Ukrayna YÖK Denkliği Hakkında Herşey

Ukrayna YÖK Denkliği

Üniversite Tanınırlığı

YÖK denkliği konusuna hakim olmak her zaman için doğru üniversite seçimleri yapmanın en önemli kuralıdır. Yurtdışında yer alan birçok üniversitenin diplomaları ülkemizde geçerli olmamakla birlikte bu üniversiteler de eğitim alan kişiler ülkemize döndüklerinde üniversite mezunu olarak kabul edilmemektedirler. Bu sebeple öğrenciler mutlaka seçecekleri okulların denklik özelliklerini resmi kurumlardan öğrenmelidirler. Türk öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri ülkelerden biri olan Ukrayna’da bu konuda çok cazip şartlar sunabilmektedir. Özellikle dünya genelinde kabul gören ve ülkemiz ile denklik anlaşmaları olan çok önemli üniversitelere sahip olan bu ülke aynı zamanda düşük eğitim ücretleri ve sınavsız kayıt olanakları ile de dikkatleri çekmektedir.

Ukrayna YÖK denkliği

ve benzeri konular hakkında en doğru bilgiler her zaman için yüksek öğrenim kurumunun ilgili birimlerinde ve aynı zamanda kurumun resmi internet sitesinde yer almaktadır. Aynı zamanda üniversite seçimleri konusunda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile görüşen kişiler de kısa zaman içinde en doğru bilgilere ulaşabilmektedirler. Ülkenin farklı yerlerinde yer alan çok önemli üniversitelerden birini seçenek isteyen kişiler mutlaka işe ilgili üniversitelerin denklik özellikleri hakkında araştırma yaparak başlamalıdırlar. Kiev Üniversitesi, Harkov Uluslararası Üniversitesi, Lviv Üniversitesi, Kiev Milli Ticaret ve İktisat Üniversitesi, Kiev Ekonomi Üniversitesi veya Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi gibi çok önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan bu ülke de seçilecek olan tüm üniversiteler hakkında YÖK kurumundan gerekli bilgiler alınabilmektedir.

Ukrayna Üniversitelerinde Denklik Konusu

Seçtikleri okulların denklik işlemlerinde zorluk çıkarmaması için mutlaka dünya sıralamasında ilk 1000 arasında olmasına dikkat etmeleri gereken öğrenciler aynı zamanda bu bilgileri kesinlikle YÖK’ün ilgili birimlerinden doğrulamalıdırlar. Yurtdışında eğitim almak isteyen birçok öğrenci önceliği eğitim ücretleri, sınavsız kayıt olanakları veya barınma olanakları gibi konulara verebilmektedir. Her ne kadar bunlarda önemli konular olsalar bile yine de insanlar kesinlikle risk almamalı ve önceliği denklik konusuna vermelidirler. Aldıkları diplomaların ülkemizde geçerli olması ve aynı zamanda mesleklerini rahat bir şekilde yapabilmeleri ancak bu konuya bağlıdır.

Özellikle insanları sınav stresinden kurtaran ve sadece gerekli evrakları alarak istedikleri bölümlere kayıt olma şansı veren denklik konusunda halen bilinen çok az şey vardır. Bu sebeple bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrenci adaylarına mutlaka bizlerle iletişime geçmelerini ve

Ukrayna üniversiteleri denklik işlemleri konusunda gerekli bilgileri almalarını öneriyoruz. Yüksek Öğrenim Kurumunun her sene yaptığı değerlendirme ile ve aynı zamanda dünya eğitim derecelendirme kuruluşlarının hazırladıkları listelere göre ilk 1000 içinde yer alan üniversiteleri seçmek isteyen kişiler mutlaka seçtikleri okulların tüm bilgilerini YÖK ile iletişime geçerek teyit etmelidirler. Bu saya de çok daha sağlıklı kararlar verilebilmekte ve geleceğe daha emin adımlar ile yürünebilmektedir.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1