Sigorta İşlemleri: Hangi Kurumdan Yapılır?

Sağlık Sigortası nerede yaptırabilirim?

Sağlık Sigortası Yaptırmalı Mıyım? Nereden Yaptırabilirim?

Vizeli veya vizesiz gidilen bir ülkede eğitim almak istiyorsanız mutlaka Sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bu sigorta eğitiminiz esnasında bulunduğunuz ülkede yaşayacağınız herhangi bir sağlık problemine, havaalanında bavulunuzu kaybettiğinizde veya uçuşunuz iptal olduğunda hayatınızı kolaylaştıracaktır. Yurtdışı seyahatlerinde gençlerimizin yaptırması gereken bu sağlık sigortasındaki detaylar hangi koşullarda geçerli, hangi durumlarda geçersiz olduğunu belirtmesi bakımından çok önemlidir. Vize ile gidilen ülkelerde zaten vize alırken mutlaka sağlık sigortası yaptırmak gerekmektedir ancak vizesiz gidilen ülkelerde de sağlık sigortası istenebilmektedir.

Bu konuda mutlaka eğitim alacağınız ülkenin şartlarını gözden geçirmeli ya da işinizi şansa bırakmadan sağlık sigortası yaptırmalısınız. Ülkemizde bulunan pek çok sigorta şirketi seyahat sağlık sigortası yapmaktadır. Hali hazırda daha önceden yaptırmış olduğunuz bir özel sağlık sigortanız bulunuyorsa muhtemelen seyahat sağlık sigortanı da bu kapsam içinde yer alıyordur. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak, sağlık sigortası yaptırma işlemlerini emin ellere bırakmak için size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir, tüm işlemlerinizi hem kısa sürede, hem de sorunsuz şekilde yaptırabilirsiniz.

Sağlık Sigortası İşlemleri

Sağlık sigortası, hastalık durumunda sizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri kapsayan bir üründür. Amerika Birleşik Devletleri’nde geçimini sağlayan herkese sağlık sigortası sağlamak yasaya göre zorunludur. Çoğu sağlık sigortası poliçesi, bir grup planı aracılığıyla veya kendi başına satın alınır. Politikalar çevrimiçi olarak veya gerçek bir mağazadan satın alınabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç sağlık sigortası vardır.

Bir sağlık sigortası poliçesi, hastalık durumunda size maddi koruma sağlar. Çoğu plan, doktor ziyaretleri, reçeteli ilaçlar ve pahalı ameliyatlar gibi sağlık hizmetleri için ödeme yapar. Bazı politikalar, terapi ve danışmanlık gibi zihinsel sağlık yararları da sunar. Çoğu insan, birinci basamak hekimlerinden (PCP) rutin kontroller almak için sağlık sigortası kullanır. Bu kontroller, sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan kan testleri, röntgenler ve diğer taramaları içerir. İnsanlar ayrıca hasta olduklarında acil tedavi görmek için sağlık sigortasına da güvenirler. Ayrıca, ölümcül hastalıkları olan kişiler, kemoterapi tedavileri veya bakımevi bakımını karşılamak için genellikle sağlık sigortası kullanır.

Birçok insan, beklenmedik bir tıbbi faturayı iflas etmeden karşılamak için yeterli mali kaynağa sahiptir. Ancak diğerleri hastalanırlarsa tıbbi harcamaları nasıl ödeyeceklerini bilmiyorlar. Birçok tıbbi sorun pahalıdır, bu nedenle banka hesabınıza hızlı bir şekilde zarar verebilirler. İyi bir sağlık sigortası poliçesi, sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayarak tıbbi masrafların mali yükünü azaltır. Ayrıca sağlık sigortası, ilaç, prosedür ve sarf malzemeleri için yüksek maliyetlerinizi karşılayarak sizi sakat bırakan tıbbi borçlardan korur.

Sağlıklı bir beden ve zihin, iyi bir sağlık sigortası planına sahip olmanın temel faydalarıdır. Hasta olmayan kişiler, PCP’lerinden düzenli kontroller almak için sigortalarını kullanabilirler. Ayrıca perakende mağazalardan alerji ilaçları, kilo verme takviyeleri ve daha fazlasını satın alarak sağlıksız alışkanlıkları daha sağlıklı olanlarla değiştirebilirler. Ek olarak, sigortalı kişiler, doktor muayenehanesinde travmatik bir deneyim geçirdikten sonra duygusal destek alabilirler. Sigorta, kazalar veya işyeri yaralanmaları için fizik muayene sırasında danışmanlık ücretini öder ve çalışanlara işte uzun bir günün ardından stres atma olanağı sağlar.

Sağlık sigortası tüm Amerikalılar için gereklidir; sağlık giderlerini sizin adınıza ödeyerek sağlık giderlerinin mali yükünü azaltır. İnsanlar hastalıkları önlemek veya bir hastalığı olduğunda zihinsel bozuklukları tedavi etmek için sağlık sigortasını kullanırlar. Sigorta, düzenli kontrollere ihtiyaç duyan veya sağlıklı yaşam tarzlarını danışmanlık veya fitness programları gibi ekstralarla desteklemek isteyen kişiler için de yararlıdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1