış olacaksınız. Tecil başvurularınızın sonuçlarını e devlet sitesinden 7/24 takip edebilirsiniz. Ayrıca askerlik çağı gelen ya da askerliğini yapmış olan gençlerimiz de askerlik durumlarını her zaman e devlet sitesinden takip edebilirler. Bunun için en pratik yol PTT Şubesi’nden e devlet şifresi almalısınız. Tecil belgenizin çıktısını da siteden yazdırabilirsiniz. Her asker adayı için özel bir bilgi bölümü bulunmaktadır. Bilgilerinizin dökümlerini güncel olarak takip edebilirsiniz.

Askerlik yaşı gelmiş olan gençlerimiz, çağrılma durumları e devlet üzerinden öğrenebilirler. Bu şekilde, hayat programlarını da yapabilirler. Öte yandan, gençlerimiz tecil durumlarını, tecil haklarının ne zaman bittiğini de online olarak takip edebilirler. Askerlik görevini tamamlamış gençlerimiz ise, iş bulma, iş başvurusu yapma durumunda, askerlik bilgileri için siteden çıktıları alabilirler.

askerlik erteleme dilekçe

#askerlikertelemedilekçe #askerlikertelemedilekçeörneği

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1